Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana lusterka zewnętrznego [p11]


woland357

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jakieś małolaty pod blokiem urwali mi cos w lusterku na wskutek czego lusterko samo sie sklada. nie trzyma sie w jednej pozycji .Spec  od plastikow powiedzial mi za pospawanie tego lusterka na stale 30 zł no ale patrzac na ta akucje
http://allegro.pl/lusterko-zew-mech-prawe-nissan-primera-p11-p11-i4846716354.html
Pomyślałem że może lepiej wymienić całe lusterko.
Tylko kompletnie nie wiem jak mam sie za to zabrać.
Opisy znalezione na tym forum sa dla mnie nie do konca jasne.
Z góry dziekuje za rzeczowa odpowiedź i pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup lusterko, przyjrzyj sie dokładnie drzwiom i zobaczysz że dasz radę :D tym bardziej, ze lusterko będziesz miał w ręku i będziesz patrzył co i jak odkręcić i dlaczego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade.ale nie kazdy jest taki domyslny :) .inaczej pewnie ten temat by nie powstał ...
wiesz do czego zaczac wymieniales juz sobie takie lusterko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno to było ale wymieniałem :D w swojej ODy też już dłubałem, zdejmujesz tapicerkę drzwi (z tego co pamiętam jest taka potrzeba) zdejmujesz osłone lusterka odkręcasz dwie śruby trzymając lusterko i wyjmujesz uszkodzone, resztę robisz w odwrotny sposób, jak ten opis jest za trudny to lepiej jedź do kogoś kto nie ma z tym problemu, bo wymiana lusterka dla kogoś kto ma trochę chęci i nie boi się kluczy nie stanowi problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wyciągasz panel elektrycznych szyb przesuwając do tyłu i ciągnąc do góry ew. zdejmujesz korbkę popychając zabezpieczenie małym płaskim śrubokrętem

2. ściągasz plastik z rączki za którą zamykasz drzwi

3. wykręcasz bodajże 2śrubki kluczę 10tką

4. szarpiąc od dołu i z wyczuciem zdejmujesz poszycie drzwi

5. zdejmujesz plastikowy trójkąt z lusterka ( chyba jest przykręcony na 1śrubkę

6. odkręcasz 3nakrętki kluczem 8mką bodajże i lusterko Ci odpada

7 jak masz elektryczne to wtyczkę jeszcze masz do wypięcia

8. możesz próbować wyciągać szkło z zaczepów, a później przy pomocy 4 np gwoździ podważając w lusterku zaczepy ściągnąć nakładkę lusterka i wymienić na tą ze swojego żeby było w takim samym kolorze

 

i kupując uważaj żeby z anglika Ci ktoś nie wcisnął, a ceny zaczynają się od 30zł nawet za elektryczne i kompletne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akurat mechaniczne lusterko.a z przodu mam elektryczne szyby.a jak to poznac ze te lusterko bedzie z anglika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pytać i patrzeć po której stronie kierownica, po zamontowaniu i ustawieniu lusterka szkło będzie wystawać z obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wystawać ale da radę - jeździłem tak przez 2 lata. Choć wygląda to trochę mało estetycznie, ale trzeba się przyjrzeć żeby to raziło.

Mała uwaga co do zdejmowania boczka. Po odkręceniu śrub, trzeba dół boczka szarpnąć do siebie, a następnie cały boczek wysunąć do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.O taki właśnie łopatologiczny opis jak użytkownika marlos90 mi chodziło.
Myślę, że bym sobie poradził. Jednakże w miniony panowie o hu..ym kolorze lakieru zatrzymali mi prawo jazdy w związku z prowadzeniem w stanie nietrzeźwości. Także sprawa lusterka jest w tej chwili mało istotna i schodzi na dalszy plan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...