Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr stożkowy a zassanie wody koła opony rozmiar


lotti

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, mam pytanie dotyczące filtra stożkowego czy chroni on przed dostaniem się wody do silnika ?
nie chodzi mi o całkowite go zanurzenie tylko zachlapanie wczasie przejazdu przez bajorka.

 

Czy ktoś z was zassał wodę w TI 2.7td i jak się to skończyło ? ja zassałem poszedł biały dym mnóstwo, silnik nie zgasł ale zaczął stukać. Teraz przy odpalaniu (na zimnym ) nie dymi i chodzi równo czy to oznacza że wszystko ok?

 

Jakie wejdą największe opony na felgi 15tki bez przeróbek ? obecnie auto ma założone AT 235/75R15 nie wiem czy było podnoszone przez poprzedniego właściciela.

 

 

Krzysztof.

 

 

post-69161-0-76477300-1419067342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachlapanie mu jest niegroźne, bo np. ja mam w motocyklu kompletnie na wierzchu filtr  K&N i  jazda podczas opadów mu nie szkodzi (jest dedykowany więc producent raczej wie co robi) . 

 

Co do stukania , to jeśli chodzi teraz OK , to jesteś szczęściarzem , bo najczęściej gną się korbowody . Woda jest mniej ściśliwa niż mieszanka paliwa i powietrza i tłok w cylindrze nie ma jak tego ścisnąć ...może masz już tak wyrobione pierścienie iż uszło to w miskę ...sprawdź czy na bagnecie i korku wlewu oleju nie masz "capucino" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkop temat o snorkelu i zacznij się rozglądać za czymś adaptowalnym

był też temat "brodzenie terrano" ... 

o oponach napisano całe referaty, więc tutaj nie ma sensu kolejny raz zaczynać

 

Miałem u siebie w V6 filtr stożkowy i kiedyś poniosła mnie ułańska fantazja ... zapomniałem, że go mam

zassałem wodę, ale było to bardziej spowodowane przez brak nadkoli powiązany z prędkością szarży niż głębokość samej kałuży

silnik nie zgasł, ale z dobre 0,5 godz. chodził jak ES ... później wszystko wróciło do normy

tyle że to benzyna/lpg ... więc  teoria @Powalli o sprężaniu i korbowodach raczej odpada

 

Snorkel kolego, snorkel i klasyczny filtr ... to Twoja przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem snorkel z popularnego serwisu aukcyjnego (no może nie do końca, bo sprzedawca ma też sklep online i tam nieco taniej), sprzedawca pisał, że idealny do T1, przy 2.7td musiałem przenieść puszkę filtra powietrza nieco bliżej, wtedy był to najprostszy sposób (oczywiście można też zwyczajnie zmienić gumową rurę z zestawu na coś bardziej elastycznego i dłuższego - dołączona w kartonie była za krótka i by pasować zbyt się ściskała na zgięciu, pewne wątpliwości budziła też jej średnica - trzeba wrzucić redukcję). Przypuszczam, że idealnie by pasowała do jakiegoś benzyniaka lub pick-upa ;)

 

Dodatkowo mocowania wlotu powietrza na dachu nieszczególnie chciały pasować, ale może to wynikać z zamierzonego odsunięcia snorkel'a od drzwi :P

 

Tutaj schemat montażu oryginału safari (nijak się odnosi do elementów w TD27, elementy te same co jego tańszy odpowiednich zakupiony prze moją osobę, sprzedawca wspominał o drobnych modyfikacjach jeśli ma pasować do TD27 hehe):

0809123317.jpg

 

 

A tak wygląda na aucie (z pieknym napisem Navara):

http://s8.postimg.org/pdroqdwv8/snorkel.jpg

 

Snorkel przetrwał tak nierozważne wjazdy:

http://s11.postimg.org/89qd0srxt/shot0002.png

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...