Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wieszak koła zapasowego w T1 - porady przy montażu.


clinic112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nadszedł w końcu czas na zamontowanie kupionego rok temu wieszaka na koło zapasowe. Temat wydawał się prosty, lecz nie do konca. Wieszak jest oryginalny, wiec pasuje bez problemu. Mocowany jest w 4 miejscach, w zawiasy w piomie, ząb zamka i łyżwa z słownikiem w poziomie. O ile z zębem i łyżwa nie było problemu, miejsca mocowania są fabrycznie napunktowane, a pod cienką blachą znajdują sie nakrętki, o tyle z zawiasami jest problem. Nie ma żadnych wzmocnień, a dostep do dolnego jest mega ograniczony. Jest dostep przes lampę lecz miesci sie tam tylko mała dłoń.

Miał ktos z was watpliwą przyjemność montowac taki wieszak w swoim tyranie? Moze jest jakis patent na mocowanie dolnego zawiasu? A może ktoś zrobił wzmocnienie tego miejsca? W akcie desperacji planuje się tam dostać wycinając blachę bezposrednio pod lampą i zawiasem, akurat jest zardzewiała i osłania ja zderzak. Od dołu powinno być dużo wiecej miejsca.

Dzieki za porady i pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc zdjecia moze tego wieszaka, bo z tego co widziałem, sa chyba dwa rodzaje mocowań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pathfinderach WD21 (wersja jankeska) jest to inaczej jakoś rozwiązane niż dla Europy

mocowanie w słupku nad lampą jest mocarniejsze chyba, a w europejskich często wyrywa kawał blachy

jeśli ktoś chce się bawić w takie stelaże to polecam od Frotki przeszczepić ... mocarne, mocowane tylko do ramy

 

tutaj Frotka Daniela, co nieco widać więc porównać do "naszych" można

... a we Frotce "V6-ka" dla mnie na przekładkę (foty sprzed roku)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z frotki fajne, ale mam już oryginał i dziury powiercone pod oryginał. Nad lampę dam solidne podkładki z blachy 4mm ale na dole nie mam pomysłu. Coś dospawam, coś przykręcę, będzie się trzymać.

Na przyszłość raczej kombinował bym samoróbkę połączoną ze stalowym zderzakiem z tyłu.

Jak wrócę do montowania to wrzucę jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie jutro fotki i wrzuce Ci pokazac jak to u mnie wyglada. :)

 

Tak to wygląda u mnie.

post-77556-0-44127600-1424599094_thumb.jpg

post-77556-0-67564400-1424599144_thumb.jpg

post-77556-0-49545200-1424599193_thumb.jpg

post-77556-0-11099700-1424599251_thumb.jpg

post-77556-0-98442600-1424599303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to w amer. Path-ach wygląda

... znalazłem Daniela zdjęcia

 

 

 

 

 

jest przykręcane jeszcze z boku  :whistle:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem mniej przyjazną wersje od Path-a. Ta całkiem estetycznie wygląda, tamta to był jakiś koszmar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę teraz sporo w terenie, spośród kilkudziesięciu aut w ekipie EZG 2/3 to XJ-ty 

ale nie tylko one, większość zmotanych aut ma zapas na dachu ... do bagażnika musi być dostęp, liny, pasy i inne żelastwo są w obrocie cały czas

byłby kłopot za każdym razem otwierać stelaż i dopiero klapę

relingi Terrano spokojnie ze 300 kg udźwigną 

 

relingi bagażniki dachowe tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92543-relingi-i-wszelkiego-rodzaju-mocowania-zlokalizowane-na-dachu-terrano/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lemmy ma jak zawsze rację, po swojemu, ale rację. Bagaznik to podstawa, dostep do niego istotny! Jednak na takim wieszaku doskonale wisi sobie kinetyk z szeklami, łopata itd, wszystko pod ręką. Poza tym zasze mozesz pan uchylić szybke i wslizgnac sie jak waz do srodka po to czego zapomniałeś. Generalnie wieszak jest, zamontowany, wyglafa fajnie i jak na razie wiecej pomaga niz przeszkadza, ale zobaczymy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wieszak przetestowany, zrobiłem z nim 1000km, połowę w terenie. Sprawuje się idealnie i jestemz niego bardzo zadowolony. Polecam wszystkim! 46bc36b3e18ff24940f0b721e50fff0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do clinic112: Jaka masz antenę? Rozumiem że to do cb. Jaka długość, producent, pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antene mam oryginał sirio ml 145 na magnesie długość 145cm. Mam ja od lat, jest nie do zajechania, działa bardzo dobrze i nie ma problemów ze strojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...