Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze bądź czujnym , bez względu ile wypiłeś , może się trafić "okazja" - moja maksyma życiowa  :devil:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze bądź czujnym , bez względu ile wypiłeś , może się trafić "okazja" - moja maksyma życiowa   :devil:

Więc mamy chyba sporo wspólnego. :spoko:

Choć z drugiej strony gdzie mi tam do wilka morskiego, który pewnie w niejednej beczce po rumie zasnął. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
 

Więc mamy chyba sporo wspólnego. :spoko:

Choć z drugiej strony gdzie mi tam do wilka morskiego, który pewnie w niejednej beczce po rumie zasnął. :D

 

Wilk to był 20 lat temu ,teraz tylko basior   :thumbsdown:

Za martwe pole to chyba tylna kamera odpowiada. Gdzies o tym czytalem.

Tez tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o tym myslalem pytajac cie o sprzedaz. Bo do auta gratis dostales nasze towarzystwo a to drogie rzeczy przeciez sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio słyszałem o przypadkach (Skoda Octavia i Audi Q5) pod marketami kradzieży cennych rzeczy z aut bez śladów włamania co może świadczyć o tym (jedna z wersji) że sygnał pilota do zamykania samochodu został przechwycony i zdekodowany...Jeśli tak jest to czy zamykanie Nissana z przycisku na klamce może w jakiś stopni generować sygnał do pilota który także można by przechwycić ew. może te włamania działają na innej zasadzie, może są jakieś master key'e do aut? Czy znacie ten temat dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ktoś wstawił filmik z Niemiec, jak prosto się to robi (nocne marki?).Zabezpieczeniem jest metalowe pudełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, a nawet potwierdzam. :spoko:

Niektórzy to wręcz unikatowe indywidua. :D

Nicki proszę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi to nie mówi :P  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wybijasz się ponad przeciętność więc chyba można nazwać Ciebie szczególną personą. ;)

Tak jak jeszcze kilku/kilkunastu innych pozytywnie zakręconych osobników. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytają nasze forum Qqłkowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to prawda, wystarczy zajrzeć na inne fora i zapytać o coś,odpowiedz z reguły brzmi - szukajka albo było pierdylion razy a tu wersal nikt nikogo nie spuszcza na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te nasze male silniczki uczą cierpliwości, pewnie też przekłada się to na relacje miedzyludzkie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

   Mam troch inne pytanie niż nazwa tematu - jakiego Qashqai-a wybrałem - moje pytanie brzmi - jakiego QQ wybrać i czy w ogóle wybrać QQ ??

   Zacznę od tego , że od ponad 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem QQ 1,6 Pb Acenta i oprócz lania benzyny i corocznych przeglądów w autku nie było nic robione. Dlatego jestem z niego bardzo zadowolony no ale pomału nadchodzi czas na zmianę na coś nowszego, innego, mocniejszego i lepiej wyposażonego - im człowiek starszy tym więcej wygód pragnie :).

    Czytam na bieżąco Wasze opinie i uwagi o nowym QQ J11 i nie ukrywam , że z początkowego entuzjazmu a wręcz pewności co do kolejnego samochodu jakim miał być nowy QQ , nie zostało zbyt wiele . Nie interesuje mnie silnik 1,2 bo za mały, nie interesuje mnie silnik 1,6 ON bo nie lubię samochodów na olej napędowy. Interesuje mnie auto z silnikiem 1,6 DIG-T w wyposażeniu Tekna - i tu prośba do Was - na temat silnika 1,2 przeczytałem cały temat , jest obszerny i można się wiele dowiedzieć - czy 1,6 też ma takie problemy z olejem ? Jak wygląda jego żywotność i eksploatacja ?

   Czy w dalszym ciągu występują problemy z szumiącymi lusterkami, szalejącymi czujnikami parkowania , źle działająca klimatyzacją ?

Czytam forum i tych problemów jest sporo - a może było i już są poprawione - nie chciał bym przesiąść się z obecnego auta w którym nie mam żadnych problemów do auta , które na pewno jest świetne ale ma wiele problemów i bolączek.

   Zastanawiam się nad innymi markami - Honda CRV lub HRV , Mazda CX5, RAV4 ale jakoś sercem jestem za QQ . Mętlik w głowie jak cholera :)

Z góry dziękuję Wam za podpowiedzi , odpowiedzi i sugestie

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wybór należy do kupującego,warto iść do salonu pooglądać,przejechać się zorientować się w wyposażeniu i cenach.

Na forum jest sporo wiadomości na temat danej marki i najwiecej opisów z kłopotami danego modelu ale jak zwykle w sumie jest to nieliczny odsetek całości. Podobny dylemat miałem i ja wprawdzie z innej marki się przesiadałem ale QQ spodobał mi się ale w wersji Tekna, czy dobrze zrobiłem chyba tak, za krótki okres i przebieg na solidną opinie, bolączki- plastik na klapie bagażnika od wewnątrz do wymiany, spaprana zbieżność ( zrobienie nie problem ) niepodociskane niektóre plastiki trzeba wszystko obmacać i docisnąć i jeden świerszcz ale tylko na bruku :-)) i raz kamera cofania zrobiła dyskotekę, tyle bolączek reszta bez zastrzeżeń,cicho wygodnie i wszystko działa, no może trochę komp. oszukuje na spalaniu i pewnie prędkości i jest odczuwalna różnica przy włączonym ESP a wyłączonym, ogrzewanie na początku grzało mocno ale coś się porobiło i jest dobrze. Tyle moich spostrzeżeń z pewnością inni zacni forumowicze bardziej doświadczeni też podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubalon - dzięki za odpowiedź - jest w każdym razie nad czym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Mam troch inne pytanie niż nazwa tematu - jakiego Qashqai-a wybrałem - moje pytanie brzmi - jakiego QQ wybrać i czy w ogóle wybrać QQ ??

   Zacznę od tego , że od ponad 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem QQ 1,6 Pb Acenta i oprócz lania benzyny i corocznych przeglądów w autku nie było nic robione. Dlatego jestem z niego bardzo zadowolony no ale pomału nadchodzi czas na zmianę na coś nowszego, innego, mocniejszego i lepiej wyposażonego - im człowiek starszy tym więcej wygód pragnie :).

    Czytam na bieżąco Wasze opinie i uwagi o nowym QQ J11 i nie ukrywam , że z początkowego entuzjazmu a wręcz pewności co do kolejnego samochodu jakim miał być nowy QQ , nie zostało zbyt wiele . Nie interesuje mnie silnik 1,2 bo za mały, nie interesuje mnie silnik 1,6 ON bo nie lubię samochodów na olej napędowy. Interesuje mnie auto z silnikiem 1,6 DIG-T w wyposażeniu Tekna - i tu prośba do Was - na temat silnika 1,2 przeczytałem cały temat , jest obszerny i można się wiele dowiedzieć - czy 1,6 też ma takie problemy z olejem ? Jak wygląda jego żywotność i eksploatacja ?

   Czy w dalszym ciągu występują problemy z szumiącymi lusterkami, szalejącymi czujnikami parkowania , źle działająca klimatyzacją ?

Czytam forum i tych problemów jest sporo - a może było i już są poprawione - nie chciał bym przesiąść się z obecnego auta w którym nie mam żadnych problemów do auta , które na pewno jest świetne ale ma wiele problemów i bolączek.

   Zastanawiam się nad innymi markami - Honda CRV lub HRV , Mazda CX5, RAV4 ale jakoś sercem jestem za QQ . Mętlik w głowie jak cholera :)

Z góry dziękuję Wam za podpowiedzi , odpowiedzi i sugestie

Masz Qashqaia i dlatego znasz go od podszewki,jeśli masz go od nowości to też pewnie miałeś jakieś niedociągnięcia .

W nowym jest tak samo,każdy użytkownik znajdzie jakieś minusy.Lusterka dalej wydają szumy,bo mają dużą powierzchnię,czujniki i klimatyzacja u mnie działa bez problemu.

Silnik 1,6 nie ma problemu z olejem,przynajmniej u mnie tak jest,tyle ile było przy odbiorze do dnia dzisiejszego jest tyle samo.

Jeśli masz możliwość to bież Tekne z jasną tapicerką i oknem dachowym i silnikiem 1,6 dig-t i będziesz zadowolony,a pewnymi drobnymi minusami się nie przejmuj,bo każde auto je posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...