Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona przegubu r20


siara74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów ,

mam problem ,często pękają mi osłony przegubów , we wrzesniu 14 roku zmieniałem zewnetrzne , teraz mam do wymiany wszystkie 4 .

Może ktoś poleci ,dobre i trwałe ,  gdzie zakupić żeby znowu za pół roku nie wymieniać ponownie .

Jaki najlepiej - guma tworzywo (chyba gówno ale nie sprawdzałem ) gruby silikon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że "fale" są trwalsze od "harmonijek" 

... no i że fabryczne wytrzymują najdłużej

kombinowałem kiedyś nad montażem osłon z siatki ... przed kamieniami, ale nie pamiętam już co mnie powstrzymało przed pracami 

A może przesmarowanie z zewnątrz jakimś specyfikiem uchroni przed skruszeniem gumy, próbował ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem najtańszą 2 lata temu i wczoraj ją zdjąłem, wygląda nadal jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem pisać żebyś najtańszą wzioł, najlepiej gumową nie z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko gumowe te z tworzywa są za sztywne .kup najtańsze lub średnią pułkę jak koledzy wspomnieli .jutro wrzucę ci numer artykułu z nazwą firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "dwójkach" osłony wewn. są inne ... półksiężyce mają

Teraz sobie przypomniałem, że był też kiedyś poruszany temat nazewnictwa tych osłon: mażeta, mandżeta, manszeta ... nawet "maczeta" padło  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz też wycinałem gumy wewnętrzne nożykiem do tapet, bo mają wytłoczenia w środku.

ale co zrobisz nie chciało się czekać na nowe :P 

są różne rodzaje wewnętrznych przegubów, przykręcane na 5 śrub i na 6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...