Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpanie na zimnym silniku


Damianszzz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Nie znalazłem na forum identycznego problemu dlatego zakładam nowy temat. Zacznę od początku. Kupiłem Primerę P12 2.2 diesel MR'02 Tekna na początku marca i jeździła bezproblemowo az do pierwszych upałów. Zaczęło się od lekkiego szarpania i utraty mocy przy około 2000-2500 obrotów na zimnym silniku kiedy rano jechałem do pracy. Kiedy silnik się rozgrzewał problem ustępował jednak z każdym dniem było coraz gorzej i szarpało coraz mocniej. W dniu kiedy już miałem odstawić auto do mechanika w drodze do pracy auto gasło na światłach. Po pracy odpaliłem samochód i chodził bez problemu na wolnych obrotach ale po dodaniu gazu silnik gasł. Jakoś dojechałem do mechanika trzymając silnik na wyższych obrotach ale przy każdym zatrzymaniu gasł. Dzisiaj po dwóch tygodniach szukania problemu i nie znalezieniu jego źródła odebrałem auto żeby odstawić do innego mechanika i wszystko wróciło do punktu wyjścia czyli szarpanie na zimnym silniku ale po rozgrzaniu chodzi normalnie. Może ktoś miał podobne objawy i jest w stanie pomóc bo nie mam pojęcia co to może być. Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłoś sie do 

czarek8628 

on miał te same problemy co ty ale je jakoś rozwiązał dopytaj się go 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gdzieś na forum podpowiedź żeby przetyrac trochę silnik a mianowicie zrobić 10 km na 2 biegu, 4.5-5 tys obrotów. Później dla pewności przejechałem jeszcze 80 km cisnąc na s-ce ile fabryka dała i na razie problem zniknął:) mam nadzieję że na zawsze. Mam postanowienie żeby przynajmniej raz w tygodniu taka przejażdżkę robić dla zdrowotności:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...