Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Progi ... reperaturki czy profile?


lemmy69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, jeśli reperaturki w ocynku to faktycznie szkoda go naruszyć

ocynkowane rynny chyba kiedyś były lutowane właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek ile podnosiles bude zeby sie tam dostac i jak ?

 

Edit: Ogladalem zdjecia, poszedles po calosci :thumbsup: , progi widze z profila sa, ile trzeba podniesc bude zeby wyjechac z podwoziem do przodu? bo ja mam tylko 75 cm w gore mozliwosc pod wiata. U mnie nie wygla da to tak az jak u Ciebie, tzn podloga cala jedynie te zasrane progi, no i tylne nadkola na rantach. Ogolnie jak widze ogrom prac, to chyba przeloze to wszystko na wiosne, urlopu moge tydzien wziasc, a w tydzien to raczej nie ogarne, bo zawsze wyskakuje cos wiecej niz sie zalozylo. Po robocie tez slabo przy lampie robic nocami. Rób Jurek to auto, bo juz takich nie produkuja i trzeba reanimowac ile sie da.  :punk:

Edytowane przez redwater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 teoretycznie wystarcza ... ale szkopuł tkwi w tym że nieobciążona rama też idzie w górę

zawsze możesz założyć niższe kapcie lub wiatru upuścić żeby ramą wyjechać


tam na fotkach widać z czego i jak łapy robiłem ... z tego samego profilu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 teoretycznie wystarcza ... ale szkopuł tkwi w tym że nieobciążona rama też idzie w górę

zawsze możesz założyć niższe kapcie lub wiatru upuścić żeby ramą wyjechać

tam na fotkach widać z czego i jak łapy robiłem ... z tego samego profilu ;)

Spoko, mam kola z kapciami 29" i jeszcze mozna upuscic wozducha, wiec luz, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mały włos bym napisał o popuszczeniu na drążkach ... ale u Redzika to by nie zadziałało :D

spoko, wymiary dotyczą silnika V6 i ori zderzaka

jeśli przód był dłubnięty ku górze to spoko, ewentualnie teściową zatrudnić jako balast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakieś krawężniki podwiesić do ramy na pasach, a teściową też można do tego wykorzystać a nietylko do otwierania piwa :dribble: .

Edytowane przez fikolek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, pierwsze testy lutospawem na cienkich blaszkach 0,4 mm ocynk mam za soba. Wyglada to tak:

 

8bd8ab649d335d85gen.jpg

 

 

Z drugiej strony posmarowane pewna pasta przed spawaniem, po spawaniu zamoczone , posypane solą. Siedzi juz tak 48 godzin i nie zamierza zardzewiec, test trwa dalej. Jak sie sprawdzi to bedzie fajna technologia na naprawe.

 

To lecimy dalej z koksem, dorwalem blache stalowa ocynkowana 0,7mm, przecialem fleksa 1mm.

jeden spaw jest na surowo, ogladamy z 2 strony, widzimy bialy nalot jest to utleniony ocynk, czego nie chcemy:

 

5ced12a909bac493gen.jpg

 

 

 

Nastepny jest z magiczną pastą, jak widac nie ma bialego nalotu, utleniony ocynk jest pokryty czyms innym rownie fajnym:

 

190725b6b03aa5ddgen.jpg

 

 

I oba spawy obok siebie:

 

8f7258577b3330adgen.jpg

 

 

 

 

Przypominam jest to 2 strona spawu, tam gdzie nie mamy w np profilach zamknietych pozniej dostepu do oczyszczenia. Oczywiscie jak do testu przystalo posolone i zostawione pod chmurka. Gdzieniegdzie zdarlem ocynk, zeby bylo widac roznice jak rdza chwyta. No to czekamy. :whistle:  :devil:

Edytowane przez redwater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczna pasta ... recepturę zapodaj

Wiem że kefir z Biedronki ... ale co jeszcze??

A tak na serio to też spawam podłogę z ocynku 1,5 mm ... zdzieram flexem brzegi najpierw ... :(

Tyle że u mnie z Mig-a trochę więcej ciepła daje :D ... ciekawe czy by się sprawdziło to z "pastą" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczna pasta ... recepturę zapodaj

Wiem że kefir z Biedronki ... ale co jeszcze??

A tak na serio to też spawam podłogę z ocynku 1,5 mm ... zdzieram flexem brzegi najpierw ... :(

Tyle że u mnie z Mig-a trochę więcej ciepła daje :D ... ciekawe czy by się sprawdziło to z "pastą" ??

Lemmy , ...

 

Dajesz blache 1,5mm :wtf:  :|   Czolg robisz ? :D

Edytowane przez redwater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, o receptę miałeś pytać :D

A "jakieś topniki ..."

No nie zdradzi skubaniec :D

żart ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, o receptę miałeś pytać :D

A "jakieś ...i ..."

No nie zdradzi skubaniec :D

żart ;)

 

W spozywcznym popros o szuwaks z kota ;) [na PW CI napisze], taka tajeminca. Inna sprawa ze nie ręcze za to, testuje dopiero, jak sie sprawdzi bedziemy stosowac. O ile mnie wczesniej jacys blacharze nie zabija za "psucie" im roboty co 2-3 lata.  :devil:

Edytowane przez redwater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie jak z terminami....urlop wakacyjny można milej spożytkować niż smażenie się na słońcu.

Lans jeszcze nie przejął rudej po króciaku ale piszę się już w kolejkę asekuracyjnie w nadziei gdybyś z amatorki na profi przeszedł. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 24 h i posoleniu, popadalo i podzialo sie conieco. Spaw bez pasty z bialymi nalotami wykazuje tendencje do rudej ale to punkciki minimalnie, To samo zdarte kawalki ocynku zarudzialy. Co innego spaw z pastą. Nie wykazuje oznak rudej.  :zwyciestwo2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokuje bardzo dobrze. Pomysl, ze fabryczny lutospaw z drugiej strony nie oczyszczony tez bedzie rdzewial, tylko duzo dluzej to potrwa. W mojej "technologii" mysle , ze wydluze czas zrudzenia z 5-10 razy, w zaleznosci od tego czy bedzie to w solance, zwyklej wodzie, czy na sucho. Jest dobrze.  :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...