Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z wrzuceniem biegu pierwszego


CE1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wrzuceniem biegu pierwszego, a sprzegło chwyta mi na samym końcu, czy to problem ze sprzęgłem? Czy może ze skrzynią? Brak oleju czy coś? Podczas jazdy słychać metaliczny hałas jakby metalowe talerzyki ocierały o siebie, nie wiem czy to czasem z przedniego napedu nie wynika, bo zauważyłem że wał kręci sie cały czas tak jakby sprzegiełka nie odłanczały napedu podczas jazdy 2H. Słyszałem ze niektóre modele miały serynie zblokowane napędy? Czy to prawda?

Edytowane przez CE1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda powyzej bodajze 2002, czy 2003 roku byly montowane seryjnie zabieraki. A na samym koncu to przy podlodze, czy u gory?

 

Metaliczny halas ze sprzegla, moze juz tarcza sie konczy i do nitow doszlo? A na kazdym biegu ten hałas? Inne biegi wchdzą normalnie?

 

Skrzynia bez oleju chyba tez powinna dzialac, ale tylko przez jakis czas.

 

Halas moze tez wynikac z lozyska oporowego. Moze sie juz konczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi raczej wchodza normalnie, tylko musze wciskać sprzegło do konca na maksa bo inaczej chrobocze. Oleju nie sprawdzałem , ale nie ma zadnych wycieków, Metaliczny hałas słychąc od 40 km/h . Jak stoje  na luzie to brak hałasu, tylko problem z właczeniem biegu pierwszego czasami. Mysle ze to hałasuje przedni wał bo taki daje metaliczny odglos jak sie w niego klepnie.

Edytowane przez CE1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Oleju nie sprawdzałem , ale nie ma zadnych wycieków, (...)

Stara prawda głosi że jeżeli są wycieki to znaczy że jeszcze jest olej - więc może sprawdź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Słyszałem ze niektóre modele miały serynie zblokowane napędy? Czy to prawda?

 

a co to znaczy ? bo ja "ni rozumi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi ze nie ma sprzęgiełek w kołach , tylko sie załancza poprzez reduktor. Nie wiem jak u was ale u mnie na przednich piastach nic nie pisze ( w stylu automatic) i są dosyć małe te mechanizmy, jak rozłanczam napędy to jak cofam to nic nigdy nie klika.

Edytowane przez CE1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest taka możliwość że masz zabieraki czyli na stałe dołączone koło do półośki - wątpliwości rozwiejesz jak wrzucisz fotę.

 

Z biegami to raczej sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 Di po 2002 ... seryjnie zabieraki 

hałas przy jeździe ... właśnie kończy się przedni most z winy powyższych

odkręć od piast te zabieraki i teraz się przejedź ... jeśli ucichło to właśnie (patrz wyżej)

 

kłopoty w wysprzęgleniem ... może płynu do wysprzęglika trzeba dolać (mały zbiorniczek obok pompy hamulcowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ten hałas to na pewno z winy przedniego mostu, czy idzie wymienić seryjne zabieraki na manuale? Doradzis jakie kupić?

Jak reanimowac przedni most? Czy wystarczy wymienić w nim olej? Jak tak to na jaki ? z mobila czy innej firmy? w wysprzęgliku nie brakuje płynu wczoraj wymieniłem i jest to samo, obstawiam ze sprzegło nadaje sie do wymiany ma juz ponad 200 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić zabieraki na manuale.

Kupić najlepiej takie http://dany4x4.pl/sprzegi-piast-przod/455-sprzegi-piast-przod-pick-up-terrano.htmljeżeli niewiele jeździsz w ternie to można jakiekolwiek avm lub inne tanie (no w jakiś granicach zapewnie)

Jeżeli most się kończy to raczej jego wymiana.

 

PS Przed zakupem sprzęgiełek upewnij się ile zębów masz na półosi 27/28

Edytowane przez saydack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CE1 Jak nie możesz wrzucić 1 biegu spróbuj przed ruszeniem  wrzucić 2 a później 1, powinien wtedy ładnie wejść. u mnie też czasami nie chce wejść 1 i to co napisałem pomaga :) ewentualnie w czasie wrzucania biegu możesz dodać delikatnie gazu co też ułatwi wskoczenie biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na osi przedniej mam zamontowane zabieraki, przerobie je na manuale, aby odciążyć przedni most.

 

Ale pojawił sie nowy problem. Nie moge odkręcić zadnego z korków ze skrzyni biegów, czy mostu. Widze ze są one wkręcone na czymś białym to teflon? Czym to odkręcic zeby czegos nie popsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałbym delikatnie puknąć przez przedłużkę 1/2"

... a później porządny klucz podparty podnośnikiem żeby się nie wymsknął ... metrowa przedłużka ... i szarpnąć, raz a dobrze  :showoff:

 

Ale podkreślam, że zrobiłbym tak we własnym aucie ... u Ciebie nie mogę wziąć odpowiedzialności  :innocent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korki wkręca się na silikon, ten do nalewania i zlewowy mają inne kwadraty 13 i 13,5mm jeżeli mnie pamięć nie myli.

po prostu kręć tylko najpierw ten do napełniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie odkręcałem klasyczną grzechotką 1/2" ... nie było problemów

ale klucze jak to klucze ... wymiary zależą od fantazji producenta  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam takie same.

Pamiętaj że korki dokręca się z niewielką siłą, jak dobrze pamiętam to 35Nm 

łatwo zerwać gwint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na osi przedniej mam zamontowane zabieraki, przerobie je na manuale, aby odciążyć przedni most.

 

Ale pojawił sie nowy problem. Nie moge odkręcić zadnego z korków ze skrzyni biegów, czy mostu. Widze ze są one wkręcone na czymś białym to teflon? Czym to odkręcic zeby czegos nie popsuć?

Zrób sobie najpierw przejażdżkę żeby olej się rozgrzał i wtedy spróbuj odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...