Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony na zimę


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te Vredesteiny nie są b.drogie bo znalazłem je  w cenie: #3 po 384zł i #5 za 406zł  sztuka . Ale są z symbolem   C - paliwożerne !?

No Quatrac są w miarę w cenie, w szczególności jeśli mówimy o normalnych rozmiarach. Mówiąc drogie miałem na myśli bardziej te Wintrac4Extreme - 17 cali potrafią i 800zł kosztować za oponę.  A Quatrac -  czy paliwożerne.....masz połączenie twardej gumy z miękką(strona zimowa z letnią), więc opór musi robić. Ale moja druga połówka zamieniła Micheliny Eco-cośtam na Quatrac 3 i wcale nie widzę,żeby się jej spalanie zwiększyło. Za to te Micheliny były twarde jak kamień i głośne strasznie.

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania opony zimowe Fulda 215/65 16 na felgach stalowych wraz z kapslami z logo nissana .Opony w bardzo dobrym stanie.Cena 1100zł

Sprzedaje je ponieważ skradziono mnie mojego nissana :dribble:

Edytowane przez zygaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli wyjaśnienia , śruby od stalówek nie nadają się do alu , po pierwsze długość , a po drugie śruba do stalówek ma pod łbem stożek , a do alu powinny być pod łbem płaskie , .

Stal jest ciągliwa , natomiast alu jest kruche i gdy dokręcimy stożek w otwór bardzo pręży w gnieździe .

Zrobicie jak chcecie , tylko wspomniałem tak dla bezpieczeństwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się nie opłacało zmieniać... :P

Eeee co Ty.. wcześniej nie było sensu. Zero śniegu, cieplutko. Ale w sumie trafiłem bo do dzisiaj pamiętam, że pierwszy śnieg spadł w święta.

Gdzie te czasy gdy w listopadzie można było na chwilę na narty do Szczyrku wyskoczyć.... Teraz to nawet w grudniu to raczej by pojeździć na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... śruba do stalówek ma pod łbem stożek , a do alu powinny być pod łbem płaskie , .

Oryginalne nakrętki do felg aluminiowych QQ J10 mają stożek i pasują do felg stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa komplety ale nakrętek ,jedne na kołach drugie w woreczku .czym się różnią to jeszcze nie sprawdzałem. jak będę zmieniał koła to sprawdzę.

Mowa tu o nakrętkach i śrubach - występuje i to i to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli wyjaśnienia , śruby od stalówek nie nadają się do alu , po pierwsze długość , a po drugie śruba do stalówek ma pod łbem stożek , a do alu powinny być pod łbem płaskie , .

Stal jest ciągliwa , natomiast alu jest kruche i gdy dokręcimy stożek w otwór bardzo pręży w gnieździe .

Zrobicie jak chcecie , tylko wspomniałem tak dla bezpieczeństwa .

  Niestety kolego, nie masz racji i pisząc takie rzeczy wprowadzasz nieświadomych forumowiczów w błąd.

  Zarówno do felg stalowych jak i aluminiowych śruby (lub nakrętki) mają zazwyczaj łeb stożkowy. Ma on za zadanie precyzyjnie wycentrować felgę na piaście (dlatego ważna jest kolejność dokręcania) no i oczywiście ją zamocować.

  Natomiast zabezpieczeniem przed nadmiernym dociskiem śruby jest stosowanie klucza dynamometrycznego i dokręcanie podanym przez producenta momentem.

  Jak kupiłem felgi aluminiowe (firmy MAK) wraz z nakrętkami to stwierdziłem, że różnią sie one od nakrętek fabrycznych do QQ jedynie długością  łba (jest dłuższy niż w stalowych) prawdopodobnie dlatego, że gniazdo śruby w feldze aluminiowej jest głębsze i łatwiej jest taką nakrętkę uchwycić kluczem. Ponadto ładniej wygląda felga gdy śruba (nakrętka) lekko wystaje z gniazda a nie gdy jest głęboko schowana.

  Natomiast istnieją również śruby (nakrętki) z łbem kulistym i tych w żadnym wypadku nie należy stosować do felg z gniazdem stożkowym (i vice versa) gdyż nie mamy wtedy gwarancji prawidłowego dokręcenia śrub i to jest niebezpieczne.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , faktycznie zagalopowałem się  mea culpa , tylko jeśli mówimy o oryginalnych felgach do których są dodane oryginalne śruby , bądź nakrętki , a co z zakupami "na własną rękę " bez nakrętek / śrub , pozostaje być czujnym ! 

 

 

 

Za centryczne osadzenie felgi na piaście odpowiada pierścień , a nie gniazdo śruby ?

 

f2d2773af4617c6010533633544252af25419.jp

 

nakretki1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Tez mam do sprzedania 4 felgi stalowe do QQ R16 - cena za komplet 4 sztuk 100zl bo leza mi zbędne

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam do sprzedania 4 felgi stalowe do QQ R16 - cena za komplet 4 sztuk 100zl bo leza mi zbędne

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Do QQ+2 z 2.0 dci podejda 16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze tak bo niczym specjalnie sie tam nic nie różni ale upewnij sie lub niech ktos potwierdzi. Ja fabrycznie mam R18 a te poprzedni właściciel miał na zimę. (ja kupiłem komplet nowych alu R16 z oponami zimowymi)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Posiadam Qashqaia 2011 rok 2,0 benzyna Tekna.

 

Ktoś wcześniej w tym wątku napisał że koła 16 cali nie pasują do tego silnika.

 

Na lato mam 18 cali. Na zimę chciałem założyć 16 cali 6,5x16 ET 40  5x114,3.

 

Czy to prawda że nie pasują ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez macabro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być diesel bo i u mnie (2.0i) szesnastka śmiga każdej zimy.

 

A co do opon to w tym roku kupiłem nowe Michały więc powinno być dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też założyłem Nokiany WR D4. W necie opinie o tych oponach są 


pozytywne. Zobaczymy jaka będzie rzeczywista jazda w zimie. 


 


Mam QQ+2 2.0 benzyna 2011 r. wersja Acenta i u mnie stalowe felgi 16 pasują.


W moim aucie nie ma powiększonych tarcz hamulcowych.


 


Które wersje samochodu mają wzmocnione hamulce?


 


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 i 2.0 dci reszta nie wiem.
Zimowe mam Nankang  i nie mogę złego słowa powiedzieć chociaż na początku trochę się obawiałem z wyważeniem nie było problemu, opona cicha.  Polecam dobra opona za rozsądne pieniądze. Mieszkam w centralnej raczej płasko, zimy są jakie są, prędkość trzeba dostosować do warunków.

Edytowane przez siebyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z oponami zimowymi.
Jednym słowem, Nokiany WR G2 SUV nie dają rady. Mam je czwartą zimę i nie wiem czy już guma zrobiła się za twarda, czy co. Potrzebuję na prawdę "agresywnej" opony. Mam spory podjazd, a dziś to nawet kawałek nie mogłem podjechać i zaczęło mnie ciągnąć.

Czy ktoś z Was ma może u siebie Cooper Weather Master ST2?

Mogą być głośne, nieekonomiczne itp., ale auto ma jechać w zimę po śniegu ;)

Rozmiar typowy dla Naszych 17", czyli 215/60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...