Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednie zawieszenie - opcje niefabryczne


lemmy69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opcja I ... zaadaptowane z Forda Bronco

gdzieś tak od 7 min.

 

 

koleś udziela się na forum NPORA, można podpytać o szczegóły ... tylko o strefach czasowych trzeba pamiętać, jankesi są "opóźnieni" o jakieś 6-8 godzin  :D

 

http://www.nissanpathfinders.net/forum/

 


--------------------------------------------

opcja II ... SAS, resory przód i tył

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ciekawie przedstawiony proces adaptacji mostu dana 44 http://nissannut.com/projects/SAS_WD21/

 

Kiedyś calmini zdaje się miało taki kit do montażu mostów dana 44 do pathfinderów - ale ostatnio nie umiem tego u nich znaleźć 

Edytowane przez saydack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ten z pierwszego filmiku ma zdjęty stab tylny, gdzieś na innym filmie to widać  :showoff:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała robota SAS razem z częściami z dawcą patrolem wyjdzie pewnie coś około kosztu samego mostu dana 44. Także nie bardzo jest się nad czym zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się - wrzuciłem raczej jako ciekawostkę.

Tutaj też trafiłem na zestaw do liftu terrano 7" - tylko szczerze to nie wiem jak to ugryźć 

http://www.btv4x4.com/btv/products/product-nissan.html

 

DSCF7591.JPG IMG_0023.JPG

Nissan Terrano with BTV suspension lift kit 7" and King Cobra extreme tires 35"-10.5"-R16

Edytowane przez saydack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczałem ile kosztują części do przekładki na mosty od patrola i tak dwie sztuki mostów 3000 zł   wahacze od dysko 4szt  500 zł  sprężyny, amory ,  poliubusze  do 2000 zł inne duperele typu  , przewody , blachy końcówki drążków  itp to z 1000 zł trzeba dać.

Wychodzi 6500 zł , ze sprzedaży części kture pozostaną po przekładce to około  2000 zł i wychodzi 4500 zł to koszt gratów bez opon :blink:  .

Ciekawe ile policzyli by za robociznę w warsztacie 4x4 ? 

Ja już mosty mam  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się - wrzuciłem raczej jako ciekawostkę.

Tutaj też trafiłem na zestaw do liftu terrano 7" - tylko szczerze to nie wiem jak to ugryźć 

http://www.btv4x4.com/btv/products/product-nissan.html

 

DSCF7591.JPG IMG_0023.JPG

Nissan Terrano with BTV suspension lift kit 7" and King Cobra extreme tires 35"-10.5"-R16

 

to jest na lower-boxaxh czy drop -boxach - obniżasz mocowanie: wahaczy i mostu drazków skrętnych itp - wszystko proste poza .... w zasadzie nie do zrobienia bez ominięcia problemu z przedłużeniem zwrotnicy - na ogól zestaw ma nowe dłuższe zwrotnice

aktualnie ze znajomym kombinujmy jakby tu wsadzić 37" do d21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przełożeniach pamiętasz Hubert? Wsadzając koło jeszcze trzeba mieć czym/jak nim zakręcić.

pamiętam ale to ma wyglądać akurat w tym przypadku.... a i żeby nie było to nie mój d21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wychodzi 4500 zł to koszt gratów bez opon :blink:  .

Ciekawe ile policzyli by za robociznę w warsztacie 4x4 ? 

Myślę, że lekko drugie tyle...

Jakie mosty masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lekkich nie nie należą ale tył ma blokadę :punk: , grucha przodu będzie odwracana ,  wszystkie uchwyty obu mostów   robione od nowa pod tego typu wahacze post-20629-0-17404300-1418919327_thumb.jpg  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oglądam SASa to w zasadzie interesuje mnie tylko jedna rzecz która moim zdaniem świadczy o tym jak i czy zostało to dobrze zrobione ... układ kierowniczy, reszta to jest mało interesująca i chyba trudno spieprzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...