Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie dziala 1i 2 bieg wycieraczki przedniej T2


kordek

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, mam problem z przednimi wycieraczkami, otoz nie chodza na 1 i 2 biegu, tylko na 3 dzialaja,szukalem w wyszukiwarce ale zadnej konretnej odpowiedzi nie znalazlem.. gdzie szukac przyczyny?? dzwignia wycieraczek dziala poprawnie, T2 94r.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo szczotki w silniczku albo krzyżak w przełączniku.

zobacz napięcia na kostce dochodzącej do silniczka wycieraczek 

jeśli każdy bieg daje napięcie to znaczy że szczotki albo coś w silniczku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki nie, bo na 3 biegu działają. Ja obstawiam przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też może być końcówka szczotek. 

całkiem niedawno rozkręcałem silniczek od alfaromeo bo były właśnie takie objawy 

i okazało się że szczotki się skończyły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki, jutro postaram sie cos pogrzebac bo juz mnie to denerwuje i dam znac co wyszlo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiałbym styki manetki lub zimne luty w sterze, ale skoro sprawdzałeś ...

wtyczki, przekaźnik

silnik raczej nie ... działa kiedy dostaje impuls, a dostaje przecież  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku są trzy szczotki 1-,2 +wolne,3+szybkie, skoro działa na szybkim to wysiadła szczotka 2 przez którą płynie prąd z przekaźnika funkcji przerywanej i jednostajne wolne, prawdopodobnie 1 też już jest w słabej kondycji bo najwięcej pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, temat ogarniety, wyjalem silnik, rozebralem, przeczyscilem szczotki, rozciagnalem lekko sprezynki zeby lepiej dociskaly i dziala:)co prawda mialem lekkie problemy z ustawieniem silnika wzgledem ramion bo sie cos poprzestawialo przy wyciaganiu wiec rada na przyszlosc zeby sobie to zaznaczyc jak bylo bo to zaoszczedzi troche czasu i roboty przy skladaniu:) dzieki wielkie za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że dałeś znać o rozwiązanym problemie. Będzie dla potomnych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...