Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia terrano 2.7tdi biegi nie wchodzą na zapalonym silniku.


Janusz87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia terrano 2.7tdi biegi nie wchodzą na zapalonym silniku a jak już to wejdzie ale jest za***isty opór no na siłę wręcz.. Co jest grane

 


Może ktoś miał z takim czymś do czynienia.. Poradźcie coś co to może być tego przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzęgło jak się zachowuje? Rozumiem że przy zgaszonym silniku biegi wchodzą czy tak? Nie masz jakiegoś wycieku płynu pod autem? Czy do tego razu biegi wchodziły bez problemu? Opisz ile możesz całą sytuację.

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta normalnie jak wcześniej.. Nawet wciskałem po 2 3 razy ze może czasem nie zatrybiło ale nic gdzie tam dalej nie wchodzi ani 1 ani 2 ani 3 4 5 i R na zgaszonym luzik 12345R ale jak zapale już problem a wcześniej wróciłem z trasy 100km może olej??? zagrzał sie zbytnio... Nie wiem auto mam od niedawna więc cięzko mi powiedzieć czy jest tam nawet olej... dlatego pytam zeby sie zorientować


Więc tak.. kiedyś pale rano ja do jazdy 1 nie wchodzi.. próbuje weszła oki.. Jade od tej pory wszystko oki do dziś.. Wrociłem z trasy ok 100km zgasiłem a wszystko grało w trasie itp itd choć 2 tak troszke kulała ale jak w cieżarowym mała przygazówka i bam 2 weszła bez problemu ale większego z nią problemu nie było czasem tak a czasem normalnie gładko wchodziła.. No i przyjechałem zgasiłem (dziś) z godzine postało potem ja do jazdy 1 nie wchodzi.. Co jest !!! 2 tez nie 3 i 4 i 5 i znowy 1 dalej nic jakby zamarzło.. wciskam sprzęgło 1 2 3 dalej lipa za którymś razem wciskam pcham Rrrrrrrr opór wpadło na swoje miejsce i jade 1, 2, 3, 4, 5, lekki opór ale wchodzą... staje wciskam sprzęgło 1 kur.. nie wchodzi i dalej sprzęgło 1, 2 ,3 weszła z wielkim trudem 1.. I co ty na to??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jest hydrauliczne, sprawdź może jest za mało płynu. Jakby trzeba było dolać to jest DOT4 czyli ten sam co do układu hamulcowego. Może gdzieś jest mały wyciek i stąd problem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź płyn hydrauliczny w zbiorniczku wyrównawczym sprzęgła. ( jeśli niema, to zalej i odpowietrz) 

jak jest płyn to możesz też spróbować odpowietrzyć. 

 

jeśli to nie to, następnie bym zobaczył luz na wodzikach ( połączenie dźwigni zmiany biegów ze skrzynią) 

A na koniec sprawdził wybierak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn raczej powinien być bo kiedyś że zbiornika wolałem a zalałem nowym ale tylko ze zbiorniczka... Nie wiem ale będę działał bo potem może być tylko gorzej.. Dzięki pozdrawiam

Pojechałem do znajomego mechanika, przejechał sie i stwierdził ze to moze być pęknięty docisk :/ jak sie coś dowiem wiecej to dam znac moze ktos kiedys na tym skorzysta...

Edytowane przez Janusz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło, albo łapa sprzęgła, wyprzęgnik, wszystko po drodze do sprawdzenia, jedna osoba depcze druga pod samochodem patrzy, można próbowac ściągnąć gumę na łapie i zajrzeć, można próbować zobaczyć przez kanalik do spuszczania wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo u siebie w tyrku i skończyło mi się sprzęgło, a dokładniej docisk :) jadąc do mechanika odpalałem auto na biegu na którym chciałem jechać :) było zabawnie... wymieniłem na komplet aisina i jest git

Edytowane przez Qubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku akurat to nie sprzęgło Ufffff tylko pompka od pedału sprzęgła ta ze zbiorniczkiem klękła... Nigdzie wycieków nie było ani nic tylko jak postało auto to juz lipa, jak sie podpompowało to jeszcze a jak postało to juz mozna było zapomnieć o jeździe.. Pompka zamiast sprężać płyn to przepuszczała i tak sie mieszało w środku i tak jakby sprzęgła wogule nie było... Nszczęście tylko to wybadali jak narazie tyle wiem...  Do tego zestawu jeszcze stwierdziłem ze oleje mi wymienią w moście, skrzyni i reduktorze bo auto mam od października a kto wie kiedy to było robione... Moze od nowośći nikt tam nie patrzył..

Edytowane przez Janusz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ciała nie dali bo LSD może nie być.

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wiedzą gość ma certyfikaty suzuki i nissan zna się na kitajcach :-) więc dobrze wie co się tam leje.. Autko zrobione jednak to pompka była lało z niej i dlatego nie wchodziły biegi.. Ale już hula wszystko zrobione jak trzeba. Poprzednio miłem honda hrv kupiona od kolegi z forum Barteza to też robił przy niej tak, że gość sprawdzony.. Bo jak zrobił to wszystko grało jak należy. Dzięki za rady i wogóle.. Pozdrawiam forumowiczów

Edytowane przez Janusz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...