Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podgrzewana fotele - jakie czesci


Ostrich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bede zakladal nowa tapicerke siedzen i przy okazji wloze maty grzewcze. Jestem na etapie kompletowania czesci. Znalazlem na portalu aukcyjnym wlaczniki od Primery P 11 i P12. Zastanawiam sie ktore z tych dwoch byly orginalnie montowane w Terrano. Bede wdzieczny za podpowiedz oraz info odnosnie innych czesci potrzebnych do tej przerobki. 

post-82754-0-11148000-1430811256_thumb.jpg

post-82754-0-07329200-1430811272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (ale w T1) są takie:

 

 

 

pozycja "I" to podgrzewanie samego siedziska

pozycja "II" ... siedzisko + oparcie

 

ale w 100% pewien nie jestem czy dokładnie tak to działa

 

aha, jest jeszcze pozycja środkowa "0" - wyłączone

oraz diody: zielona i czerwona sygnalizujące włączenie 1-go lub obydwu obwodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym dał nagrodę temu projektantowi co dał te wyłączniki w tym miejscu co są w T2 ... można ciągle jeździć ze włączonym grzaniem np. fotela pasażera i tylko prąd żre , a dioda jest widoczna tylko po ciemku  :(

 

Mam całkiem podobne do tych na pierwszej focie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy jest sens ... Jako osoba która to przechodziła ( mam zrobione to na oryginalnych klawiszach pierwsze zdjecie od Ciebie ) nie radzę. Same klawisze nic nie dają musisz mieć jeszcze moduły albo jakieś przekaźniki czasowe. Maty muszą miec termostat wbudowany zeby ci się tyłek nie zjarał. 

 

Jako doświadczony w temacie , bo zawodowo zajmuję się tapicerką samochodową , radze skorzystaź z gotowego zestawu znajdziesz takie na allegro w cenie około 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w aucie mam ori grzanie , a dla żony kupiłem (zachciewna istota ;) ) maty  za 35zl  http://tomas-tuning.com/akcesoria-zimowe-mata-grzewcza-12v-maty-grzewcze-podgrzewana-na-fotel-o_l_297_853.html i ...i cholera kiedy ja jeszcze marznę na skórzanej tapicerce , to u niej po dosłownie 30s mata jest ciepła i grzeje jak diabli!  Ja wiem że mój element grzejny ma do zagrzania jeszcze skórę fotela ale szczerze , to w następną zimę zainwestuję 35zł i taką matę kupuję do siebie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, grzanie pupy może "naruszyć" materiał genetyczny przechowywany między nogami. Lepiej 2x się zastanowić zanim się maty zamontuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:)

W życiu przychodzi taki okres kiedy potrzeba posiadania owego "pełnowartościowego materiału genetycznego" przegrywa rywalizację z komfortem ;)

Ale chyba wolałbym pozostać przy wersji słabo dogrzanej niż siadać na ruszcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TII u mnnie, bylo grzanie na zasadzie mocne/wyłącz/słabe.

Jak już to wymienić na fotele z matami, większe i wygodniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zanabyłem za bezcen skórzany komplet foteli i kanap z Grand Cherokee WJ

Niby full wypas - pełna elektryka ale podgrzewane nie są :(

Przełożę maty z oryginalnych foteli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...