Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Ooo tak lakiery to są super wytrzymałe ,twardsza mikrofibra go zarysuje !!!!!!!

Kup, kup, potwierdzam. Mam w garazu caly kufer specyfikow i mysle, ze i tak moglbym jeszcze cos dokupic.

Dokup 845 będzie DUŻO lżej  :whistle:

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, auto odebrane z serwisu. Wszystko działa. Poodpinali poszczególne elementy wiązki elektrycznej zasilającej cewkę zapłonową, spięli je z powrotem i wszystkie usterki ustąpiły.

Przejechane dzisiaj po mieście i po obwodnicy jakieś 100 km, wszystko działa, gra i buczy. Ufff...  :icecream:

Edytowane przez VistulaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. A czy coś w przeprosinach zaoferowali (np. przeglądzik gratis?) Jak to czytam, to sobie przypomniałem., że miałem podobny problem zaraz po kupieniu (nie wpięta wtyczka powodowała że nie mogłem odpalić nowego auta przy niskiej temperaturze).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. A czy coś w przeprosinach zaoferowali (np. przeglądzik gratis?) Jak to czytam, to sobie przypomniałem., że miałem podobny problem zaraz po kupieniu (nie wpięta wtyczka powodowała że nie mogłem odpalić nowego auta przy niskiej temperaturze).

 

Nic a nic nie dali. Machnąłem na to ręką, bo nie ukrywam że najbardziej zależało mi na tym, żeby w końcu odebrać sprawne auto. Totalnie olałem kierownika salonu, poszedłem prosto do części serwisowej w salonie, nie chciało mi się z nim gadać mimo że po tym jak tylko przekroczyłem próg, to stanął na baczność i z daleka krzyczał "dzień dobry" ! :D Przy wyjściu do mnie podbiegł, sam nic nie wspomniał o rekompensacie, przepraszał tylko za problemy itd.

Edytowane przez VistulaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tonie awaria,a zwykłe niedbalstwo Pakusiów podczas składania.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta...szczególnie jeśli idzie o tak małe elementy jak czujnik natężenia światła ...cały dzień na nocnych ustawieniach jeżdżę ostatnio :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tymczasem termometr otoczenia (ten który pokazuje temperaturę zewnętrzną na ekranie między zegarami) dziś nie miał chęci do współpracy. Pokazywał cały czas 0 stopni Celsjusza mimo, że na dworze było tych stopni ze 12 czy 13. Dopiero w czasie dłuższej przejażdżki raczył się ruszyć i nagle w ciągu minuty temperatura urosła w oczach niczym mój nerw na Edka w czasie wspólnych przekomarzań. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was jest z czujnikiem światła i wskazaniami kontrolek świateł na zegarach? Dzisiaj rano jak ruszałem to czujnik załączył (w pozycji AUTO) tylko światła do jazdy dziennej, tzn. te "bumerangi" i żadna kontrolka świateł na zegarach się nie paliła. Czy to normalne? Po zmierzchu jak jeździłem (też na AUTO), to włączyły się światła mijania i było widać ich kontrolkę zieloną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was jest z czujnikiem światła i wskazaniami kontrolek świateł na zegarach? Dzisiaj rano jak ruszałem to czujnik załączył (w pozycji AUTO) tylko światła do jazdy dziennej, tzn. te "bumerangi" i żadna kontrolka świateł na zegarach się nie paliła. Czy to normalne? Po zmierzchu jak jeździłem (też na AUTO), to włączyły się światła mijania i było widać ich kontrolkę zieloną.

 

Tak, normalne. Jesli swieca sie tylko DRLy to na desce nie pali sie zadna ikonka.

Edytowane przez CaptainRandall
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic nie dali. Machnąłem na to ręką, bo nie ukrywam że najbardziej zależało mi na tym, żeby w końcu odebrać sprawne auto. Totalnie olałem kierownika salonu, poszedłem prosto do części serwisowej w salonie, nie chciało mi się z nim gadać mimo że po tym jak tylko przekroczyłem próg, to stanął na baczność i z daleka krzyczał "dzień dobry" ! :D Przy wyjściu do mnie podbiegł, sam nic nie wspomniał o rekompensacie, przepraszał tylko za problemy itd.

 

Dowiem się jakie ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wciskając dość mocno pedał gazu jadąc na 6-tym biegu przy prędkości ok. 140 km/h (silnik 1.6 DIG-T) pojawia się się dość głośnie buczenie, które cichnie po przekroczeniu prędkości ok. 150-160 km/h. Czy Wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wciskając dość mocno pedał gazu jadąc na 6-tym biegu przy prędkości ok. 140 km/h (silnik 1.6 DIG-T) pojawia się się dość głośnie buczenie, które cichnie po przekroczeniu prędkości ok. 150-160 km/h. Czy Wy też tak macie?

Absolutnie nic takiego nie zauważam. Silnik od 140 km/h do prędkości 215 km/h nie wykazuje żadnych objawów buczenia

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beki jako, ze zima za pasem mam pytanie o lustereczka składane - obecnie mam tak ustawione ze jak otwieram bryczkę to się rozkładaja zamykam to składają. Jakie sa wasze obserwacje po zeszłym sezonie czy zima to bezpieczne??? czy nie wyłączyć tego?
I jeszcze jedno pytanie przy okazji - chodzi o lusterko fotochromatyczne też mam cały czas włączone czy to trzeba wyłączać czy można jeździć tak cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beki jako, ze zima za pasem mam pytanie o lustereczka składane - obecnie mam tak ustawione ze jak otwieram bryczkę to się rozkładaja zamykam to składają. Jakie sa wasze obserwacje po zeszłym sezonie czy zima to bezpieczne??? czy nie wyłączyć tego?

I jeszcze jedno pytanie przy okazji - chodzi o lusterko fotochromatyczne też mam cały czas włączone czy to trzeba wyłączać czy można jeździć tak cały czas.

 

Mam tak samo ustawione lusterka boczne i nic z tym nie robie zima. Lusterko wsteczne zostaw wlaczone, nic sie z tym nie robi, w zasadzie nie wiem po co Nissan zrobil tam przycisk.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beki jako, ze zima za pasem mam pytanie o lustereczka składane - obecnie mam tak ustawione ze jak otwieram bryczkę to się rozkładaja zamykam to składają. Jakie sa wasze obserwacje po zeszłym sezonie czy zima to bezpieczne??? czy nie wyłączyć tego?

I jeszcze jedno pytanie przy okazji - chodzi o lusterko fotochromatyczne też mam cały czas włączone czy to trzeba wyłączać czy można jeździć tak cały czas.

O! Czy automatyczne składanie ma tylko od N-teca w zwyż? Czy ja coś niedoczytałem??? U mnie tylko manualnie można sterować zamykaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w salonie pokazywał ze na komopie mozna właczyć ze albo wcale (i wtedy recznie) albo po odpaleniu silnika chyba albo po otwarciu auta i zamknięciu lub zgaszeniu silnika. Nie kopie nic w kompie bo angielki średnio mi idzie wiec boje sie tam wchodzić bo włączyć jakąś kataputle lub wyłacze coś co miało być właczone:) Raz tylko godzine przestawiłem teraz cały spocony. Ale obiecuje sobie że kiedyś to poczytam w instrukcji.....................


o dziwo już przestawienie zegara odbylo sie po polsku na ekranie GPSa....... a szukałem miedzy zegarami i czytałem co to mi tam pisze jakies navi cos tam...hehehe


Elektrycznie składane lusterka - wedle specyfikacje dostępne juz od wersji Acenta

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan po raz kolejny z niewiadomych powodow ma dualizm jezykowy. W komputerze pokladowym liczba jezykow jest ograniczona natomiast infotainment moze sie popisac juz cala gama jezykow wlaczajac polski i szwedzki. Tak, komputer pokladowy odsyla do ustawien czasu do systemu infotainment. Jako praktyk i teoretyk projektowania uzytkowego uwazam to za male potkniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale dopiero chyba od sierpnia 2014 można ustawić w menu komputera czy lusterka mają się składać po wyłączeniu zapłonu czy nie.

Z całą pewnościa Nissan nie wykona upgradu softu użytkownikom starszych aut aby umożliwić im taką funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nic takiego nie zauważam. Silnik od 140 km/h do prędkości 215 km/h nie wykazuje żadnych objawów buczenia

 

Zastanawiam się, czy to nie od opon (mam już założone zimówki Fulda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy to nie od opon (mam już założone zimówki Fulda).

Być może masz taki bieżnik co tak hałasuje.

Zauważyłem, że wciskając dość mocno pedał gazu jadąc na 6-tym biegu przy prędkości ok. 140 km/h (silnik 1.6 DIG-T) pojawia się się dość głośnie buczenie, które cichnie po przekroczeniu prędkości ok. 150-160 km/h. Czy Wy też tak macie?

Czy to dzieje się gdy jadąc 140 km/h gwałtownie wciśniesz pedał gazu,czy delikatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz taki bieżnik co tak hałasuje.

Czy to dzieje się gdy jadąc 140 km/h gwałtownie wciśniesz pedał gazu,czy delikatnie?

 

Podjechałem do serwisu i trochę potestowaliśmy i wynika, że buczenie zaczyna się w okolicach 3 tysięcy obrotów, a po przekroczeniu milknie. Coś tam musi wchodzić w wibracje przy ok. 3000 obrotów. Kierownik serwisu twierdzi, by się nie przejmować ale profilaktycznie zgłosić się po zrobieniu ok. 2 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashqai odebrany. Zrobione 200 km. Jak na razie pełnia szczęścia :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beki jako, ze zima za pasem mam pytanie o lustereczka składane - obecnie mam tak ustawione ze jak otwieram bryczkę to się rozkładaja zamykam to składają. Jakie sa wasze obserwacje po zeszłym sezonie czy zima to bezpieczne??? czy nie wyłączyć tego?

I jeszcze jedno pytanie przy okazji - chodzi o lusterko fotochromatyczne też mam cały czas włączone czy to trzeba wyłączać czy można jeździć tak cały czas.

Ja profilaktycznie na zimę mam wyłączone składanie lusterek, zawsze coś może przymarznąć i problem gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...