Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ford Maverick 2,7TD 96 rok - kilka pytań - dość chyba pilne


maverik_maverik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam-cześć, wszystkiego dobrego w nowym roku,

 

Mój maverick jeździ jak złoto, ale zaobserwowałem ostatnio, że ma nieco bardziej upocony silnik. Na  łapie silnika pod turbiną było wręcz delikatnie nakapane. 
 
Zacząłem więc szukać, grzebać najbardziej zaniepokoił mnie fakt nieco mokrej turbiny-i....dmuchania spod korka oleju. Zdecydowanie zbyt silnego.
 
Zaznaczam, że auto nie pobiera oleju, jeździ równo, ładnie, zapala na dotyk, również w mrozie. Filtr powietrza czysty.
 
Macie może pomysł? Odma? zdjąłem wężyk od odmy i jest suchy i czysty. Podpowiecie coś? Przedmuchy? Kończy się? 
Zauważylem też ostatnio, że auto jakby mocniej przykopciło. Dwa-trzy razy-przy niedługich odcinkach-na nagrzanym silniku-zauważyłem za sobą chmurę. Jednak po zrobieniu trasy łódź-wawa z przyczepką lekką, z prędkoścą przelotową 90-100-prawdopodobnie nagar się wypalił-auto nie kopci. Czy podwyższone kopcenie mogło mieć związek z jakimś początkiem przedmuchu?
 
Dodam, że auto nie dmucha w zbiorniczek wyrównawczy, nie gubi płynu. Poza dmuchaniem w korek oraz zapoceniem-NIC niepokojącego.
Pytanie jeszcze o zawór EGR. Czy to prawda, że warto zdjąć z niego wężyk i zaślepić zawór? Podpowiedzcie proszę.
 
 
Z góry dziękuję!

Również-co ważne-nie dmucha z bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisałem-wężyk od odmy suchy i czysty. Popraw mnie-odma to ten grzybek na pokrywie zaworów tak? Jestem laikiem-uczę się-więc może zadaję głupie pytania-ale pytam-bo nie wiem.

Czy odma sama w sobie się zapycha? czy ten grzybek to cały zawór? jakoś się go czyści? Potrzebny do tego demontaż pokrywy zaworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...