Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd rejestracyjny ...


SieneK_68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... pozytywnie zaliczony :)

Otóż, wczoraj po południu, zaprzągłem przyczepę do binladena i pojechaliśmy "z marszu" na przegląd rejestracyjny.

Panowie na SKP zrobili  wielkie oczy jak zobaczyli "zestawik" bo jeszcze nigdy nie mieli do czynienia z przyczepą do przewozu koni.

Ochoczo zabrali się za sprawdzanie tego i tamtego. Najdłużej zeszło im się na szukaniu numerów ramy w binladenie,  hehe.
Nie znaleźli i poprzestali na tabliczce znamionowej. 

Uważnie też sprawdzali hamulce w przyczepie, ochy i achy jak to "pięknie obie osie równo biorą"  :P

Tak też następne odwiedziny w przyszłym roku  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He.. he... Czyli jak konie w aucie się zmęczą masz opcję zabrania ich na przyczepkę. Dobry kierowca, dobry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz gdzie te numery są i trzymałeś ich w niepewności? Ja to mam zawsze ubaw jak na przeglądzie szuka numerów w czystym fartuszku jak doktur,no i gdzie te numery panie a ja mu na to trzeba sie położyć i pobródzić.... ojejku co za auto?! Oczywiście słownictwo jest batdziej dosadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepy powyżej 750kg mają przegląd co roku,

10474896_1519560751600879_28400738242596

http://hcd-customdevices.pl/jalbum/Norstar/index.html

 

z przeglądem przyczepy zawsze jest jakaś jazda :)

tylko raz próbowali mi hamulce w niej sprawdzać i im sie tylko trochę udało :)

przyczepa ma tandem czyli jak wjedzie jedną osią w rolki to druga wisi w powietrzu ... więc tylko jedną oś sprawdzili a chłopaki biegali kombinowali dopiero co dostali kategorie na przyczepy na tej stacji i musieli rozkminić jak zapiąć wajchę do hamulca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję, żebyście wszyscy zasilili zdjęciami galerię

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/29489-zdj%C4%99cia-naszych-teren%C3%B3wek/page-3

 

fajnie wyglądają te Wasze zestawy  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie

uu a ja ma tylko fote zestawu ale przed remontami .... zaróno ciagnika jak i przyczepy

IMGP8859wdda.jpg

 

a teraz do okoła brzydka sceneria to kiepskie szanse na lepsze foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zestaw jest bardziej prymitywny :)

post-20629-0-61642600-1416500314_thumb.jpg 

 

Przymierzam się do zakupu traku przewoźnego mniej więcej takie coś  

post-20629-0-61311200-1416501615_thumb.jpg

czy żeby poruszać się nią po drodze muszę ją zarejestrować ?

Ciągniki mają przyczepy niezarejestrowane np. do robienia balotów czy dwukółka do przewozu drewna i jeżdżą po drogach?

I tak mi sprzedający tłumaczył że traktuje się to jako przyczepa specjalna i nie można przekraczać 30 km w obszaże zabudowanym i 60 km czyli tak jak przy holowaniu pojazdu .

Trakiem poruszać będę się po okolicy dwa trzy razy w roku więc nie widzę sensu rejestracji , 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ty jesteś nawet nie tak daleko odemnie,
muszę wpaść w odwiedziny,
nawet widziałem wasze ogłoszenie o mojej imprezie imieninowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, zapraszam :)

 

tylko dla uściślenia, w stajni trzymam konia, pensjonat, a mieszkam 12km w stronę Warszawy

wystarczy dać dzień, dwa, wcześniej znać i się umówimy na spotkanie w stajni :)

 

Stajnia Szlachecka:

https://www.facebook.com/StajniaSzlachecka?ref=bookmarks

Edytowane przez SieneK_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale panierka ;)

mam nadzieję, że małe ciśnienie w tej myjce?

 

a przy okazji, znalazłem numery ramy :)

są dokładnie tam gdzie być powinny być

problem polegna na tym iż patrzeć na numer należy "na wprost" a oświetlać latarką pod kątem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie normalne tylko oczywiście to ta delikatniejsza dysza, gdzieś wrzucałem filmik jak się sama nadstawia nikt jej nie trzyma, tylko wyciągnę karchera już jest i czeka na kąpiel - wniosek sprawia jej to przyjemność, więc proszę na mnie nie nasyłać towarzystw opieki na zwierzętami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikogo nasyłać nie mam zamiaru, tak tylko zapytałem bo dostałem kiedyś po nogach z takiej profesjonalnej myjki do silników i ... bolało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

- panie leśnicy! panie leśnicy!!!

- co jest?

- dżewo do lasu pszyfieśli!!!


... pozytywnie zaliczony :)

Otóż, wczoraj po południu, zaprzągłem przyczepę do binladena i pojechaliśmy "z marszu" na przegląd rejestracyjny.

Panowie na SKP zrobili  wielkie oczy jak zobaczyli "zestawik" bo jeszcze nigdy nie mieli do czynienia z przyczepą do przewozu koni.

Ochoczo zabrali się za sprawdzanie tego i tamtego. Najdłużej zeszło im się na szukaniu numerów ramy w binladenie,  hehe.
Nie znaleźli i poprzestali na tabliczce znamionowej. 

Uważnie też sprawdzali hamulce w przyczepie, ochy i achy jak to "pięknie obie osie równo biorą"  :P

Tak też następne odwiedziny w przyszłym roku  :)

Dziś mając po drodze, dwa dni wcześniej niż w dowodzie, stawiłem się na przegląd "zestawikiem".

Pierwsza uwaga:

- popraw pan masę w przyczepie bo po włączeniu przeciwmgłowego robi się "boże narodzenie".

 

W binladenie mam do wymiany lewy łącznik gumowy stabilizatora tylnej osi. :| Co by to nie było wymienić trzeba chyba oba, prawy i lewy, ale jak to wygląda  :rolleyes2: 

Delikatnie "słychać" końcówkę drążka środkowego z lewej strony i sworzeń lewego wahacza. Można z tym jeździć ale w przyszłym roku mnie już z tym nie puszczą B)

 

227.000km nakręcone /oryginalny przebieg :punk: /

Jestem :wub:  z tego autka  :jeep: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizatory i łączniki nie są potrzebne :D 

ale sworzeń i i końcówki drążków to już jest niebezpieczna sprawa. 

 wiadomo że jak masz lekko wybite, to można jeździć :) 

gorzej jak ci wyskoczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...