Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na wiosnę zapodaję ten na 5W30 bez ECT ,AF i takie tam, zobaczymy czy będzie słychać szklaneczki na zimny? i czy na gorącym silniku :) 

 004F2E5A-38FB-4135-97EF-1B17337ACEE1.JPE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czytając instrukcje powinno zapalić się światełko rozsądku, 5w30 i to ten zalecany do silników z DPF nawet jak nie ma go 

Proszę powiedzcie jak jest z wyciszeniem w QQ 1,6 benzyna powyżej 120 km. Wiem że na forum coś o tym było ale nie potrafię wyszukać,pewnie amnezja mnie dopadła

Powyżej 100 już smiało można powiedzieć że nie jest cicho bo świst powietrza słychać jako dość mocny szum. W zasadzie nie uznaje tego za jakaś poważna wadę bo niemam wielkiego porównania z klasami wyższymi i uznaję że tak musi być. Świst nie jest może bardzo uciążliwy ale jednak występuję. Co do wyciszenia kaśki na niskich prędkościach uważam że jest wzorowe, silnik ledwo słyszalny, cichutko się pomyka.

 

Myślę że w moim wypadku przy dużych prędkościach szumu dodają też opony vredestein wintrac xtreme snow, gdzieś na forach czytałem że nie są najcichsze i lepsze są NOKIANY SUV 3 ale znowu na NOKIANY narzekają że teraz robione w ruskich nie w finlandii i że przychodzą krzywe, ehh

 

Generalnie wg mnie wielkiego problemu z tym szumem > 100 wewnątrz niema i nawet przy długiej jeździe nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki fakt mogą szumieć i to dość mocno , dzięki  za odpowiedz i jeśli można to proszę powiedzieć, szum dochodzi z konkretnego miejsca np.lusterka czy jest to szum opływu powietrza po karoserii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę zapodaję ten na 5W30 bez ECT ,AF i takie tam, zobaczymy czy będzie słychać szklaneczki na zimny? i czy na gorącym silniku :)

 004F2E5A-38FB-4135-97EF-1B17337ACEE1.JPE

 

Łooooł. A co to? Mobil się zepsuł? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubalon- co do szumów to z tym różnie bywa, w zależności od egzemplarza. Ja mam bardzo głośne auto. Szumy są, i im szybciej tym głośniej. Powyżej 150 nie można jeździć bo już tak głośno jest. Szum jest uciążliwy. Na wiosnę ide na wymianę uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem raczej spokojnie ale sprawdziłem przy 140 i gwizdów nie było z czasem pewnie się pojawią,niemniej szum przy wyższych prędkościach jest do zaakceptowania choć mogło by być ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 150km/h to jak w Me 262 :D

 

Masz silnik odrzutowy i lecisz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem samochód dobieramy do swoich potrzeb. Jeśli ma nam służyć głównie w jeździe po mieście i czasami do dłuższych wypadów, nie ma sensu kupować większego silnika. 1.2 jest wtedy wystarczający. Natomiast jeżeli ma on być wykorzystywany głównie do dłuższych tras, po autostradzie itp, to większy silnik ma uzasadnienie. Niestety nasze QQ to nie wyścigówki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ,silnik 1.6 pasuje do tego auta jak ta lala . Nie za słaby ,ale i nie mocarz. Nic ująć nic... no nie, dodać zawsze można i tak pewnie będzie już nie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmignąłem się kawałek nowym QQ z 1.6 DIG-T. Bardzo pozytywne wrażania. Ciągnie od razu bardzo dobrze. Wysoka kultura pracy. Bardzo fajna jednostka.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj ponownie miałem go na cały dzień i choć już z inną marką się witałem, wciąż mam mętlik. Nie ukrywam,ze w szczególności chodzi mi o serwis.Jestem mega zadowolony z "wspolpracy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że coś ukrywacie ;) Manix mi nie powie ale Ty Colins "na ucho" mógłbyś mi szepnąć ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , że w to ja nie uwierzę ! Już o nic nie pytam bo i tak nie zdradzisz ...

Nawet to zrozumiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę zapodaję ten na 5W30 bez ECT ,AF i takie tam, zobaczymy czy będzie słychać szklaneczki na zimny? i czy na gorącym silniku :)

 004F2E5A-38FB-4135-97EF-1B17337ACEE1.JPE

 

Nie jest łatwo go dostać. Wszędzie tylko ten ECT.

Ja wczoraj ponownie miałem go na cały dzień i choć już z inną marką się witałem, wciąż mam mętlik. Nie ukrywam,ze w szczególności chodzi mi o serwis.Jestem mega zadowolony z "wspolpracy"

 

Nowy QQ zrobił na mnie mega pozytywne wrażenie. Do tej pory oglądałem go tylko. Jeździ bardzo fajnie. Zakochałem się, niestety środków na zakup na razie brak :(. Pełna zgoda jeżeli chodzi o serwis :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger jest tu i tu ale co z tego  :(  myślałem że ma A5B5 a on ma tylko A3B3  :(

Szukam A5B5 A1B1  :bezradny:

Takie parametry mają wszystkie oleje na rynku z literką F do forda,ale ceny za 1l powalają  :wacko:

http://allegro.pl/shell-helix-ultra-5w-30-1l-i5920314651.html

http://allegro.pl/olej-shell-helix-ultra-5w30-5l-niemiecki-2015r-i5854067547.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger jest tu i tu ale co z tego  :(  myślałem że ma A5B5 a on ma tylko A3B3  :(

Szukam A5B5 A1B1  :bezradny:

Takie parametry mają wszystkie oleje na rynku z literką F do forda,ale ceny za 1l powalają  :wacko:

http://allegro.pl/shell-helix-ultra-5w-30-1l-i5920314651.html

http://allegro.pl/olej-shell-helix-ultra-5w30-5l-niemiecki-2015r-i5854067547.html

Cześć

Do mojego 1.6DIG-T serwis zapodał nowy olej (standardowa wymiana przy 20tys). 

W Szczecinie leją Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30 ACEA A5/B5. Miałem okazję jechać przed weekendem do W-wy i powrót a więc całe 1150 km.

Miałem wcześniej zalany ECT (zalałem przy 3tys tak dla świętego spokoju) i powiem, że jestem tym AF Pro miło zaskoczony. Silnik

jakiś żwawszy i jakby trochę mniej palił (choć i tak 10.5(komp 9.5)/100 w drodze powrotnej - na A2 tempomat 160). Nie liczę na lepsze spalanie ale

różnicę w przyspieszaniu czuć.

Na necie dostaniecie AF choćby tu:

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-5178-Shell-Helix-Ultra-Professional-AF-5W30-5L-niemiecki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...