Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

100Nx Gti By Ghost Chrupek Brother


GHOST666RIDER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Projektu P10 nie opisywałem, dawne czasy...

Tu przykład jak było przygotowane nadwozie do lakierowania:

 

cc9f77d9b60e6e2c.jpg

 

896e7b7f2cc1ef35.jpg

 

9baf4bc9738f1971.jpg

 

Każdy element był tak przygotowany, na to podkład reaktywny, akrylowy...

 

53d428ec708e383d.jpg

 

a70b604878dce1f8.jpg

 

A tu prezentacja z tym, że kolejnego właściciela widzę, że nawet podpisał się pod moją pracą  :)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92709-primera-p10egt/

 

A gdyby ktoś był ciekawy to mój aktualny projekt

 

(http://nz/viewtopic.php?t=8957)

 

sorry, że w temacie

 

P.S.

Syfienie nadwozia biteksem to żadna konserwacja tylko smarowanie czymś lepiącym nadwozia/podwozia, pomijam fakt przygotowanej powierzchni....

Konserwacja nadkoli tylnych chyba Sam widzisz co dała? 

Edytowane przez marcis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ja widze co dala. Widac nigdy nie miales 100nx'a wiec dyskusja moim zdaniem zdedna. Chwalisz sie co ODMALOWANIEM zdrowego auta? No sory bylo jeszcze w ryj trzepniete bo pamietam ale mniejsza oto.

Masz projekt ODBUDOWY auta:
http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/88035-primera-p10-egt-by-ghost-alias-chrupek/

Milej lektury. Ps uczyc mnie nie musisz jak robic badz reanimowac auto. Jezeli ci nie pasuje to nie czytaj nikt cie nie zmusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było zdrowe a stłuczka to już sprawa następnego właściciela.

Nie mam już nic do dodania, każdy bawi się jak lubi...

Chyba sam kupię tego bitexu na s13 i p10 4x4  B)

 

P.S 

Projekt primery już widziałem na innych forach też  ;)

Edytowane przez marcis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyszly poli na stab do tylu takze trzeba zamontowac :).


Fotel zrobiony niejest w 100% tak jakbym chcial ale za 100 to i tak jest ok.

1.jpg

Poli na staba:
2.jpg


Fotele on bord:
1.jpg


Wpadla drobna zmiana. Wymienilem ECU z nx'owskiego na ten z Chruptaka P10 eGT do tego zaplon na + i chodzi to ciut lepiej. Takie mody w 5 minut.


No to maly duzy UP leci.

Auto po wstawieniu do garage i wywaleniu filtra weglowego + montazu rozporki przod umarlo..........
Udalo mi sie go wskrzesic od bidy ale odkrylem ciekawe 2 sprawy.

Oleju bierze hmmm bardzo duzo. Bo na bagnecie mial moze 1 mm oleju........
Kompresje ma, a raczej jej BRAK. Pomiar pokazal: 8.2  9.3  8.9   9.0

Tak wiec moral prosty silnik KAPUT. Teraz moja pani go DOJEZDZI......... Mysle max za 2 miechy wleci motor z Primery P10 eGT po 100% remoncie LOW PORT, z przerobiona glowica na rolki z p11. Do tego skrzynia z eGT obecna jest sprawna ale pujdzie na handel z racji tego ze z p10 jest lepsza.

Mialem kupic wczoraj 2 Nx'a dla budy ale pan mnie wykolegowal bendac 20km od niego przez przypadek zadzwonil do mnie i powiedzial ze sprzedal go delikatnie sie wkur.... Ale takie prawa rynku.
Tak wiec najpierw SWAP + ogarniecie tego LPG. Potem robimy blacharnie............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obecny czy ten ktory wleci?
Obecny ma hmm glowica ma 235tysi dol chu... go wie. Bo wysraly sie panewy i kupilem jakis dol sprawny. Wiec mozna powiedziec ze ma 235. W tym glowice jak zdejmowalem to hajsu brak wiec zrobilem maniane tylko plan glowicy...............

To co wleci jest po kapie jak moj chrupkowy i ma przelotu caly 1 TYS km. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Primery P10 eGT. Po kompletnym remoncie i zrobiony na tip top. Przerobiony Ygreki na Rolki :D:D Takze bedzie lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakas sugestia? To co w Chrupku jak i w tym motory nie posmigaja za dlugo do tego zmierzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okaze sie jak sa moje poskladane. Wyjdzie w praniu. Ja tam wole zrobic remont i jezdzic niz kupic jakiegos kolejnego trupa od pseudo klubowicza ktory wciska mine, a potem ja sie z gownem musze bujac.

W nosie mam takie interesy juz przejechalem sie juz na paru czesciach jak i na 2 samochodach mialy byc za***iste, a wyszlo jak zwykle...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto które się ogląda jest "idealne" a potem się okazuje że to trup
Na to nie ma reguły
Dlatego ja nienawidzę sprzedawać samochodów, a zwłaszcza znajomym
Lepiej kupić coś w rozsądnych pieniądzach i przygotować się na wkład niż kupić coś powyżej wartości rynkowej bo było "wygłaszczone i wypucowane" i potem się dziwić że jednak coś się zepsuło ;)
A co do remontu silnika to mój ojciec w swoim fordzie, po remoncie silnika zrobił już prawie 100tys i nadal jest żyleta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupilem 100nx'a to byla naprawde PERELKA. Ale dzieki temu ze nie stal w GARAGE ja zrobilem spychoterapie nic nierobilem przy nim jak trza bylo to go trafil szlak.

Teraz pora na ODBUDOWE + drobne zmiany.
Zewnetrznie zmieni sie tylko dokladka przod + lampy z GOFERA 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Fordy są przygotowane do remontów a nissan nie bardzo  zresztą tam jak się robi remont to na nowym wale ew 1 szlif to 0,125 mm a nie 0,25   i wyważanie to podstawa

u mnie oobruciło panewkę i wydawało się że korby za słabo skręcone bo reszta wyglądała wmiarę ok  silnik dostawał w pałę bo miał 172 KM ...a potem okrojony do 150 i 200 niuta trafił do mnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w P10 niewiem ile ma KM jeszcze ale kreci sie do 8500 RPM wiec duzo za duzo :P Ale daje rade.

Jezu jak sie rozsypie to se golfa 2 kupie i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra ,, jak to mówią nasi ,,, nie P@#$@#$ ol ...   na hamowni zobacz czy to ma sens jeśli chodzi o momęt i moc do 8500

 

seria GT ma 7500 i to jest piękne w GT ile ja autek wydymałem kręcąc nismo do takich obrotów epickie po prostu ,,

 

z udanych kilów to wspominam calibrę ospojlerowaną i z wydechem 4 cale chyba 

 

jechał koleszka 20 lat + z jakąś tępą dzidą bląd ,,   i chciał pokazać co ma ,,,, i d*pa hatch back bo wziął 

 

lepsze było jak ja grzecznie staję na prawym pasie a  miałem napis z tyłu DISEL .... i rura sierowana w asfalt ,,,  koleszka z prawego jak zobaczył opis to na lewy

 

wysttrzelił jak tylko mógł a ja patrzę na masce Opel astra 1,4 multi port na 1 dyce wyrównałem się z nim wbiłem 2 koleszka ostro wybierał aż omało silnik nie wyskoczył  wbił 3 i ogien

 

 a ja na 2 jce i 3500 rpm ... no to ppapapapapa   do obciny na 2 jce odstawiłem go na 3-4 długości ,,,

 

oczywiście co to za zwycięstwo kiedyś z kolesiem z astrą GT 2.0 150 KM poleciałem od ronda matecznego też widział tablice tylne ,,,,,

 

ale jak startować to to lepszych  wiec zdarzyło mi się i podkurwić koleszkę z 200 Sx S14a z kosmicznym wydechem chciałem zobaczyć jak mi ucieknie bo wiedziałem co ma pod maską

 

Pierdnął ogniem z rury i poszedł pięknie ,,,

 

to że się twój tak kręci to nie znaczy że nie mozesz biegów zmieniać wcześniej

 

Mojego składał i robił Coobcio choć mówił że ważenie i szlify wtedy robił w firmie w której już nie będzie robił bo kiepsko to robią wiec pewnie to był kolejny efekt

panewki dał wyczynowe ACL race finalnie to wyglądało jakby były wibracje i popuściło na korbach ,,,, u mnie

 

Ja też zwaliłem bo mogłem odkręcić zobaczyć co i jak wymienić panewki i skręcić po ludzku to by latało dalej przynajmniej chwilę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie paluje na 8500. Tylko napisalem ze jest takowa opcja. Co hamka pokaze tego niewie nikt jedno jest pewne oszczedzam silnik zeby:
a- Niepalil jak smok
b- Nierozsypal sie za wczesnie.


Blotniki w stanie jak widac:
4.jpg
3.jpg


Silnik szrot :):

5.jpg

Maly mod powrot do OEM.:
1.jpg
2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Narazie mam przeprowadzke na glowie i swap w toyocie ojca. Za pare dni przywioze nowy silnik do niego zacznie sie niebawem zaraz po Corlce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kompresja 9.2 najwiecej. Najmniej 8.5. Olej se lyka ciutke i ogolnie doceniony jest ale jezdzi nondstop.

Nowy silnik in da GARAGE jest mega zajebsicie elegancki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...