Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki cofania przestały działać


mack

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś może czujniki tablicowe montowane w aso około 2003 roku? Podejrzewam, że montowali wszędzie te same, więc jest szansa że ktoś już spotkał się z tym problemem - przestały działać. Wcześniej już przy wrzuceniu wstecznego było słychać "piii", a teraz cisza, a przy włączonym silniku i wbitym wstecznym kompletnie nie ma reakcji na dojazd do ściany. Ma ktoś pomysł od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam takich jak Ty czujników ale skoro nie ma sygnału informującego o ich włączeniu to jest problem z komunikacja wsteczny - czujniki, albo mają jakieś oddzielne zabezpieczenie, bezpiecznik i on zostało uszkodzone, albo  siadło zasilanie tychże czujników. Musisz odszukać centralkę a następnie zlokalizować przewody doprowadzające, do niej,  zasilanie najprawdopodobniej w ich podłączeniu znajdziesz powód nie działania swoich czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czeka mnie zabawa w detektywa. Podejrzewam, że to jest spięte ze światłem wstecznego (w zasadzie nie sprawdziłem czy świeci...), a centralka jest gdzieś w okolicy tylnych lamp. Buzzera nie mam pojęcia gdzie szukać - może też gdzieś z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najpierw sprawdź czy świeci światło cofania. Jak nie świeci, to może być uszkodzony włącznik przy skrzyni biegów (wkręcany od góry).

U mnie on padł, kiedy przestała działać kamera cofania. Koszt około 80 PLN.

Wypaliły się styki w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło działa. Centralke namierzyłem, kable nie wyleciały, z miernikiem jeszcze podejdę, ale coś mi mówi że to nie jest to. Nie poświęcałem na to też za dużo czasu. Możesz podać dokładne namiary na wspomnianą kostkę na skrzyni? Z której strony jest tam dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...