Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Nic dodać,nic ująć Tiwa.Samo sedno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co martwić na zapas. Myślę, że to sprawa indywidualnego odbioru hałasów i konkretnego egzemplarza auta. Ja na początku byłem kilka razy w ASO, coś tam (być może, na jakiś czas) jedno brzęczenie zmniejszyli. Staram się przyzwyczaić, a właściwie już się przyzwyczaiłem i nie zawracam ASO głowy. 

Jeżeli jednak na równiutkim asfalcie, przy 40 km/h zacznie mi coś brzęczeć, to pojadę do ASO znowu.

Czekam na Twoje wrażenia.

pzdr. :wave:

Część druga (i ostatnia) moich odczuć po roku jazdy QQ.

Do tej pory największe wrażenie robią na mnie jego LED – owe światła :icecream: . Polubiłem jazdę po zmroku i adaptacyjne światła drogowe działają bez zarzutu. Podobno jak jadę w dzień, to mi się z tyłu żadne światła nie świecą ? Czy tak może być ? :rolleyes2: 

Gadżety :

- rozpoznawanie znaków drogowych, chyba to nie działa i absolutnie nie mam zamiaru tego uruchamiać (jeśli to w ogóle jest),

- elektryczny hamulec awaryjny, 1-2 razy zasygnalizował mocno swoją obecność, ale sam też bym się wybronił,

- ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, wyłączyłem to dziadostwo,

- czujniki parkowania działają bez zarzutu, asystenta parkowania nie odważyłem się jeszcze przetestować,

- ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu i poruszających się obiektach, na początku ze 2 razy mnie uratowało, ale to dlatego, że byłem rozkojarzony przez te światełka i brzęczyki; teraz już mi nie przeszkadzają (przyzwyczaiłem się) a ja dalej jeżdżę po swojemu, czyli ostrożnie, ;) 

- system start/stop ze 3 razy nie włączył mi szybko silnika, ale na szczęście nikt mi w d*pę nie wjechał; jak chcę mieć spokój i skupić się na jeździe to wyłączam to dziadostwo,

- ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy, śmieszny gadżet, który mnie tylko rozbawił jak się włączył,

- system pomiaru ciśnienia w oponach, niestety przekonałem się (gwóźdź) :( , że działa bez zarzutu,

- centralny zamek sterowany pilotem, bardzo polubiłem otwieranie auta palcem (nie muszę wyciągać kluczyków z kieszeni lub teczki).

- podgrzewane fotele, żona korzysta, mi się nie podoba, od spodu grzeje a boki fotela zimne; szkoda akumulatora, wolę ogrzewać kabinę.

Koniec z gadżetami, bo przecież

Tempomat – to nie jest gadżet, tylko bardzo mądre, przydatne, rewelacyjne urządzenie :wub: ! Jak ja się męczyłem jeżdżąc bez niego !

Hamulce – żyleta ! Głupia baba :mad: wymusiła pierwszeństwo i stanęła na moim pasie ruchu. Jechałem dość szybko, pedał w podłogę i czekam na dzwona, a tu cud ! QQ zatrzymał się kilka centymetrów przed babsztyla autem :wow: .

Auto-alarm – sprawiał mi niepotrzebne problemy i może po ostatniej regulacji w ASO nie będę musiał wstawać w nocy :sleeping_2: .

NissanConnect – audio (głośniki) jak dla mnie wystarczające, radio czasami się zacina, ale wystarczy 3 razy nacisnąć klawisz „radio”, żeby można było przełączyć stację :banan: . Po ostatniej wizycie w :aso:  dwa razy nie włączył się bluetooth, mam nadzieję, że to tylko jakiś przypadek.

Nawigacja jest szybka i precyzyjna. Gorzej z mapami, są już przestarzałe (normalka).

Kompletna porażką jest, że nie można z klawiatury wpisać współrzędnych geograficznych celu. Można je wprowadzić poprzez wcześniejsze wgranie na nośnik USB. Co za osioł i po co wymyślił takie utrudnienie  :devil: ?

Pora na podsumowanie. Czy drugi raz kupiłbym za 102 tys. (po roku jestem już 20 tys. w plecy) ten samochód :nissan2: .

Chyba tak, bo nie stać mnie na dużo lepsze i droższe auto :mad: . Za te pieniądze mam dość bezpieczny i ekonomiczny samochód z dużym prześwitem, świetnymi reflektorami i hamulcami, nieocenionym tempomatem i kilku ciekawymi gadżetami. Minusów już nie chce mi się wymieniać, mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie dużo gorzej :question1: .

pzdr. :wave: 

 

 

Uf!. Nareszcie się doczekałem II części. Co za ulga.

Podzielam twoje spostrzeżenia, chociaż po przesiadce z I wersji spodziewałem się jeszcze bardziej dopracowanego modelu, a nie stwierdzeń typuTTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio po pijaku chciałem mojego sprzedać na Otomoto. :D

W końcu ma już rok więc ile można się męczyć?  ;)

Pech chciał, że Otomoto się zepsuło i nie mogłem aktywować ogłoszenia. Nie wiem, jakieś zrządzenie losu czy może kłody pod nogi? :wacko:

Koniec końców wytrzeźwiałem i nie sprzedałem. :D

W poniedziałek znowu piję...  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo pytanie? 

Bo jeśli chodzi o mnie, to oceniam średnio. 

Delikatnie ujmując, ona żyje własnym życiem i ma problem z interpretacją stopni Celsjusza.

Nie wiem, może przestawię na Frajerhanty? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio po pijaku chciałem mojego sprzedać na Otomoto. :D

W końcu ma już rok więc ile można się męczyć?  ;)

Pech chciał, że Otomoto się zepsuło i nie mogłem aktywować ogłoszenia. Nie wiem, jakieś zrządzenie losu czy może kłody pod nogi? :wacko:

Koniec końców wytrzeźwiałem i nie sprzedałem. :D

W poniedziałek znowu piję...  :P

Strach Cię wzywać do pomocy! Nie wiadomo w jakim stanie przyjedziesz i z jakimi zamiarami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na gorąco,nie najgorsze radio szybkie połączenie Bluetooth,z iphona można słuchać swoją muzę,nie najgorszy system głośnomówiący. Wrażenia z jazdy za krótko żeby coś powiedzieć no i oczywiście pierwszy stres i wiązka niecenzuralna,z salonu na stacje benzynową odległość może ze dwa km a auto nie jedzie 2000 obrotów i amba ale coś mnie tknęło że to w związku z brakiem paliwa może być,taka to mechanizacja,i fakt po zatankowaniu 65 litrów auto ruszyło,w żadnym z aut jakie miałem czegoś takiego nie było wiec proszę się nie dziwić że stres był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat rozpoznawanie znaków bardzo sobie cenię. Byłem sceptyczny do tego zwłaszcza że sprzedawca mi powiedział że to słabi działa. Nic podobnego. Czyta znaki bardzo dobrze i zawsze można się upewnić czy tu była 50 czy już 70 :).

Dla mnie to obok kamer 360 stopni najlepszy gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiwa, a tak z ciekawości to jak działa to ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy, bo mam ten gadżet ale jeszcze nigdy mi się nie włączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (wrzesień ub.r.) wyświetlał się obrazek z filiżanką (coś z niej parowało) i chyba napis w stylu "take a break". Żadnych innych ubocznych efektów (np. odcięcie dopływu paliwa  :D ) nie zauważyłem. Nieszkodliwy gadżet.

pzdr. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiwa, a tak z ciekawości to jak działa to ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy, bo mam ten gadżet ale jeszcze nigdy mi się nie włączył.

 

w wersji Tekna analizuje reakcje kierowcy poprzez jego ruchy kierownicą i gdy po jakimś czasie następują gwałtowne ruchy analizuje to jako zmęczenie i opóźnienie reakcji kierowcy przez co informuje kierowcę ( nie pamiętam czy dźwiękiem ) ale na 100% graficznie aby zrobił sobie przerwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie znaków działa bez zarzutu  nawet teraz w zimie. Trzeba tylko pamiętać, że rozpoznaje tylko ograniczenia prędkości oraz znak zakazu wyprzedzania oraz jego odwołanie. Ikonka ograniczenia prędkości pojawia się na samej górze wyświetlacza, natomiast pozostałe znaki dopiero po wejściu w menu znaki na środkowym wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie znaków działa bez zarzutu nawet teraz w zimie. Trzeba tylko pamiętać, że rozpoznaje tylko ograniczenia prędkości oraz znak zakazu wyprzedzania oraz jego odwołanie. Ikonka ograniczenia prędkości pojawia się na samej górze wyświetlacza, natomiast pozostałe znaki dopiero po wejściu w menu znaki na środkowym wyświetlaczu.

Z tego co wiem, to ta górna jest na podstawie navi

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie, chodziło mi o wyświetlacz pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem :)

 

No i na nim masz dużą ikonę jak włączysz odpowiedni ekran lub małą tam gdzie temperatura. Gdzieś czytałem, chyba w instrukcji, ale nie jestem pewny, że ta mała jest na podstawie danych z navi, a te duże z odczytania znaków. Potwierdzam, że działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na nim masz dużą ikonę jak włączysz odpowiedni ekran lub małą tam gdzie temperatura. Gdzieś czytałem, chyba w instrukcji, ale nie jestem pewny, że ta mała jest na podstawie danych z navi, a te duże z odczytania znaków. Potwierdzam, że działa bardzo dobrze.

 

Wszystkie znaki wyświetlane na ekranie komputera pomiędzy zegarami to efekt pracy systemu odczytywania znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki wyświetlane na ekranie komputera pomiędzy zegarami to efekt pracy systemu odczytywania znaków.

 

Nie do konca, dane te sa uzupelniane mapa, czesto zle gdy predkosc na danym odcinku zostala zmieniona niedawno. Gdy wyjezdzam na autostrade system poprawnie odczytuje 80 a pozniej sam zmienia na 90 choc fizycznie takich znakow tam nie ma. Pozniej znow poprawnie przeczyta 80 i po krotkim czasie znow wroci do 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlane są tylko na podstawie kamerki z systemem do odczytywania znaków - jest tak na pewno (mam wersję acenta z pakietem bezpieczeństwa) - nie mam nawigacji w moim wyposażeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlane są tylko na podstawie kamerki z systemem do odczytywania znaków - jest tak na pewno (mam wersję acenta z pakietem bezpieczeństwa) - nie mam nawigacji w moim wyposażeniu. 

 

Otoz nie tylko, widocznie zalezy to od wersji wyposazenia. Kolega Karminadel mial podobne spotrzezenia, jest gdzies na ten temat osobny watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nie jestem pewny. Spróbuję poszukać tego w instrukcji, gdzie to czytałem. Co nie znaczy, ze jak to było jednak w necie, to że jest poprawnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od wersji samochodu - jeżeli jest ot wersja bez nawigacji znaki są wyświetlane tylko te odczytane przy drodze a jeżeli samochód ma nawigację to wówczas wyświetlane sa znaki odczytane jako ważniejsze a jeżeli nie odczyta znaku przy drodze wyświewtla te zapisane w mapach nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak jest, bo u mnie mimo, że znaku nie odczytał, to u góry jest ograniczenie, a na ekranie do odczytu brak info

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej obserwacji wynika ze znaki sa pokazywane z nawigacji i z kamery. Ale priorytet ma kamera która jeśli wykryje np 40 (bo robotnik usawił) to zmiania to co było podane z nawi na to z kamery. Na obu ekranach działa to tak samo czyli i ten mały znak i duży na odpowiednim ekranie zmienia się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej obserwacji wynika ze znaki sa pokazywane z nawigacji i z kamery. Ale priorytet ma kamera która jeśli wykryje np 40 (bo robotnik usawił) to zmiania to co było podane z nawi na to z kamery. Na obu ekranach działa to tak samo czyli i ten mały znak i duży na odpowiednim ekranie zmienia się tak samo.

 

Potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...