Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wspomaganie terrano 3.0 d.i


zgorzelec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

ostatnio podczas wymiany oleju zauważyle że poci się rurka doprowadzająca olej z pompy do przekladni. Skorodowała w miejscu mocowania opaski trzymajacej. chcialem kupić nową w serwisie koszt bagatela 2500zł ! kupilem używaną która za kilka miesiecy zrobi to samo co stara. dorobiłem taka rurke o nie co mniejszej śrdnicy. wewnetrznej.przez chwile bylo ok a po 2km wspomaganie ciezej chodzilo.wymienilem rurke na taka sama jak oryginalna z odpowiednim przeplywem i dalej to samo na wolnych obrotach nie ma prawie wspomagania , zwiekszam obroty na 1200 i zaczyna wracać

 

moje pytanie czy padła pompa czy jakiś zawór się zawiesił.

 

pompa nie jeczy wszystko sczelne.

 

moge zalozyc ten oryginalny waz ale nie wiem czy jest sens a ktos jakies pomysly ?

 

olej zalalem niby taki jak ma byc valvoline atf 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po zdemontowaniu węża nie zaczopowałeś przypadkiem króćca w pompie lub w przekładni ?

Niektórzy pamiętają jakie sobie kuku zrobiłem parę lat temu, zapomniałem o czopie i siłowałem się ze sterem przez parę dni  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale blisko byles. Bo wmpompie jest taki tloczek i on sie zaciol odkrecilem przewod od pompy i przepchalem go. Zrobilem 80km i znowu wspomaganie znika na wolnych. Przeplucze uklad bo moze cos wpadlo a przed demontazem wszystko super chodzilo. Gdybym wiedzial ze taki cyrk byl to zostawilbym to bo sie lekko pocilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...