Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] Radio HuiFei - 2 DIN Android 4.2.2


vonBuBs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem że zrobię filmik po zamontowaniu radia. Oto mały test:

https://www.youtube.com/watch?v=OHA0BUgA4ac

i zdjęcia:

Radio

post-82588-0-80093400-1424620847_thumb.jpg

USB i jack

post-82588-0-86462400-1424620848_thumb.jpg

Mikrofon

post-82588-0-97329500-1424620849_thumb.jpg

DVR

post-82588-0-40097500-1424620851_thumb.jpg

Przycisk do wybudzenia kamery cofania (ostatecznie będzie osadzony mniejszy w tej zaślepce)

post-82588-0-81031200-1424620852_thumb.jpg

Anteny DVB-T

post-82588-0-40991900-1424620854_thumb.jpg

 

Radio do nabycia:

www.navipremium.pl

Profesjonalny montaż we Wrocławiu:
www.pielegnacjaaut.pl

Tu i wyżej możecie się na mnie powoływać :)

Edytowane przez vonBuBs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowadzałem prosto z Chin, cenowo było zupełnie inaczej, ale wspomagałem się tym sklepem więc linkuję.
Teraz zupełnie inaczej stoi dolar no i jak ktoś nie wie jak może załapać się na cło i podatek i cena poszybuje.

Edytowane przez vonBuBs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no to inna sprawa, bo też zassałem takie od skośnych i ładnie śmiga, mam tylko jeden problem z logowaniem po postoju, bo stawia się cały system jakby od nowa :D da sie z tym żyć ale :D 

skośni zazwyczaj wysyłąja jako gift i cło małe tylko za przesyłke albo wcale jak przesyłka w cenie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wysyłają jako gift, tylko koszty wysyłki są jako gift. Problem jest taki że jeżeli zamówisz coś powyżej 30$ to często to celny (DHL od jakiegoś czasu bardzo przykładnie z nimi współpracuje) capnie i wtedy zacznie liczyć cło i podatek i tego giftu nie uzna. Co więcej wirtualnie dorzucą do całego kosztu szacunkowy koszt wysyłki i od tego będą liczyć cło i podatek. Zawyżą cenę którą dałeś przez to dodatkowo. Polecam dogadywać się ze skośnymi żeby coś za wysyłkę dopisali.
Dodatkowo przy cleniu chcą kopii przelewu, linku do strony gdzie się to zakupiło, szczegółowego opisu przedmiotu i z czego jest zrobiony.
Jeżeli w paczce będzie więcej tego samego to będą chcieli certyfikatów CE których ten sprzęt nie ma i cofną towar a i trzeba będzie płacić za przechowywanie w celnym.

Radzę uważać przy zakupach made in China ;)

 

co do problemów z włączaniem to oddaj do elektryka dobrego to w radio wstawi baterię do podtrzymania.

Edytowane przez vonBuBs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś droższego to zawsze  dostaję jako gift :D a zamawiam cały czas różne rzeczy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako informatyk od dłuszego czasu tez zastanawiałem sie nad nabyciem takiego radia (tez bezposrednio a chin "aliexpres" :P), ale po rozmowie z specjalista od Car Audio szybko zrezygnowałem :(

Opinia specjlisty z 20 letnim doswiadczeniem:

"Takie radio to bardzo fajny bajer (wiadomo system Android), ale tylko na pokaz, robi praktycznie wszystko oprocz tego do czego zostalo stworzone.

Chodzi tu o jakosc dzwieku jaki te radio moze z siebie wydobyc (zakres czestotliwosci, barwe dzwieku, procesor dzwiekowy i inne), a w tych modelach jest to na bardzo, bardzo niskim poziomie.

Duzo lepszym rozwiazaniem jest zakup jakiegos markowego radia (bez wyswietlacza, 1 din) w granicach 500-1000 zl (clarion, jvc, kenwood, pioneer) z Video OUT i do tego jakis ekran.

Wyjdzie to duzo taniej, a i jakosc dzwieku bedzie o niebo lepsza :)"

 

Jako ciekawostke dowiedzialem sie ze w Polsce ino jedna firma (hurtownia) zajmujaca sie osprzetem do car audio oficjalnie sprowadzala takie radia, ale bardzo szybko sie z tego wycofala wlasnie z powodu narzekan klientow na jakosc dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee bez przesady, no chyba, że ktoś jest melomanem to coś zauważy a funkcjonalność dużo większa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma różnicy w jakości w porównaniu z oryginalnym bose i kenwoodem poprzedniego właściciela.
Minus to na pewno to że ok. 35sec radio się włącza.
możliwości ma za to baardzo duże.

 

Dodam, że specjalista który mi je montował na początku też miał takie podejście (że chińczyk i lipa), ale po zamontowaniu i przetestowaniu był pod wrażeniem możliwości.
Było kilka problemów (z obrazem z kamery cofania, dopasowaniem ramki i stelażu) ale szybko sobie poradził. Jak widzę możliwości markowych radyjek to jakoś mnie do nich nie ciągnie.

 

Aktualnie robię wyswietlacz HUD na szybę z wykorzystaniem telefonu SGS2 i ładowania Qi (programowo jest już na 99% skończony, została do wykonania obudowa która jest już zaprojektowana). Jak projekt będzie skończony (wrzucę fotki i jakiś filmik) to do radia będę montował jeszcze panel dotykowy w popielniczce i jakieś 3G na stałe.

Edytowane przez vonBuBs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim radiem jest tak jak z telefonem komorkowym :P

Podstawowe pytanie do czego sluzy telefon

-do dzwonienia mobilnego (czyli zeby mozna przez niego dlugo rozmawiac w ternie)

Wezmy wiec pod lupe smartfon,

- no oczywiscie mozna rozmawiac i przy okazji wiele wiecej. Ale musimy go ladowc max co 3 dni

No a teraz np Nokia 3310

- tylko mozemy rozmawiac, ale bareria wytrzymywala i z 2-3 tygodnie.

 

Wiec mozna powiedziec ze jesli chodzi o podstawe z jaka zostal wymyslony telefon komorkowy to nokia jednak wygrywa z wspolczesnymi telefonami :P

 

Podobnie jest z radiem, radio ma nam odtwarzac muzyke w aucie i to w jak najlepszym stopniu.

 

Taka moja mala dygresja :P

Edytowane przez neo6364
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrozum że są osoby które chcą więcej ale nie zabraniają Ci używać nokii 3310 i oryginału bose w 350z :) tylko nie tłumacz tego że to najlepszy wybór bo nim nie jest :).

Edytowane przez vonBuBs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie z toba w pelni zgodze ze zarowno orginalne bose jak i orginalny clarion w 350z to kupa :P

Raczej chodzilo mi o to ze za ta kase mogles pobie kupic sprzet duzo wyzszej klasy, moze bez tych wszystkich bajwrow, ale prawda jest taka ze po pewnym czasie z 80% z nich nie bedziesz kozystac.

I pragne nadmienic iz tez myslalem o takim radiu, ale osoba ktora naprawde sie na tym zna i w tym siedzi zaproponowala mi inne rozwiazanie.

O moze powiem niaczej zalezy co kto lubi jakosc czy bajery :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie radio ,może nie konkretnie to ,ale peiying. Równiez nisko budżetowe za kwote około 1000zł. Spełnia wszytskie moje wymagania. Nie wiem czy mam coś z uszami nie tak ,ale gra dla mnie znakomicie. Otóż ,żeby poznać jak to chodzi trzeba kupić i sprawdzić samemu, a nie "ktoś kto się na tym zna mówił mi ,że......"To jest podobny temat do tego co szukający zetki w innym dziale. Debatowanie na pare stron czy warto ,czy się opłaca, czy nie bity ,a kiedy już się decydują to samochodu nie ma go ktoś sprytniejszy już kupił:) Podobnie z radiem podoba Ci sie to bierz ,sprawdź samemu. Sprawdź u kogoś ewentualnie jak ktoś już kupił. A nie "nie kupie bo ktoś mi mówił ,że alpine,sony lepsze"  Może i lepsze ,pytanie czy na tyle żeby wydać na nie 2razy tyle pieniędzy i mieć przy tym radio do słuchania muzyki pozbawione bajerów. Moje zdanie na koniec: jak ktoś chce sobie przedłużyć penisa i mieć +200KM więcej oraz większy szacunek na dzielni to kupcie sobie Clariona, Sony, Alpine. Właśnie się tak dziwiłem po co sprzedaje się te ramki na 1 din do zety jak to psuje wizualnie cały panel. To 2din tam ładnie wygląda. Teraz już wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nagrałem filmik by przedstawić zalety sprzętu. Ramka się ładnie prezentuje choć trzeba było ją szlifować bo radio niewymiarowe i 2DIN to nie do końca standard.

btw mam do sprzedania  ramkę 1DIN ze schowkiem więc chętnie odsprzedam. Do tego przejściówka iso do bose. Radio ze zmieniarką bose. Pewnie sprzedam też całą kompletną nawigację (z oryginalnym pilotem i mocowaniem, irdą i głośniczkiem specjalnym, modułem do bluetooth itd itp) z mojego premium packa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jak sie sprawuje TV?? bo zastanawiam się czy nie dokupić tunera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie testowałem w mieście i na obwodnicy przy 150 ładnie grało. Czasami w gęstej zabudowie i pod tunelami obraz się zatrzymuje ale to normalne bo we wrocku nie ma najmocniejszego sygnału.
Jak coś mam jeden dekoder do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Również chcę kupić to radio wielofunkcyjne. Na allegro i na tej stronce są za 2200zł, czy dobrze rozumiem, że zamawiając bezpośrednio z Chin to wyjdzie coś koło 1200zł? Oświeciłby mnie ktoś jak i gdzie mogę zamówić/poszukać tego radia, aby przyszło z Chin? Wiadomo, gorzej z gwarancją, więc kolejne pytanie - vonBuBs - dalej Tobie wszystko działa i nie ma żadnych problemów? Ile kosztował Cię montaż wszystkiego w tej firmie, którą podlinkowałeś? 

 

 

 

Szukając ogłoszeń tego radia wysyłanego przez małe chińskie rączki natrafiłem na oferty z Aliexpress.

 

Na przykład coś takiego:

http://pt.aliexpress.com/store/product/Pure-Android-4-1-2-Din-Car-DVD-Player-Navigation-Stereo-Radio-GPS-WiFi-3G-CAPACITIVE/225774_2017527401.html

 

Patrząc na parametry nie widać olbrzymich różnic między tymi egzemplarzami z allegro za 2200zł:

http://allegro.pl/radio-nawigacja-android-350z-pathfinder-bt-wwa-fv-i5682856382.html

 

Ciężko jednak z wyborem, ponieważ u tego samego sprzedawcy niemal identyczne radia kosztują od 90 do 300$.

 

http://pt.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-2GHZ-Double-Din-Capacitive-Android-4-2-GPS-Nav-Car-Stereo-DVD-Player-VCD/225774_2019687531.html

 

 

vonBuBs, jeśli można wiedzieć gdzie zakupiłeś swój egzemplarz i ile Cię on kosztował? Ile kosztował profesjonalny montaż w tej firmie we Wrocławiu? 

 

W podzięce za tę tajną wiedzę ofiaruję flaszkę pysznej zmrożonej Polskiej wódki! ;)

 

Pozdrawiam,

~M

Edytowane przez Michael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej. radio kupowałem jak był dolar za 3 złote wiec ceny juz zupełnie inne.
Chyba u tych kupowałem:
http://www.aliexpress.com/store/127015
Cen już nie pamiętam ale z dodatkami zamknąłem się chyba w 1500zł-1700zł a z robocizną za montaż z dodatkami nie przekroczyło chyba 2200, ale to już nie realne.
Jak coś to zostało mi parę rzeczy jak dodatkowa przejściówka do radia czy dekoder TV.
Samo radio sprzedają już z większą ilością ram i pamięci wewnętrznej. Do tego nowszy android i kilka innych ficzerów.
zapraszam na FB to doradzę, a jak bedziesz we Wrocławiu to pokażę jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Do Wrocławia co jakiś czas zaglądam, więc jak coś to się odezwę. Dolar teraz 3,97, więc mam do zastanowienia się czy zamawiać trochę taniej z Chin czy drożej w Polsce, ale od razu u nich po taniości montaż ogarnąć. A tak ogólnie po tylu miesiącach wszystko Ci dalej idealnie działa bez żadnych awarii? Głośniki masz serię czy też wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...