Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11] Regulacja wysokości świateł


fotifotis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

starałem się znaleźć odpowiedź na moje pytanie, niestety bezskutecznie..

 

Posiadam primerkę p11 1.6 z 97 i mam problem ze światłami (kupiona wczoraj). 
Lewa lampa (tj. od strony kierowcy) świeci bardzo wysoko, reaguje na silniczek (el. regulacja wysokości świateł) natomiast zmienia swoje położenie o praktycznie niezauważalny odcinek. Prawa lampa natomiast działa ok. 


Teraz pytanie, co mogę zrobić samemu żeby to jakoś naprawić/zweryfikować usterkę. 

Próbowałem ręcznie obniżyć lampę w dół, ale nie udało mi się (kręciłem czarnym pokrętłem na górnym rogu lampy).

 

Czy to może być wina silniczka, może ktoś miał podobny problem?

Prawa lampa (od strony pasażera) działa ok, lewa (od strony kierowcy) nie reaguje praktycznie na regulację silniczka (działa), dodatkowo (na start) jest ustawiono dużo za wysoko. 

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc  
 

post-80704-0-64804500-1424112939_thumb.jpg

post-80704-0-23969600-1424112945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak silniczek działa to sprawdź czy jest dobrze osadzony bo może popychadło spadło i nei będzie regulował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Dino może  trzpień silniczka źle jest osadzony dla tego taka mała regulacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie wyjąc lampę po wielkich trudach i okazało sie, ze po pierwsze mocowanie, w którym powinien siedzieć trzpien nie jest przykrecone, a dwa sam trzpien sie w nim nie znajduje.

Udało mi sie jednak to naprawić, ale od tego momentu przestał działać sam silniczek ;/ wydaje mi sie, ze nie uszkodzilem go w żaden sposób i zachowywalem sie jak z jajkiem, ale cóż, z ta usterka samemu juz sobie chyba nie poradzę, najważniejsze jednak, ze lampa noe swieci juz jakoś mega wysoko i nie oślepia innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...