Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[11.144 WP] wymiana klocków tył


lukee84

Rekomendowane odpowiedzi

hej, w dniu dzisiejszym zmieniałem klocki na tyle. po zdjęciu zacisku ukazał się nie zaciekawy widok. klocki zjechane na maxa i blaszki (tzw. zestaw montażowy) rozsypany. założyłem nowe klocki ale one były bez tych blaszek. pytanie czy może to tak zostać?? przeszukałem internet nigdzie nie widziałem samych blaszek na tył. przy drogich klockach one występują, no ale teraz nie będę kupował kolejnych nowych droższych klocków. jak to wygląda w praktyce, można tak jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, tylko jarzma wyczyść i nasmaruj żeby klocek luźno chodził, prowadnice zacisku to czyszczenia i smarowania miedzianym, oraz tłoczek musisz wkręcić tak aby pasował kołeczkiem wystającym z klocka i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, tylko jarzma wyczyść i nasmaruj żeby klocek luźno chodził, prowadnice zacisku to czyszczenia i smarowania miedzianym, oraz tłoczek musisz wkręcić tak aby pasował kołeczkiem wystającym z klocka i będzie dobrze

zrobiłem, wszystko tak jak piszesz ale zapomniałem o tym spasowaniu tłoczka z klockiem nie wiem czy dobrze spasował. wkręciłem tłoczek i potem włożyłem klocek. jak nie spasował to będzie jakiś objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek będzie krzywo dolegał do płaszczyzny tarczy  , nie będzie pracował cała powierzchnią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. brak ręcznego.. jak zdejmiesz koło i z góry spojrzysz to widać jak się klocek ułożył do tłoczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. brak ręcznego.. jak zdejmiesz koło i z góry spojrzysz to widać jak się klocek ułożył do tłoczka

ok. ale ten kołeczek przy klocku ma być spasowany w miejsce zaznaczone jako 1 czy 2 w dołączonej grafice?

post-51500-0-60094200-1425907800_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolec od klocka musi wejść w wyżłobienie pozycja 1 wg rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak założyłem zestaw bez blaszek to miałem problemy, osobiście bym nie zakładał już takich klocków. Generalnie luz między jarzmem a klockiem to były okolice 2mm, przez co klocek się przesuwał i stukał przy hamowaniu, dodatkowo w tą szparę dostawał się brud i piasek, przez co mimo użycia smaru do hamulców klocek zaczął rdzewieć. A w konsekwencji przynajmniej raz mi się zablokował. Samych blaszek chyba nie da się dokupić, trzeba szukać klocków z blaszkami już przyklejonymi. Oczywiście może byc tak, że u Ciebie nie ma aż takiego luzu (zależy od klocków), wtedy nie będzie też takich problemów jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że to zależy od klocków i producenta.. jeden klocek ma te blaszki, a drugi niema.. ja osobiście widziałem wiele tylnych zacisków i klocki były spasowane bez żadnych blaszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...