Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kiedy Terrano się zakopie i jest nie do ruszenia?


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba czas przerwać te dywagacje ... brniemy w coraz głębsze błoto i coraz bardziej oddalamy się od tematu

 

 

.....

Dodam, że nie jestem jakimś maniakiem jazdy po bezdrożach. Samchód służy mi do codziennej asflatowej jazdy lub pokonywania trudnego terenu w związku z moimi kolejowymi zainteresowaniami. Zawieszenie fabryczne, a rozmiar opon taki jaki przewidział producent, zwykłe wielosezonowe.

 

Fred, musisz wybrać albo asfalt i lekki teren ... i tutaj najlepszym rozwiązaniem byłyby opony o nieco agresywniejszym niż "szosówki" bieżniku czyli coś z gamy AT

... albo też "trudny teren" i wtedy jakieś MT-ki

 

Określenie "szosówki" jednoznacznie określa przeznaczenie takich opon

 

Wiem że opcja z MT-kami odpada, ale proponuję Ci rozejrzeć się za "poważniejszym" obuwiem dla nomen-omen terenówki

Twój zasięg w terenie znacznie się zwiększy, a nawet jeśli gdzieś utkniesz i być może jakieś 4x4 przyjedzie z odsieczą nie będziesz musiał wysłuchać kazania o oponach

No i telefon do 4-napędowej braci ... to podstawa.

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to solidne punkty mocowań, szekla i lina...

 

bo telefon do kogoś to zawsze się znajdzie, tylko zazwyczaj w słuchawce brzmi "przyjadę, ale liny nie mam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

heh temat dobry - szkoda ze tak późno ;)

 

moje pierwsze i jedyne zakopanie

IMG_8280.jpg

 

Droga niby jest ok ale zawiesił się na ramie w błotnistej mazi. Nawet traktor miał problem z ruszeniem.

Nie dało obadanie wcześniej drogi, podkładanie pod koła itp.

Moja lekcja dała mi dwa spostrzeżenia któe koledzy wyżej już mają:

- nie jeździć samemu

- mieć tel do kogoś kto ma traktor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyglada tak zle ;)


tez mnie 30 nie chciala ruszyc.. kinetykiem ciagnal, w dzien wczesniej ze 3 godziny z hiliftem o drzewo..

post-90252-0-70086100-1426618476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...