Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pathfinder wd21 pasek rozrządu


acidrain

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam nissan4u.com by odnaleźć numer paska rozrządu i po przejściu opcji pathfinder->WD21 June93->Wagon Vg30e->Se Type->4 speed a/t->4wheel drive->4door->carifornia W dziale Belt-timing wyskakują mi dwie opcje czesc numer: 130280B700 i opis od 06.93r - 02.96r oraz numer 13002816E10 od 08.89 - 06.93r No i który wybrać pomoże ktoś? data produkcji auta 06.93r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeślij VIN na PW


Generalnie obydwa będą pasować ale zostały zastąpione modelem 13028-16E85. Co katalog to inne daty zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid ... nie kieruj się zbytnio nazwą Pathfinder, bo tutaj na forum jest ona utożsamiana z R51 czyli Path-ami nowszej generacji

w sieci owszem ... jankesi jeżdżą tylko Pathfinderami (ale tak jak Ty) WD 21 czyli na Starym Kontynencie Terrano  :wave: 

 

pasek rozrządu dla silników VG30E oraz VG30i jest ten sam

po czym rozróżnić silniki ?

najprościej VG30E (wielopunkt) ... prostokątna pucha filtra na nadkolu (możliwa sekwencja LPG)

                  VG30i (dual point) ... okrągła pucha na kolektorze (sekwencja odpada)

 

-------------------------------------------------

przenoszę temat do Terrano, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda..... ja wymieniałem pasek rozrządu i jeden mi nie pasował. 

niby ilość zębów jest taka sama

ale inną ma wielkość ząbków.

jak coś to mam jeden nowy pasek na zbyciu do 3.0 V6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co Ty?

a mi gość porównywał w sklepie z różnych katalogów i wszędzie ten sam numer OE wychodził

Mitsuboshi założyłem, Daniel też ma amer. Patha i ten sam pasek był, w tym padniętym silniku pasek też był ten sam

co prawda wszystkie silniki w EZG to VG30E ... ale roczniki od 1987 do 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię poważnie, mam tu leży koło mnie :D 

 

nr. na pudełku 

 

TWR-70646

pasek rozrządu 

48-70646 nissan 

133X1" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu nissana 1302816E10

PowerGrip 5146-133x1"

Mitsuboshi (Oyodo?) OYO30R1010OYO "numer wg katalogu GEparts"

 

policzyłem teraz ... 133zęby (oznaczenia co 40, 43 i 50 zębów) szerokość 1"


na starym pasku zęby mogą być zużyte, baaa ... na pewno będą zużyte

na tym moim zajeżdżonym silniku nie dosyć że ścięło kilkanaście zębów to pozostałe są wyraźnie krótsze ... ale motor zdechł przy 4-5 tys. RPM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie w ilości zębów tylko w ich kształcie są jakieś różnice. W 1302816E00 /10 i /85 są kwadratowe zęby. Napinacz numer: 13070-42L00. Podobno nissan zmienił kształt zębów w pasku w silniku vg30e z tych kwadratowych na zaokrąglone. Zmiana nastąpiła od 07.93 także mój powinien mieć jeszcze ten z kwadratowymi zębami ale pewności nie mam trzeba sprawdzić na miejscu. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...