Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maverick Pb - wibracje pod obciążeniem


zomb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem dotyczy  Mavericka 2.4 benzyna+lpg (95r).

 

Wczoraj zauważyłem że momentami pod obciążeniem na niezbyt wysokich obrotach (do 2000) delikatnie szarpie/wibruje. Początkowo czułem to wyłacznie na 3 biegu. Dziś sie nasiliło i jak i na innych biegach pod obciążeniem (np na długim podjeździe) wyraźnie czuć szarpanie (równomierne, szybkie, miarowe).

Dzieje sie tak i na benzynie i na gazie.  

Wiem że opis mało fachowy ale i fachowiec ze mnie żaden;-)

 

Pytanie "od czego zacząć sprawdzanie..." po tak wyczerpującym i szczegółowym opisie nie ma chyba większego sensu, więc zapytam tak. Gdzie w Krakowie znajdę kogoś kto czuje i zna ten sprzęt, i podjąłby próbę zdiagnozowania problemu? 

 

Dodam że jakiś miesiąc temu na wymianie oleju mechanik mówił mi że mam wyciek oleju z mostu do bębna z tyłu. czy to może z tym mieć związek? Właśnie przymierzałem się do wymiany uszczelniaczy tylko czy aby nie za późno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz powodów może być wiele, zacznij może sprawdzanie od poduszek silnika, skrzyni biegów. Może gdzieś już jest luz i przenosi wibrację, a co do uszczelnienia to też wymień jak najszybciej bo w końcu skończy Ci się olej :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak wracałem z pracy to już zdrowo trzepało. Aż ciężko podjechać pod górkę.

 

Byłem u mechanika...  na pewno krzyżak od strony tylnego mostu. Po wymianie zobaczymy czy to tylko to czy coś jeszcze.

I dziękuję za wszystkie odpowiedzi... jeśli wymiana krzyżaka nie załatwi sprawy to mam kilka sugestii czego szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak łatwo zdiagnozować :),obejrzyj też wał dokładnie,czy nie jest zagięty i czy czasem jakiś odważnik nie odpadł(wtedy trzeba dać wał do wyważenia).

Ja kiedyś wał na kamieniu załatwiłem,była delikatna wgniotka i też od ok.90 do 100km/h wibrował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...