Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy przy centralnym zamku zawsze jest pilot?


Master929
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się posiadaczem Primery P11 z 1998 r, wersja SLX. Przy dość bogatym wyposażeniu, takim jak:

- 4 x AIRBAG

- 4 x Elektryczne szyby

- Alarm - fabryczny

- ABS

- no i właśnie centralny zamek, ale bez pilota, poprzedni właściciel zarzekał się że pilota nie było, ale był on drugim właścicielem. Przy tak bogatym wyposażeniu trochę mnie dziwi że brak jest sterowania z pilota, jak sprawdzić jakie było fabryczne wyposażenie? i czy może jednak kiedyś był pilot do sterowania centralnym zamkiem, ale np. ktoś go zgubił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja ze mogl ktos zgubic. Ale bardzo czesto jest tak ze go poprostu niema i jest centralny z klucza. 

Zdekoduj sobie VIN moze to ci cos da bedziesz cos wiedzial jaki typ tego centralnego masz u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła nie mieć pilota do centralnego zamka , moja ex P11 przed liftem była z polskiego salonu i otwieranie było kluczykiem lub pilotem od  alarmu .

Alarm  został zamontowany przy kupnie w aso miałem kwity ale nie był to oryginalny alarm nissana .

A skąd wiesz że ma oryginalny alarm nissana   sprawdzałeś wg vin ?

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź kogoś ogarniętego to Ci wepnie w centralny jakiś sterownik z pilotem a i jeszcze syrenkę Ci podłączy i będzie git. Ja miałem NATSA ale nie działał więc znajomy mi wywalił i wsadził drugi sterownik razem z syrenką. centralny z pilota to wygoda i podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła nie mieć pilota do centralnego zamka , moja ex P11 przed liftem była z polskiego salonu i otwieranie było kluczykiem lub pilotem od  alarmu .

Alarm  został zamontowany przy kupnie w aso miałem kwity ale nie był to oryginalny alarm nissana .

A skąd wiesz że ma oryginalny alarm nissana   sprawdzałeś wg vin ?

 

Alarm wydaje mi się że jest oryginalny, ponieważ między fotelami obok dźwigni ręcznego po prawej stronie jest przycisk "Włącznik czujnika ultradźwiękowego" - czyli włącza i wyłącza alarm we wnętrzu auta, np. jak zostawimy w nim psa - stąd moje przypuszczenie że jest to oryginalny autoalarm Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ta procedure jak mrugnie kierunami to tylko pilot dokupic i bedziesz mial centralny z pilota.

 

1. przekręcić kluczyk w stacyjce 6 razy w ciągu 10 sekund (włączasz zapłon i wyłączasz), po 6 razie na pozycję ACC i powinien mrugnąć kierunkami 2 razy.

2. trzymając pilota blisko stacyjki wcisnąć i trzymać na pilocie UNLOCK, trzymając UNLOCK wciskasz 3 razy LOCK- powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

3. następnie bierzesz drugiego pilota i też wciskasz i trzymasz UNLOCK i 3 razy wciskasz LOCK- znów powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

4. na końcu przekręcasz na pozycję ZAPŁON i wtedy powinien mrugnąć 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Zajdelek" za radę, jak wrócę do domu to sprawdzę, jakby się okazało że mruga kierunkami to trzeba dokupić oryginalny pilot Nissana z dwoma przyciskami, czy jakiś zamiennik?

 

Interesuje mnie jeszcze  ten przycisk między siedzeniami rozbrajający czujniki w środku auta, jak on działa? tzn. pojawia się jakaś kontrolka jak go się aktywuje? Bo niestety u mnie mogę go klikać a i tak nic się nie dzieje-nie zapal się żadna kontrolka, chyba że coś źle robie. Tak na marginesie dodam ze alarm się uzbraja (widać po diodzie, która zaczyna szybko migać po zamknięciu drzwi kluczykiem), oraz jak otworzy się bagażnik z kluczyka przy zaryglowanych drzwiach to alarm zaczyna wyć.

Edytowane przez Master929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest włącznik czujek alarmu, które masz na słupkach - aktywacja lub dezaktywacja.

 

Z VIN wynika, że nie masz pilota od centralnego - brak wpisu KEYLESS ENTRY.

 

 

Alarm wyje, bo nie jest rozbrojony - rozbrojenie jest wkładką w drzwiach kierowcy i jak jest to też pasażera.

Edytowane przez Janusz_lublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest włącznik czujek alarmu, które masz na słupkach - aktywacja lub dezaktywacja.

Ale czy jest jakaś kontrolka która pokazuje dezaktywacje lub aktywacje czujek alarmu?

 

Na marginesie to dzięki za sprawdzenie VIN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przełącznik jest astabilny czy bistabilny?

Przepraszam że tak późno odpisuje, przełącznik jest astabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...