Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

spryskiwacze i autopoziomowanie (obie funkcje jednoczesnie) sa wymagane polskimi przepisami dla lamp emitujacych powyzej 2000lumenów na reflektor. 

Dlatego dla mnie jest zagadką dlaczego w nissanach jest tylko autopoziomowanie bez spryskiwaczy? No chyba jest to możliwe wlasnie jesli jest ponizej tych 2000lumenów. Kolejne moje pytanie to na co to autopoziomowanie jesli faktycznie jest mniej niz 2000?.

 

A co do oslepiania. Jeszcze ani jeden kierowca mi nie mrugal ze cos jest nie tak i ze go cos oslepia, wiec spokojnie moge sie podpisac pod tym co wyzej napisal Jacko

 

 

 

 

a czy to nie jest tak jak z reflektorami HID które w zależności od ich mocy muszą być wyposażone w spryskiwacze reflektorów lub bez ? Z tego co pamiętam to chyba Skoda Rapid była jednym z pierwszych samochodów z reflektorami HID bez spryskiwaczy właśnie dlatego ,że ich moc była dużo niższa niż klasycznych i może tak samo jest z LEDami w QQ skoro nie mają spryskiwaczy?

 

Tak masz rację wlasnie rapid ma takie pseudo ksenony ponizej 2000 lumenow. Jako ciekawostka palnik do tego kosztuje cos kolo 800zl jak sie spali. Ma 20w zamiast 35 i jest do dostania ponoc tylko w serwisie

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I należy jeszcze dodać , że palą się na potęgę - w służbowych Rapidach to akurat nie boli ale prywatnie to można zwariować - ale serwis skody jest zadowolony :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad full led też się zastanawiałem,ale właśnie niepewność co do kompatybilności wiązek skutecznie mnie wyhamowała.Kupiłem żarówki led H11 i jest git!

Wiem,ze sprzedajacy w różny sposób traktuja oferowane przedmioty,ale zawsze pod ręką jest telefon i można dojść do sedna sprawy ustalając co i jak prawie jak na papierze.

Reflektory z J11 jeszcze nie będą wypalone,zwłaszcza jak kupisz rocznikowo młodszy model.Ja bym się nie zastanawiał.

JACKO29, a jakie dokładnie ledy kupiłeś i gdzie jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z allegro.Trafiłem licytację za 200 zł.

Na allegro chodzą od około 280zł do nawet ponad 400zł!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który konkretnie zestaw kupiłeś, bo widzę że jest już tego trochę? Chłodzenie pasywne czy z wentylatorem? Ja się to spisuje w praktyce, spora róźnica, warte inwestycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie pasywne,jak na razie nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od tygodnia jestem posiadaczem (a właściwie żona) qq 1.5 dci tekna z 2014r w białej perle.Wyposazenie absolutnie pełne dostępne na brytyjskim rynku więc znawcy tematu wiedzą. Przesiadłem się z antary se nav z 2012r i jak na razie przyzwyczajam się do nowego auta.Fotki pojawią się jak tylko pogoda pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z Fergulem się nie pobijcie,bo on Irlandczyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ruska wersja. Świadczą o tym spryskiwacze lamp, silnik dostepny tylko u nich czy chłodzone cup holdery , gniazdo USB AUX pod climatronikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś po dobrej znajomości obczaiłby w serwisie ile kosztuje tunel środkowy wraz ze schowkiem od X-Traila ?

 

Założę się, że pasuje do QQ i możnaby sobie zaplikować nawiewy na tył i chłodzone kubki.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak przy okazji. Ostatnio zauważyłem, że część QQ ma dodatkowy czujnik w zderzaku po jego bokach z przodu. Ten najbliżej opony. Tak jest i w tym z ogłoszenia. Mój tego nie ma. Od czego to zależy?

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe czujniki mają zdaje się te QQ, które same kręcą kierownicą. :D

 

:D Nie przekonałeś mnie. Tak się zastanawiam, czy nie jest to związane z asystentem martwego pola, bo chyba ma to tylko Tekna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarek. :D  Te dodatkowe czujniki potrzebne są właśnie po to żeby QQ sam sobie bezpiecznie zaparkował czyli występują w wersjach, które mają system automatycznego parkowania. Tak mi się wydaje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarek. :D  Te dodatkowe czujniki potrzebne są właśnie po to żeby QQ sam sobie bezpiecznie zaparkował czyli występują w wersjach, które mają system automatycznego parkowania. Tak mi się wydaje. :P

Potwierdzam to co Colins napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarek. :D  Te dodatkowe czujniki potrzebne są właśnie po to żeby QQ sam sobie bezpiecznie zaparkował czyli występują w wersjach, które mają system automatycznego parkowania. Tak mi się wydaje. :P

 

 

Potwierdzam to co Colins napisał

 

 

 

A...... teraz załapałem....  :D

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale to w końcu który czujnik odpowiada za monitorowanie martwego pola ( czyżby ten sam ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ich tam wie. Nie mam martwego pola więc nie będę kłamał. No chyba, że się opiję gorzoły, to czasem jestem martwy. Ale to chyba nie o to chodzi. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ich tam wie. Nie mam martwego pola więc nie będę kłamał. No chyba, że się opiję gorzoły, to czasem jestem martwy. Ale to chyba nie o to chodzi. :D

To było dobre stwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ich tam wie. Nie mam martwego pola więc nie będę kłamał. No chyba, że się opiję gorzoły, to czasem jestem martwy. Ale to chyba nie o to chodzi. :D

:drinkchampagne:  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ich tam wie. Nie mam martwego pola więc nie będę kłamał. No chyba, że się opiję gorzoły, to czasem jestem martwy. Ale to chyba nie o to chodzi. :D

 

Ale wtedy czujnik też leży.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ,z tym bywa różnie ;)

 

Taa.... pewnie wykrywanie przeszkody też zależy od jednego parametru....; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...