Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aux w radiu i język w nawigacji


Robik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a nie podpiąłby się jakoś przez zestaw głośnomówiący? chodzi mi o wtyczkę z tunelu środkowego z oryginalnego telefonu.  Jakiś sygnał musi iść z któregoś kanału na głośniki po wciśnięciu zielonej słuchawki na panelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie sprawdziłeś przy jakim ustawieniu radia poleci dźwięk przez te dodatkowe złącze, wtedy można by wykombinować np. odłączanie całego tunera radiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy musi być jakiś moduł który będzie wysyłał sygnał do komputera że telefon jest podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież opisałem już jak podłączyć zestaw głośnomówiący pod fabryczną kostkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, znalazłem coś takiego, co prawda piszą że będą działały tylko przednie głośniki, http://allegro.pl/samontuj-ck7-ck100-ck200-ck600-bury-leniuch-nissan-i5099959525.html ciekawe czy dałoby się puścić je na wszystkie głośniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie sprawdziłeś przy jakim ustawieniu radia poleci dźwięk przez te dodatkowe złącze, wtedy można by wykombinować np. odłączanie całego tunera radiowego.

Myślę, że wtedy by to działało, jednak wyłączenie z użycia tunera radiowego nie wchodzi w rachubę, ponieważ moja żona w samochodzie, kiedy prowadzi słucha głównie radia.

Ja za to najchętniej wygłuszyłbym całe auto, wsadził inne głośniki - i jakość dźwięku proponowana przez radio albo złącze radiowe jest dla mnie zdecydowanie za słaba.

W poprzednim aucie miałem najwyższy model Alpine, wzmacniacz i głośniki + subwoofer również bardzo wysoka półka i teraz nic nie jest w stanie mnie zaspokoić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

męczę się z tym własnie, model clarion 2419f, trochę inna płytka, jeśli potrzebuję tylko aux(nie używam fm, a transmitera mam dość), to mogę się po prostu bez przekaźnika podpiąć  jackiem pod  FM-L-OUT i FM-R-OUT i przeciąć ścieżkę FM ANT żeby nie zagłuszało anteną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów poradził sobie z tym odcinając AM-IF-OUT i nie ma wtedy szumu z radia. Możesz też wstrzymać się na jakiś czas bo jeden z forumowiczów jest na etapie konstruowania bardzo fajnego zestawu audio, pod właśnie to radio, więc jak już wszystko rozgryzie to obiecał że opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów poradził sobie z tym odcinając AM-IF-OUT i nie ma wtedy szumu z radia. Możesz też wstrzymać się na jakiś czas bo jeden z forumowiczów jest na etapie konstruowania bardzo fajnego zestawu audio, pod właśnie to radio, więc jak już wszystko rozgryzie to obiecał że opisze.

Tak to ja :D , myśle że do końca tego tygodnia dam filmik z działania w aucie.

Edytowane przez kcroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawicie się jak dzieci. :icecream:  W nissanie primerze można wyrzucić wyświetlacz i dać tablet. Będziecie mieć nowe radio i GPS . Stare radio też jest o wyrzucenia. Oczywiście wszystkie opcje samochodu, a więc sterowanie nawiewem radiem, menu samochodu będzie. Do tego potrzebny jest raspberry pi 3 oraz programista. Mój kumpel takie rzeczy lubi robić . Ja kupiłem sobie półkę od wersji przedliftingowej i mam nowe radio z usb . 

 

 


a0e2dd5fcf7e0d0cgen.jpg

f99ec11bd3af271agen.jpg

Edytowane przez michaell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyrzucaniem org. wyświetlacza bym nie szalał bo wszystko na czuja będziesz robił, natomiast jeśli nauczysz się słuchać ramek CAN z pinów 3 i 6 (w OBD) to można dac na rPi3. Ja osobiście użyłem Odroida C2 (lepsze bebechy). Wiem że obiecałem dać filmik jak to bangla ale po złożeniu okazało się że efekt nawet na wersje pre-Alpha nie nadaje sie do pokazania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...