Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tiida - komputer pokładowy


maxon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zupgradować swoją Tiide, która niestety nie posiada komputerka pokładowego, a bardzo bym chciał, żeby miała. Brakuje mi informacji o spalaniu, ile km do przejechania na baku pozostało itp. Powiedzcie mi czy orientujecie się jak wygląda kwestia co należy zrobić, aby ta opcja była w autku? Wiem, że w innych markach często wersje uboższe mają to co te bogatsze, tyle, że bez np przycisków itp, które trzeba założyć samemu, żeby uzyskać funkcjonalność.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tiida ma info o spalaniu(oprócz chwilowego) zasięgu i temp.zewnętrznej.Jeśli chcesz więcej kup za ok.40zł to o czym piszą chłopaki z działu Qashqhai 2 temat: podgrzewanie szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym cały psikus, że moja wersja nie posiada komputera pokładowego, chyba, że o czymś nie wiem, wersja podstawowa z 2010 roku. Wiem, jak wygląda komp w nissanach bo w micrze miałem, ale tutaj nie ma przycisku do przełączania, stąd moje pytanie jak to ogarnąć, żeby było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest inaczej niż w micrze. Male okienko pod wskaźnikiem zużycia paliwa , a przełączasz przyciskiem w kierownicy ,chyba "i" bo robię to odruchowo i może innym.


Tam gdzie pokazuje graficznie, po uruchomieniu, ile oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej maxon

Przycisk "i" - najwazniejszy w aucie, u mnie ciagle uzywany

Jakbym mial jeszcze wskazanie chwilowego zuzycia to bym zwariowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, co do mnie mówicie :-) Nie mam żadnego przycisku "i" :-) Wiem, że w micrze jest takowy i przełącza on informacje w kompuerze na licznikach. u mnie na licznikach jest tylko przebieg i przebieg chwilowy, moje pytanie co zrobić żeby był wpełni funkcjonalny komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby Nissanach było to możliwe w prosty sposób. Za dużo zachodu. Nie ma pewności, czy odpowiednia instalacja jest podciadnieta do kierownicy. Nie wiadomo czy sterownik silnika, który jest u Ciebie, obsługuje te funkcje. Nissan podobno stosuje różne sterowniki w różnych wersjach pojazdów. Wszystko to sprawia, że w warunkach garażowych nikt chyba tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię o garażowych, z chęcią pojadę do serwisu żeby to zrobili, tylko mnie zastanawia czy wszystko jest podciągnięte, np. w skodach wszystko jest podpięte, tylko trzeba podłączyć przełącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk na kierownicy,po lewej stronie .Ale faktycznie,w wersji Visia tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby w Nissanach wszystko było tak jak np. w Skokach. Na kilku forach w tym rosyjskich gdzie ludzie nauczeni życiem są bardzo kreatywni, przewijał się kiedyś temat tempomatu. Wnioski były takie jak pisałem wcześniej. Dla pewności zapytaj w jakimś ASO. To nic nie kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...