Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Już nie mieszaj! ;) a tak poważnie to troche przyduży, na tą chwilę nie potrzebuje tak dużego auta, poza tym duże auto ale silnik od QQ? :) Do QQ w cenie 2500 dołożyć mogą stalowe felgi na nich opony zimowe plus kołpaki - ale felgi są z tego co zrozumiałem 16" - bralibyście? :)

Ja pod koniec września za 3000 zł wytargowałem alu 17 z oponami zimowymi + czujniki.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nieee... na 16' to będzie chyba niezbyt dobrze wyglądać! muszę chyba znaleźć coś większego! w Golfie mam 16tki! ;) i dzięki za odpowiedzi i pomoc


no dobra a jakbym chciał sam kupić opoby i felgi to co z tymi czujnikami? tez muszę je kupić ale potem kto mi to zamontuje? pan Ziutek co zmienia opony na swoim podwórku da radę ogarnąć temat czy trzeba gdzieś specjalnie jeździć?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16" faktycznie trochę za małe.

Ja kupiłem 17" alu i opony bez czujników i żyję. Zima ostatnio trwa tyle co nic, więc te 4 miesiące wytrzymam ze świecącą się kontrolką.

I powtórzę po raz kolejny - wyszedłem z założenia, że lepiej mieć lepsze opony i gorsze felgi niż odwrotnie.

Edytowane przez myszorek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nieee... na 16' to będzie chyba niezbyt dobrze wyglądać! muszę chyba znaleźć coś większego! w Golfie mam 16tki! ;) i dzięki za odpowiedzi i pomoc

 

no dobra a jakbym chciał sam kupić opoby i felgi to co z tymi czujnikami? tez muszę je kupić ale potem kto mi to zamontuje? pan Ziutek co zmienia opony na swoim podwórku da radę ogarnąć temat czy trzeba gdzieś specjalnie jeździć? :)

Teraz szanujące się zakłady wulkanizacyjne to potrafią. Koszt u mojego za 1 czujnik z założeniem 100 zł. Czyli 400 zł z założeniem za komplet.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może najrozsądniej kupić na felgi 19 tki zimówki porządne a jak jak będzie dopływ kasy to w przyszłym roku zmontować sobie alusy na zimę ??? albo po prostu zmieniać opony co roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" na zimę to chyba średni pomysł, nie pamiętam, kto na forum ma, trzeba by było przejrzeć temat o oponkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimowe 19" - ale szczerze... nie mam już siły czytać postów tych co nie mają, ale wiedzą lepiej. Właśnie dzisiaj sobie znów założyłem. I to będzie teraz druga zima, gdzie będę jeździł i próbował dojść do tego - co niby jest złego w jeżdżeniu na 19" zimą, a dobrego latem. U mnie asfaltu na zimę nie wymieniają na inny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimowe 19" - ale szczerze... nie mam już siły czytać postów tych co nie mają, ale wiedzą lepiej. Właśnie dzisiaj sobie znów założyłem. I to będzie teraz druga zima, gdzie będę jeździł i próbował dojść do tego - co niby jest złego w jeżdżeniu na 19" zimą, a dobrego latem. U mnie asfaltu na zimę nie wymieniają na inny....

Ja co prawda dopiero rozpoczynam swoją przygodę z Qashqai'em, ale zgadzam się z kolegą i również założyłem zimowe Nokiany na fabryczne 19-tki i nie czuję różnicy na niekorzyść. Z resztą moim skromnym zdaniem to właśnie z takimi felgami to auto prezentuje się najlepiej, więc... gdy pogoda zimą nastraja raczej pesymistycznie, tym bardziej nie wyobrażam sobie dołować się dodatkowo zamieniając koła na mniejsze. Każdy ma jednak prawo do własnej oceny. Pozdrawiam.

Edytowane przez f_r_a_n_t_i_c
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników diesli. Mógłby mi ktoś podać jakie prędkości obrotowe są przy silniku 1.5 dci a jakie przy 1.6 dci na najwyższym 6 biegu przy 130km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimowe 19" - ale szczerze... nie mam już siły czytać postów tych co nie mają, ale wiedzą lepiej. Właśnie dzisiaj sobie znów założyłem. I to będzie teraz druga zima, gdzie będę jeździł i próbował dojść do tego - co niby jest złego w jeżdżeniu na 19" zimą, a dobrego latem. U mnie asfaltu na zimę nie wymieniają na inny....

Czyli masz i wiesz lepiej,ale niewiele doświadczyłeś,bo to druga zima,praktycznie tez bezśnieżna na razie, ale spróbujesz temat ogarnąć.

No to życzę kolein na drodze wielkości i twardości krawężnika,abyś mógł zrozumieć wyższość przydatności wyższego profilu opony w takich sytuacjach.

Piszę,chociaż też nie mam,ale wiem lepiej.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu ,zdecydowanie zgadzam się (dośc wyjątkowo) z Porterem i Edkiem a w szczególności ,chciał bym też z Colinsiem ,ale to dopiero się okaże  :mellow:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ja też !

A ja doświadczyłem choć tylko jeżdżąc "góralem" i "kolarzówką" .

Ale czego człowiek nie zrobi dla urody ...

Panie wiedzą najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimowe 19" - ale szczerze... nie mam już siły czytać postów tych co nie mają, ale wiedzą lepiej. Właśnie dzisiaj sobie znów założyłem. I to będzie teraz druga zima, gdzie będę jeździł i próbował dojść do tego - co niby jest złego w jeżdżeniu na 19" zimą, a dobrego latem. U mnie asfaltu na zimę nie wymieniają na inny....

Powiem tylko tyle, mam letnie 19'' i zimowe 17'' i po zmianie na zimowe komfort jazdy po drogach o kiepskiej nawierzchni, połatanych dziurach itp jest odczuwalnie lepszy.

Na równym, gładkim  asfalcie rzeczywiscie nie ma dużej różnicy.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się oficjalnie pochwalic, że tydzień temu odebrałam pięknego, lśniącego Qashqaia ;-))

 

Jestem zachwycona i tylko liczę na to, że nie będzie strasznej zimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby cały czas był  piękny jak właścicielka i przynosił radość....myślę że też jak właścicielka  ;)  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o doświetlaniu zakrętów??? Pasowałoby to,przydałoby się w Qqłce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie zakrętów, to przydatna rzecz, ale o ile w moim poprzednim szmelcwagenie działało OK, to w naszych QQ nie widzę jego przydatności.

Z tego prostego powodu, że te halogenki świecą jak świeczki. W sumie muszę przyznać, że jeszcze nie spotkałem się z tak marnym światłem (przeciwmieglnym) jak w QQ. Lampki ładne, ale pożytku z nich nie ma. Do doświetlenia zakrętów nie nadają się (moim zdaniem).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins na zwykłych H8 Osram 35W to świeczki tak samo było u mnie  :(

Wy teraz możecie kupić H8 Osram Night Breaker z Amazona będzie dużo jaśniej  :)

Ja rok temu wymieniłem na H8 Osram Cool Blue Intense i jest dużo lepiej w nocy jechać przez las czy mgłę :spoko:  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...