Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 SR20de problem z wskaźnikiem temperatury -pomocy


KOLYMA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam primerę p11 z 2001 silnik 2.0 benzyna po lifcie i mam problem z wskaźnikiem temperatury. Wszystko się zaczeło gdy wysiadła mi żarówka podświetlająca prędkościomierz - pojechałem do elektryka ten wymieniając ją zrobił zwarcie na liczniku i spaliła się ścieżka nadrukowana na nim (fajny elektryk) . Oczywiście wszystko niby naprawił wlutowując kabelki łączące spalone odcinki ścieżek. Po zamontowaniu licznika wszystko działało i świeciło poza wskażnikiem temperatury tzn. jego wskazówka reaguje dochodzi do "zera" i koniec. Jak samochód się nagrzeje to wskazówka się nie podnosi. Wkurzyłem się kupiłem drugi licznik urzywany troszkę inny model (wygląd ten sam - tylko bez kompa w manetce wycieraczki a umnie jest) podłączyłem wszystko działa oprócz wskaźnika temperatury (wogóle nie reaguje). Dodatkowo zauważyłem że nie działają wentylatory chłodnicy a temperatura jak podłączyłem do kompa (obd2) doszła do 88 stopni (dodam że nie wiem przy jakiej temperaturze powinny się one włączyć i czy mogą mieć coś z tym wspólnego).

 

Proszę was brdzo o jakieś sugestie co może być nie tak?

Pozdrawiam :)


Witam wentylatory z tego co wyczytałem załączją się dopiero przy około 90 stopniach tak że u mnie pewnie działają :) . Problemem dalej jest natomiast ten wskaźnik temperatury :( . Czy powodem jego niedziałania może być uszkodzony czujnik temperatury jednopinowy. jJak tak to gdzie go mam szukać i jaki mam kupić?

Nikt z was się na tym nie zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pod kolektorem ssącym są dwa czujniki jeden od włączania wentylatorów a drugi od wskaźnika temp, na zegarach , jak dobrze pamiętam 1 pinem jest od zegarów  ,sprawdź może kabelek się urwał lub spadł konektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przeczyściłem złącze elektrosolem ale dalej to samo :(  jutro wymienię ten czujnik na nowy już zamówiłem - koszt to 21 złotych. zobaczymy czy  uda mi się go wymienić i czy to po jego stronie leży przyczyna bo już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zrobić jeszcze test zegarów.Opis znajdziesz na forum.Sprawdzisz sobie jak sam wskażnik się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...