Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Jakich by czarów nie robił nad tym akwarelowym lakierem, to i tak rys nie uniknie.

Przecie on jest tak delikatny, że rozbijająca się na masce mucha potrafi wyrwać dziurę do gołej blachy. :D

Zdrapki z punktu Lotto chyba nawet trudniej się zdrapują niż ten lakier. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ...bez przesady...Ale,chociaż wydaje mi się,że masze muchy mają jaja twarde jak kamienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capitanie,mycie 1h!?

Toż to Ty sam rysujesz ten"lakier"!

Kercher,piana,spłukanie i wycieranie do sucha,raptem to 20 minut.

 

Woda 15 min, szampon 15 min, splukanie 15 min, suszenie 25 min. Nie wiem jak Wam to wychodzi 20 min.

Jakich by czarów nie robił nad tym akwarelowym lakierem, to i tak rys nie uniknie.

Przecie on jest tak delikatny, że rozbijająca się na masce mucha potrafi wyrwać dziurę do gołej blachy. :D

Zdrapki z punktu Lotto chyba nawet trudniej się zdrapują niż ten lakier. :D

 

O to to, swiete slowa! Postawilbym koledze kolejke za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins strasznie zbladłeś po tym chlaniu  :D

A jak ktoś chce najlepsze zabezpieczenie przed rysami jak ich jeszcze nie ma, to tylko Ceramic Pro Strong 9H 4.0  :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wigilii moją wykończyłem bo zaczęła mundrować wiedz Pislamiści poszli w ruch  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie teść załatwił totalnie wypowiedzią,że Stalin chciał uratować Polaków przed Hitlerem,to wywoził ich na Sybir! A na moje pytanie,czy przy powstaniu Styczniowym też ich Rosjanie chcieli chronić odpowiedział mi no jasne!!! ...załamałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chce najlepsze zabezpieczenie przed rysami jak ich jeszcze nie ma, to tylko Ceramic Pro Strong 9H 4.0  :)

 

Dobra rada, zrobie sobie tak do nastepnej gabloty. Wydmuszke trzebaby pomalowac jeszcze raz zeby to zakladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować nowego samochodu z nowym lakierem !

Ten który masz dokonać korekty czyli pozbyć się rys i położyć Pro Stronga !

U mnie lakier jest tak super że wystarczy otrzeć się o niego kurtką i rysy :angry:  ale ja usuwam je tym  

MG%20ULTIMATE%20COMPOUND-408x269.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować nowego samochodu z nowym lakierem !

Ten który masz dokonać korekty czyli pozbyć się rys i położyć Pro Stronga !

U mnie lakier jest tak super że wystarczy otrzeć się o niego kurtką i rysy :angry:  ale ja usuwam je tym  

 

 

Mam ten sam compound ale jakos na te moje rysy srednio dziala. To znaczy najczesciej wcale. Chyba, ze robie cos nie tak.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako że to mój pierwszy post to proszę z góry o wyrozumiałość. Jakiś tydzień temu pierwszy raz zobaczyłem QQ w salonie, kilka dni później jeździłem testowym QQ N-tec 1.6 DIG-T ze szklanym dachem, w kolorze czarnym. Wrażenia bajka, zakochałem się w aucie oraz komforcie prowadzenia go, żona zreszta też. Tak naprawdę wybrałem już wersję jak wyżej tylko kolor biały perła cena 95 tys. uważam za w miarę uczciwą choć to nie mało za takie auto. Ostatnie 3 dni (może nie całe ale wiele godzin) poświęciłem na czytanie tego forum począwszy od 1 strony w tym temacie do 94 :-) No i dziś obejrzałem w kolejności: VW Touran, QQ (wybrany) , Renault Kadjar, Nowa Honda HRV, Toyota Rav 4, Hyundai Tucson , wcześniej oglądałem też Mazdę CX5, Kia Sportage i Forda Kuga no i stało się kocham drugą kobietę :-) - Hyundai Tucson który moim oczywiście subiektywnym zdaniem bije konkurencję. Jestem co prawda przed jazdą testową ale jeśli potwierdzą się właściwości jezdne tego auta to decyzja może być tylko jedna. Tak wiem że wersja którą skonfigurowałem będzie mnie kosztować aż 131 tys. czyli 36 tys. więcej ale za to 177 koni, silnik 1.6 T-GDI, napęd 4x4, skrzynia automat 7 biegowa 2 sprzęgłowa, wersja STYLE czyli coś ala TEKNA w QQ- dla mnie po prostu bajka, w środku nie będzie tak piękny jak QQ ale czy nie ważniejsze w aucie są inne rzeczy? Jeśli mielibyście dodatkowe 36 tys na Auto to nie kupilibyście Hyundaia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał, to pewno szukałbym coś z większych SUV, ale nie mam rozeznania w cenach, bo były poza moim zasięgiem, a z tych co napisałeś wybrałbym CX5.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam compound ale jakos na te moje rysy srednio dziala. To znaczy najczesciej wcale. Chyba, ze robie cos nie tak.

Nim tak się pracuje ,i ja dokładnie tak usuwam pojawiające się miejscami ryski .

A jeśli tobie w pokazany sposób nie usuwa rysek to ty masz rysy głębsze!!! i wtedy to jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem te filmiki pol roku temu, rozmawialismy juz na ten temat. Musze poszukac kogos z maszyna oscylacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capitanie,słyszałem że już śniegi u Ciebie!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capitanie,słyszałem że już śniegi u Ciebie!?

 

Tak jest. Melduje, ze mamy tu nieco sniegu i -6 st na chwile biezaca. Wiecej sniegu ma nadejsc zaraz po nowym roku.

 

20151229_082609.jpg

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie zimówki za grubą kasiore mi się do czegoś przydadzą.... :)

 

Jesli podobne warunki pojawia sie w Pl to przydadza sie na pewno. Dzis po raz pierwszy testowalem opony kolcowane w warunkach przy zasniezonej i zalodzonej powierzchni i musze przyznac, ze roznica jest znaczaco lepsza, auto trzymalo sie bardzo dobrze tam gdzie zwykle opony mialyby problemy.

Nim tak się pracuje ,i ja dokładnie tak usuwam pojawiające się miejscami ryski .

 

Kupilem dzisiaj cudowny woskujacy szampon Meguiar's i nie mniej cudowny water magnet. Jak tylko przyjda progi jade na myjnie wyprobowac te cuda i zainstalowac nakladki. Zobacze co warte i jedno i drugie. Ba, nawet drugie wiadro sobie kupilem z tej okazji.

Witam.

Jako że to mój pierwszy post to proszę z góry o wyrozumiałość. Jakiś tydzień temu pierwszy raz zobaczyłem QQ w salonie, kilka dni później jeździłem testowym QQ N-tec 1.6 DIG-T ze szklanym dachem, w kolorze czarnym. Wrażenia bajka, zakochałem się w aucie oraz komforcie prowadzenia go, żona zreszta też. Tak naprawdę wybrałem już wersję jak wyżej tylko kolor biały perła cena 95 tys. uważam za w miarę uczciwą choć to nie mało za takie auto. Ostatnie 3 dni (może nie całe ale wiele godzin) poświęciłem na czytanie tego forum począwszy od 1 strony w tym temacie do 94 :-) No i dziś obejrzałem w kolejności: VW Touran, QQ (wybrany) , Renault Kadjar, Nowa Honda HRV, Toyota Rav 4, Hyundai Tucson , wcześniej oglądałem też Mazdę CX5, Kia Sportage i Forda Kuga no i stało się kocham drugą kobietę :-) - Hyundai Tucson który moim oczywiście subiektywnym zdaniem bije konkurencję. Jestem co prawda przed jazdą testową ale jeśli potwierdzą się właściwości jezdne tego auta to decyzja może być tylko jedna. Tak wiem że wersja którą skonfigurowałem będzie mnie kosztować aż 131 tys. czyli 36 tys. więcej ale za to 177 koni, silnik 1.6 T-GDI, napęd 4x4, skrzynia automat 7 biegowa 2 sprzęgłowa, wersja STYLE czyli coś ala TEKNA w QQ- dla mnie po prostu bajka, w środku nie będzie tak piękny jak QQ ale czy nie ważniejsze w aucie są inne rzeczy? Jeśli mielibyście dodatkowe 36 tys na Auto to nie kupilibyście Hyundaia?

 

Ja bym wybral. W topowej specyfikacji i dodatkowo zabezpieczyl lakier i podwozie plus wszystkie ochronne duperele z ich katalogu. I nie chodzi tu o cene nad ktora wiele osob narzeka ale o balans miedzy wyposazeniem a cena i jakoscia tego wyposazenia. QQ ma system kamer 360 ale jakosc obrazu z tych kamer jest niestety mierna i w wielu przypadkach ich uzytecznosc nic nie warta - dzis w waunkach zimowych, przy lekkim mrozie w kamerach nie bylo widac prawie nic. W Tusconie jakosc elementow jest dobra i bardzo dobra podczas gdy w QQ jakosc ta rozciaga sie od dobry do niedostateczny (lakier, zabezpiecznie podwozia). Nie jestem ekspertem od Hyundai'a, pewnie przy blizszym zapoznaniu znalazlbym irytujace detale ale na podstawie obserwacji, testow i opinii wlasnie ku temu samochodowi bym sie sklanial. Jest w tym segmencie jeszcze Tiguan albo jak sie bardzo uprzec Passat Alltrack ale te samochody wymagaja dobrego skonfigurowania i ich cena wzrasta grubo ponad cene w pelni wyposazonego Tuscona.

 

I na koniec, odpowiadajac na postawione przez kolege pytanie. Tak, kupilbym na dzien dzisiejszy Tuscona zamiast QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie Tuscon również zrobił duże wrażenie ,a żona zachwycona ,tylko ta cena nieco wygórowana. Ostatnio w "Motorze" było porównanie z RAV-4 (czym się chwalą na stronie hyundaia)wygrał tuscon.

P.s. Rozbrajająca była wypowiedź dealera w Hyundaiu , wie pan , auto naprawdę fajne ,tylko kto da za nie taką kasę...to tylko hyundai  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie wyrobili sobie opinie, ze Hyundai to posrednia marka. Zasluzenie czy nie, nie wazne co zrobia i pokaza, zawsze bedzie krecenie nosem "tyle za Hyundai'a to przesada". Za pare lat chetnie zostawie QQ w salonie Hyundai'a za Tuscona, o ile na rynku nie pokaze sie cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ,za parę lat ,jak Tuscon pojeździ ,to zapewne dopiero będzie można powiedzieć czy warto dać ten zwitek kasy ,za to auto. Jest zresztą dość duża doza prawdopodobieństwa ,że sam będę miał już wyrobioną "swoją" opinię na to auto   ;)  Co do QQ , uważam ,że mało jest aut , tak dobrze skonfigurowanych , za tak małą kwotę wyjściową ( a nawet tecnę 1.6dci można teraz dostać za równe 100k). Ma mankamenty ,ale które auto ich nie ma? Poprzednikiem Tuscona (ix35) jeździ moja kuzynka już 3 sezony i szału niestety nie ma .Jednak Tuscon robi lepsze wrażenie ,więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie, poczekajcie... jeszcze trochę i auta chińskie będą tak dobre jak koreańskie a koreańskie jak japońskie które w końcu dorównają francuskim... :P:D

Hyundai jakoś mnie nie rusza... :D

 

Ale np. to to tu :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manix masz racje. Zgadzam się z toba całkowicie. Nawet teraz jak juz mam te pare miesiecy QQ11 i wsiadne w jakies nowe auto czesto troche drozsze to ciesze się ze wybrałem QQ ze wzgledu na cena/jakość - jest naprawde bardzo dobrze z tym w tym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...