Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

A propos map, przydalaby sie jakas aktualizacja, na stronie Nissana 3cia generacja nawigacji nie miala aktualizacji od daty premiery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja N-Tec (bez Safety Shield), posiada system hamowania awaryjnego (z radarem)?

Czy nazywa się to "elektryczny hamulec awaryjny"?

 

Zawsze wydawało mi się, ze ten system to część zestawu Safety Shield, ale chyba się myliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to chyba oprócz braku ostrzegania o aucie w martwym polu, to N-tec ma wszystkie pozostałe bajery z safety shield.

 

nie ma też systemu monitorującego zmęczenie kierowcy

 

a tak na marginesie to jednym z elementów które wg mnie wpływają na bezpieczeństwo to lampy a Full LED są tylko w wersji Tekna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy i Koleżanki, mój wybór padła na auto od pierwszego właściciela - był nim Ksiądz :-), autko bardzo zadbane j11 2014  1.6dCi automat, jednak długo się nim nie nacieszyłem, kolizja z sarną na 3 dni po zakupie - nawet nie zdążyłem wykupić AC ;-( (nie zdawałem sobie sprawy że wygasa w dniu spisania umowy kupna sprzedaży)

Myślałem że moją przygodę zacznę od zakupu drugiego kompletu felg, montażu kamerki cofania ewentualnie nawigacji dedykowanej, regulacji świateł przeciwmgielnych czy wymiany żarówek świateł mijania na OSRAM +110%

 

Niestety muszę odstawić auto do blacharza :( i szukać takich części jak reflektor lewy, maska, lewy błotnik i drzwi - części w ASO są bardzo wysokie i ciężko z dostępnością niektórych podzespołów,

pozdrawiam wszystkich forumowiczów  i ostrzegam przed zwierzyną leśną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się po allegro,OLX ,tam nie brakuje dobrych używanych części za małe pieniądze,zwłaszcza drzwi.Pozostałe elementy też kupisz,a może nawet w takim samym kolorze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się po allegro,OLX ,tam nie brakuje dobrych używanych części za małe pieniądze,zwłaszcza drzwi.Pozostałe elementy też kupisz,a może nawet w takim samym kolorze???

Jacko dzięki za wskazówki, przekopałem całe dwa serwisy, jutro biorę miernik do ręki i jadę w kierunku Wrocławia (blacharz mówi że często można się naciąć na szpachlowane elementy) co do koloru, to lakiernik twierdzi że nawet jak trafie na element w tym samym kolorze to i tak prawdopodobnie będzie inny odcień, głębia koloru, którą wyłapie oko. A zdaje sobie sprawę też że demontaż elementów blacharskich często odbywa się w dość brutalny sposób zwłaszcza delikatnych błotników- i podczas transportu z giełdy na giełdę i tak będę miały liczne otarcia. Gdyby był to samochód 10 letni to pewnie to nie ruszało, a że kupiłem tzw igłę, auto naprawdę bardzo ładnie utrzymane dosłownie bez zadraśnięcia to chciałbym żeby wizualnie wróciło do tego stanu.

Zastanawiam się tylko czy kupić nowy reflektor czy zadbana używkę - nie chciałbym  żeby były różnie wypalone, a dwa brać to średni biznes chyba że zmiana na full led ale chyba wiązki są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad full led też się zastanawiałem,ale właśnie niepewność co do kompatybilności wiązek skutecznie mnie wyhamowała.Kupiłem żarówki led H11 i jest git!

Wiem,ze sprzedajacy w różny sposób traktuja oferowane przedmioty,ale zawsze pod ręką jest telefon i można dojść do sedna sprawy ustalając co i jak prawie jak na papierze.

Reflektory z J11 jeszcze nie będą wypalone,zwłaszcza jak kupisz rocznikowo młodszy model.Ja bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki muszą być inne do ful led bo przecież jak nie ma podstawki halogena to do czego wepniemy wtyczkę? Jeśli natomiast iloś przewodów jest identyczna to ja bym takie reflektory brał razem z kawałkiem przewodów (jeśli mogę sobie odciąć od dawcy cześci i sobie sam przerobil. Gorzej jak tych przewodów jest więcej lub mniej - wowczas poważniejsza sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy tych wtyczek nie macie gdzieś "sprytnie" schowanych .Najczęściej wiązki są uniwersalne dla wszystkich modeli i co nie potrzebne pochowane lub podpięte z boku. (Np.grzanie foteli czy halogeny.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, takie pytanie, czy sprawdzales podwozie jak znioslo pierwszy sezon zimowy? Zdaje sie, ze masz jeden z najwczesniejszych modeli i najwieksze doswiadczenie z tego zakresu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem pod spód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie foteli mam - juz sprawdzałem :)

 

Możesz doprecyzować? Wtyczkę, maty?

 

Nie zaglądałem pod spód.

 

Jacek na razie zagląda od góry.... Od dołu, po problemach na górze, woli nie zaglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki muszą być inne do ful led bo przecież jak nie ma podstawki halogena to do czego wepniemy wtyczkę? Jeśli natomiast iloś przewodów jest identyczna to ja bym takie reflektory brał razem z kawałkiem przewodów (jeśli mogę sobie odciąć od dawcy cześci i sobie sam przerobil. Gorzej jak tych przewodów jest więcej lub mniej - wowczas poważniejsza sprawa 

 

a co z systemem automatycznego poziomowania reflektorów ? też byś montował czy będziesz nas wszystkich oślepiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BartoszN jak ciebie zobacze na drodze to włacze dodatkowo długie. 

 

nie dziękuje :) ale jestem jakoś mega wkur... na tych kierowców którzy oślepiają innych :)

 

co nie zmiania faktu ,że Nissan mógłby w QQ zaoferować FULL LEDY do każdej z wersji wyposażenia jako opcja nawet za kilka tys zł ale aby była taka opcja a oni sie "srają" na ten dach i religni które można już zamawiać do każdej wersji prócz VISIA

 

widocznie wyżej cenią "gadzety" niż bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz.Ledy to nie HiD-y.Nie emitują podbicia.Uwierz,oglądaliśmy z Marcinem,czy daje po oczach i z tyłu i z przodu i potwierdził,że nic ,a nic.

Co do poziomowania,a raczej samopoziomowania,to jest raczej układ pasywny,działa tylko w tedy kiedy ma obciażenie i do niego dopasowuje poziom swiateł.Nie działa tak jak lufa Leoparda.Fakt ciąży na nas pamięć o obnizaniu ręcznym tych świateł w miarę ,dosiadania teściów :D Ale też normalne H potrafią nieźle dać po gałkach jak się ręcznie nie obniży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Nie daje, efekt taki sam jak w Teknie z oryginalnymi LED.

 

No, chyba że Jacko lampy ustawiłby do góry i olał prawidłowe ustawienie świateł, ale wtedy mógłby dorabiać na lotnisku w Pyrzowicach przy nakierowaniu samolotów ;).

 

Efekt bez porównania, jedyne co nas ciekawi, to jak to będzie się sprawowało latem, bo Jacko mówił, że grzeją się, ale w styczniu to nie przeszkadza. Fakt, nie jest to zgodne z homologacją, ale nie znam policjanta, który by zwrócił na to uwagę przy kontroli, bo nie przypomina to chińskich ksenonów w Golfie III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz.Ledy to nie HiD-y.Nie emitują podbicia.Uwierz,oglądaliśmy z Marcinem,czy daje po oczach i z tyłu i z przodu i potwierdził,że nic ,a nic.

Co do poziomowania,a raczej samopoziomowania,to jest raczej układ pasywny,działa tylko w tedy kiedy ma obciażenie i do niego dopasowuje poziom swiateł.Nie działa tak jak lufa Leoparda.Fakt ciąży na nas pamięć o obnizaniu ręcznym tych świateł w miarę ,dosiadania teściów :D Ale też normalne H potrafią nieźle dać po gałkach jak się ręcznie nie obniży

 

pewnie masz rację tylko zastanawia mnie jedno gdyż w QQ przy opcji Full LED po uruchomieniu samochodu nie widać aby sprawdzał ustawienie świateł a np. w innej marce po uruchomieniu jest ten efekt automatycznej regulacji wysokości ( nie wiem jak to się fachowo nazywa ) chodzi o to ,że w innych markach po uruchomieniu reflektory widać jak regulują ustawienie ( góra-dół ) czyli ten efekt poruszania się strumienia światła.

 

a czy to nie jest tak jak z reflektorami HID które w zależności od ich mocy muszą być wyposażone w spryskiwacze reflektorów lub bez ? Z tego co pamiętam to chyba Skoda Rapid była jednym z pierwszych samochodów z reflektorami HID bez spryskiwaczy właśnie dlatego ,że ich moc była dużo niższa niż klasycznych i może tak samo jest z LEDami w QQ skoro nie mają spryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie ,jakby co.Też to zauważyłem i być może jest tak jak mówisz.Zeszli z kosztów,nie dajac spryskiwaczy i obniżyli moc lamp.I znowu kurna czuję się człowiekiem wyalienowanym z europy!Bo takie ruskie na ten przykład w Qqłkach mają spryskiwacze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ruskie to nawet i w micrach i note - ale to raczej tylko dlatego ,że u nich jednak jest więcej "syfu" na drogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...