Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie pali na zimnym.


Maciekterran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam duży problem, teran nie pali mi na zimnym.

 

obróci pare razy silnik i wygląda na to ze zdycha akumulator co jest nie prawdą, bo gdy go przerzuce do innego auta pali od strzała( zresztą ostatnio z "niby rozładowanego" odpaliłem mavericka znajomego) 

 

cała sytuacja dzieje się przy minusowych temperaturach.

 

dodam że podczas przekręcenia stacyjki na grzanie świec żarowych ( po prostu włączenie zapłonu) coś pobiera mase prądu - wentylator dmuchawy chodzi wolniej , nawet radio potrafi się WYŁĄCZYĆ.

 

szukałem już dziury w całym i wymieniłem : 

-akumulator

-zregenerwałem rozrusznik 2 razy

- kable, klemy

- świece żarowe

 

Dziś już nawet nie chciał po pewnym czasie obkręcić rozrusznikiem !! - przygasły kontrolki , zero reakcji rozrusznika.

odpaliłem auto na pych i zaprowadziłem DO FACHMANA który robił mi rozrusznik( przed tem wjechałem do niego, opowiedziałem o co chodzi). będąc pewniakiem powiedziałem : panie, on nie opali już... no, gość wziął kluczyki i na CIEPŁYM silniku odpalił go przy mnie z 5 razy, powiedział że to nie rozrusznik ale go wyjmie sprawdzi, poszuka.

Panowie, gdzie szukać przyczyny, rozwiązania ? Gość ma ogarnąć temat lecz zaprowadziłem tam auto pierwszy raz ( poprzednio dawałem auto mechanikowi , on wyciągał rozrusznik i wiózł do niego ) no oczywiście nie chce dać się naciągnąc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pobiera ci prąd tylko po włączeniu  kluczyka  , czy  coś  cały  czas  osłabia  akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić jak to jest bo rozrusznik ma problem obrócić silnikiem a w innym aucie dany akumulator bez problemu je odpala ( maverick choćby z 2.7 td ) Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Ale stawailbym na to ze po przekręceniu kluczyka bo nawet gdy odlaczylem kleme z aku na noc to na drugi dzień i tak miał problem zakręcić ( gdy jeszcze ledwo co palił )Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że  żmudna praca  z  miernikiem  przed  tobą   gdyż  trzeba  zlokalizować  pożeracza  prądu . Znajomy  miał  taką  akcję  w  Oplu i okazało  się  że moduł   podnoszenia  szyb  pobiera  cały  czas  prąd a  że  corsa  raczej    dużego  aku  nie  posiada   więc  ładował go  co trzy dni.  A  właśnie  , po  naładowaniu  aku  pali czy te  same  objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nowy varty 85ah 800A , testowałem czy to nie jego wina w busie , palił od strzała Bus codziennie , jak i po kilku dniach.. Jedna masa idzie do silnika - jest nowa jak i + do rozrusznika. Po naładowaniu ( jak i połączeniu szeregowym 2 akumulatorów) minimalnie lepiej obkreca silnikiem kilka razy ale później objawy się powtarzają... Po prostu tak jakby był padnięty aku a nie jest, moze po raz trzeci rozrusznik padł, w poniedziałek ma ten gość go wyjąć i popatrzeć co i jak. Dodam ze jak teraz bylo na +temperatura to jakoś odpalał , ciężko bo ciężko ale palił. Auto stoi i tego całego elektryka, ciekawe jak się z nim dogadam w sprawach pieniężnych co do rozrusznika i reszty. Eh, ciężki żywot z terano tej zimy. Mój ojciec jest elektrykiem ale powiedział ze szukać pod chmurka nie będzie a do garażu po prostu się nie mieści na wysokość , jak juz to na wiosnę , ale tyle.czekac .....Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Ale panowie , masa to nie będzie, przecież na ciepłym pali od strzała ,na zimnyn nie ma sily zyc. Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki od świec żarowych czy nie są "watowane". Mnie to wygląda na jakieś zwarcie w ich obwodzie. Przydałby się miernik prądu o zakresie kilkadziesiąt Amper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprubuj go rano odpalić na plaku albo samostarcie wyeliminujesz temat pompy i zasilania paliwem.ale rozrusznik po naprawie to ma kręcić jak zwariowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonił gość który regenerował mi rozrusznik dwukrotnie, wyjął go i stwierdził że było zwarcie do masy - wirnik obcierał się o uzwojenie, poza tym znów szczotki się spaliły. zaoferował mi nowy za 370 , albo ja mu przywioze jakis uzywany i on zobaczy go jak wyglada w srodku i da odpowiedz co i jak, na poprzedni rozrusznik zostawiłem u niego 270zł ( +120 mechanikom za montaz/demontaz) teraz kolejne koszta. Tlumaczyl się przez telefon że jak on nie demontował i zakładał rozrusznika to nie mogł wyczuc jak odpala czy wszystko gra bo na stole nie zrobi mu takiego obciązenia jak diesel na zimnym. teraz nie wiem jak z nim się dogadywać.. nie jest to jakiś tam pan edek ze stodoły , gość ma renome, zreszta robił mi w innym aucie i chodzi jak złotko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na 100% rozrusznik. Miałem podobny problem w Transicie. Rozrusznik zajechany robi zwarcie , zabiera cały prąd z akumulatora , świece żarowe nie dostają odpowiedniego prądu i jest lipa.Nie odpala na zimno. Na ciepłym pali bez problemu bo akumulator nie ma dodatkowego obciązenia ze świec.  Kupuj nowy rozrusznik a tamten niech gość bierze od Ciebie i oddaje kasę za naprawę i wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem "a nie mówiłem!"rozrusznik od początku był zrąbany, szczotki i tulejki to każdy głupi potrafi wymienić ale hamowni do rozruszników to nie ma i parametrów cewek też nie zmierzy,tylko kasiorke za frajer liczą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u goscia, zalatwilem inny rozrusznik, on go rozbierze i przeptarzy czy bedzie sie nadawal, rozliczamy sie bezgotowko, nie chce kasy za demontaz i naprawe nowego ( tylko za czesci - no ale to norma..) gość się poczuł na tyle chociaż. ale kieszeń boli..

a mechaników to chyba opier... że wydałem tyle kasy niepotrzebnie.... na kable klemy świeczki aku. a może się podpytam czy by mi w ramach rekompensaty jeszcze czegoś nie zrobił, jakiś alternatorek czy coś , ciekawe jak zaregauje :)

Edytowane przez Maciekterran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mechaników masz fajnych trzeba im zmienić nazwę na wymieniacze coby renomy temu fachowi nie psuli bo wszystko co ci wymienili można bardzo prosto przetestować przed wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście wszystko robiłem sam oprócz rozrusznika ( montaż demontaż) bo zima to średnio się chciało wczolgiwac pod auto.. Polecacie na przyszłość dobry zakład w okolicach Kalisza ? ( nie chodzi jedynie o tyrana )

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się zgodnie z przypuszczeniami, rozrusznik, teraz pali bez problemu , nie ma zwarcia, skończymy się problemy " z wyladowanym aku po2 dniach " , do tamtego gościa juz nic nie oddam , a mechanicy chyba muszą dostać reprymendę aby nie powiedzieć opier..l

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...