Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła stopu


Richie0304
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem użytkownikiem Nissana Terrano 2 2002 rok, 3.0 ZD. Ostatnio zauważyłem, że zniknęły światła Stop. Jazda staje się niebezpieczna. Ponieważ lubię sobie posprawdzać co i jak, zacząłem od żarówek. Jedna była przepalona wymieniłem, wszystkie są już nowe, a tu dalej nic. Przejrzałem wszystkie bezpieczniki (fakt, nie wiem, który to jest od stop (TAIL 10A?), są ok. Odłączyłem przewód od czujnika włączenia światła stop, zwarłem go i dalej nic? Może ktoś doradzić, co jeszcze sprawdzić? Może jest jakiś przekaźnik, który się skończył? Z góry dzięki za wskazówki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz sprawdzić najlepiej żarówką najpierw czy dochodzi zasilanie do czujnika stopu, jeśli tak to czy wychodzi z czujnika, jeśli tak to pewnie nie żyje kabel w wiązce od czujnika do tyłu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz sprawdzić najlepiej żarówką najpierw czy dochodzi zasilanie do czujnika stopu, jeśli tak to czy wychodzi z czujnika, jeśli tak to pewnie nie żyje kabel w wiązce od czujnika do tyłu auta.

Sprawdzałem nawet miernikiem, i nie dochodzi do czujnika w ogóle napięcie. Nie znam schematu i nie wiem, czy jest jeszcze między bezpiecznikiem a czujnikiem jakiś przekaźnik. Poza tym, czy wiesz który to jest bezpiecznik odpowiedzialny za stop? Żaden tak nie jest opisany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj podać napięcie na czujnik z innego źródła, a rozpiski bezpieczników poszukaj w tym dziale w serwisówkach lub przez szukajkę. Chyba że któryś z naszych zacnych kolegów ma takową rozpiskę na pod orędziu to pewnie da znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? wg schematu bezpiecznik to 15A nr 4 opisany jako BRK/SW STOP ABS

z bezpiecznika złączem M25 wychodzi przewód R/B /czerwono niebieski?/ i wchodzi na włącznik STOPu

z włącznika wychodzi przewód G/Y /zielono żółty?/

 

 

bezpiecznik w skrzynce to STOP LAMP

Edytowane przez SieneK_68
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SieneK, Potwierdziło się że to forum naprawdę żyje i można na Was liczyć. :wave: Richie0304 jak uda się naprawić to podziel się info, aby zostało dla potomnych bo kiedyś któregoś z nas może to spotkać :nissan: Oczywiście zawsze możesz pytać, a tak na marginesie to witamy na forum i zapraszamy do działu terenowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? wg schematu bezpiecznik to 15A nr 4 opisany jako BRK/SW STOP ABS

z bezpiecznika złączem M25 wychodzi przewód R/B /czerwono niebieski?/ i wchodzi na włącznik STOPu

z włącznika wychodzi przewód G/Y /zielono żółty?/

 

 

bezpiecznik w skrzynce to STOP LAMP

Dzięki, ale u mnie są inaczej oznaczone bezpieczniki, przesyłam zdjęcie, Nr 4 to Horn 10A. Podpowiesz, jaki to schemat, skoro jest inaczej?  A czy na obwodzie nie ma jeszcze jakiegoś przekaźnika? Zasilanie idzie bezpośrednio z bezpiecznika na wyłącznik STOP?

Dzięki SieneK, Potwierdziło się że to forum naprawdę żyje i można na Was liczyć. :wave: Richie0304 jak uda się naprawić to podziel się info, aby zostało dla potomnych bo kiedyś któregoś z nas może to spotkać :nissan: Oczywiście zawsze możesz pytać, a tak na marginesie to witamy na forum i zapraszamy do działu terenowe. :)

Na pewno to zrobię, jeżeli zlokalizuję powód mojej awarii, póki co ciągle walczę, bo wygląda na to, że mam inna instalację od tej, którą opisuje SieneK_68

post-88179-0-83233600-1417933680_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieniek mówi o bezpiecznikach pod kierownicą o tych  post-20629-0-81712000-1417940453_thumb.jpg   post-20629-0-69659600-1417940471_thumb.jpg

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieniek mówi o bezpiecznikach pod kierownicą o tych  attachicon.gif1a.jpg   attachicon.gif1b.jpg

 

taka klapka by mnie się przydała jak ktoś ma na zbyciu. a jeszcze jak w beżu to wcale ameryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w bezpiecznikach w kabinie, te pod maską są głównie od sterowania silnikiem i osprzętem.

W szwagra T1 ostatnio nie było stopu, a okazało się, że przewód stracił połączenie zaraz za skrzynką bezpieczników i trzeba było zrobić obejście.

 

Wpisz w wyszykiwarkę bezpieczniki nissan terrano 2 i wyskoczy rozpiska bezpieczników.

Edytowane przez czifu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście podałem napięcie z zewnątrz i pojawiły się światła, także czujnik jest dobry, szukam tych bezpieczników w kabinie


Chłopaki jesteście super, użytkuję 12 lat od nowości mojego Terrano i nigdy tam nie szukałem bezpieczników. Rzeczywiście, to był 15 A bezpiecznik, który się skończył.  Ponieważ żona jeździ tym samochodem, może uratowaliście jej życie. Nie ma to jak forum i forumowicze Nissana, dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usług. Uzupełnij przy okazji profil o rodzaj silnika, na przyszłość może to uprościć użytkowanie forum i zadawanie pytań. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście podałem napięcie z zewnątrz i pojawiły się światła, także czujnik jest dobry, szukam tych bezpieczników w kabinie

Chłopaki jesteście super, użytkuję 12 lat od nowości mojego Terrano i nigdy tam nie szukałem bezpieczników. Rzeczywiście, to był 15 A bezpiecznik, który się skończył.  Ponieważ żona jeździ tym samochodem, może uratowaliście jej życie. Nie ma to jak forum i forumowicze Nissana, dzięki jeszcze raz.

 

Witaj brachu, może to jakiś sygnał że najwyższa pora dołączyć do forum bardziej na serio

z upływem czasu będziesz coraz częściej potrzebował wsparcia i doświadczenia tutejszych fachmanów a i my chętnie skorzystamy z Twoich porad

Puławy ... chyba spora diaspora (?  :huh:  :D ) lubelsko-radomsko-świętokrzyska się tutaj utworzyła ... są ludzie, chęci, auta - czegóż trzeba więcej by fajnie spędzić jakiś zimowy weekend ?

Zapraszamy do "Terenowych - Robimy to w błocie" ... nie sugeruj się tytułem, lajtowo też jeździmy  ;)  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...