Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Przekaźnik sterowania el. szyb


raferg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem z szybami pojawił się w ten weekend przy próbie naprawy systemu ABS. Wymieniłem jeden z czujników prędkości obrotowej koła oraz skasowałem błędy i problem z ABS-em znikł. Następnego dnia okazało się, że nie działa mechanizm podnoszenia szyb (żadna z 4 el. szyb nie reaguje na żaden z przycisków), bezpieczniki sprawdzone.

 

Nie wiem czy to przypadek, czy coś mogłem uszkodzić, w co wątpię bo w elektrykę szyb nie ingerowałem.

 

Padło na przekaźnik jednak nie mogę go zlokalizować. Wg schematu el. z HAYNES takowy istnieje, jednak nie podają jego lokalizacji. Wśród przekaźników w komorze silnika go nie ma.

 

Przewróciłem fora i nie mogę znaleźć konkretnej informacji na ten temat. Znalazłem informacje, że niektóre przekaźniki są gdzieś pochowane za plastikami, jedak przed rozbiórką wolę sie upewnić.

 

Miałem przez chwilę podobny problem po dłuższej wizycie u lakiernika, jednak wtedy żadna z szyb nie reagowała na przyciski w drzwiach kierowcy natomiast poszczególne przyciski w drzwiach pasażerów działały, problem znikł po przeczyszczeniu styków w sterowniku u kierowcy.

 

Dodam jeszcze, że przez noc odłączony buł akumulator.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może któryś ważny przewód się złamał przy przejściu w drzwi , zaczął bym od drzwi kierowcy bo tam jest główna centrala sterująca, to są tylko moje przypuszczenia ale sprawdzenie przewodów w harmonijce nic nie kosztuje. Zacznij od otwarcia drzwi poruszania harmonijką i spróbować czy działa , może raz łączy a raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi:)

_marlos90_ zdemontowałem sterownik, nawet go rozebrałem i na moje oko żadnego przekaźnika tam nie ma. 

Według mnie przyczyna leży gdzieś indziej, na wtyczce do sterownika nie ma napięcia. 

Poruszanie wiązką kabli wychodząca z drzwi nie przynosi efektu.

Gdzieś wyczytałem, że są jeszcze jakieś przekaźniki za plastikami "w nogach" kierowcy i któryś z nich jest odpowiedzialny za el. szyby.

Sprawdzę to na weekendzie w jakimś ciepłym miejscu bo na parkingu warunki średnie ,

_Gawa_ sprawdzę też ciągłość przewodów do sterownika tak jak sugerujesz.

Mile widziane kolejne pomysły lokalizacji usterki :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak właśnie wydaje, sprawdzę przy bliższej okazji, tymczasem oduczam się palić faje w samochodzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem na nissan z**e jest jakiś przekaźnik za plastikiem przy lewej stopie.    

 

tak, od grzania szyby tylnej i lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...