Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano I


6raf6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Nie mogę znaleźć dokładnej odp na nurtujące mnie pytania.

Zacznę od tego, że zdecydowałem się na kupno samochodu głównie na co dzień i w teren ale bardziej, ''weekendowy'' teren chodź może kiedyś jakiś rajd, zobaczymy. 

Po głowie chodził mi od dawana pajero w 2.5 td  ale od jakiegoś czasu Terrano I ze względu na bryłę. Wiele na jego temat czytałem, a jednak zawsze było jakieś niedopowiedzenie. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce aby przy okazji po cichu podpytać ... MP2 czy NT1. Wybór będzie zależał również od tego czy w ogóle opłaca się zakup terrano 1, czytałem wiele opinii tak rozbieżnych, że już nie wiem. Może to być śmieszne ale np. czy można jeszcze dorwać JEDYNKĘ w należytym stanie ? Oczywiście biorę poprawkę na rocznik :shifty:  nie chce również później żałować. Chodź jestem z osób które lubią sobie pogrzebać przy samochodzie. Głównie chciałem zaczerpnąć informacji dotyczących silnika. 

Powiem tak. Jeśli chodzi o Terrano 1 to

 3.0 i, 2.4 ( ale z LPG) czy 2.7 d. ?

 

Co byłoby lepszym wyborem? Który z tych silników jest wydajniejszym, trwalszym, mniej awaryjnym.

 

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym słusznym wyborem jest v6 :) a tak poważnie to 2,7 jest niezniszczalne.

Co do stanu to można coś w dobrym stanie dostać ale szukać trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukać szukać i nie napalać się  :)  mam już coś na oku z tym że właśnie jest trochę za daleko aby je "ogarnąć". jak już jechać to niestety z lekkim takim nastawieniem... hmm 3L 94r. czy 89r. 2.7 d. Czy naprawdę z tą V6-tką jest jakiś problem? bo nie wiem jak to czytać.  :)  sarkazm ? i właśnie..... czytałem ze ta V6-tka jest bardzo fajnym silnikiem. ale pewnie nie tak elastycznym jak 2.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna jest  :D

sorki, ale dopiero co wróciłem z akcji ratunkowej ... 3 XJ-ty, jeden WJ-ot i ja ... 4 godziny hardcore'u, nazywają to "rzeźnią" ... i mają rację  :D


-------------------------

temat przeniosę do dedykowanego działu, ale jutro bo usypiam, na ra.

 

-------------------------

dzisiaj, nie jutro ... oczywiście  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 to bardzo dobry silnik - jeśli bym się przymierzał to tylko na taki - 2.7 uchodzi za niezniszczalny i pewnie pod tym względem jest lepszy od v6 - ale 150 kucyków  w v to jest to co tygryski lubią najbardziej

 

Lemmy rozumiem że to Ty jechałeś z odsieczą jeepnniętym ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie sam, z dwoma innymi jeepami, wszystkie pomotane na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam  zagaje tutaj  :D

 

czy jest może tutaj dział gdzie można podpytać o jakiś samochód...." ktokolwiek widział ktokolwiek wie " ? Mam na myśli  jakąś aukcję. Mam pretendenta ale jest za daleko żeby tak o sobie jechać. Przeglądałem i albo nie ma albo coś pominąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...