Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony na zimę


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Nokiany SUV WR3 i są dobre. Leci im drugi sezon i nie narzekam.

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie jeździł :) Te opinie klientów w sklepach oponiarskich dzielę przez 2, bo jest ich wyjątkowo dużo :) Pytanie, czy aż tyle osób je kupiło i aż tak chce się rozpisywać o oponach, czy ktoś ma za to płacone.

Po dłuższych przemyśleniach, biorę jednak WR SUV 3. Mam nadzieję, że się sprawdzi.

Tak nawiasem, powiem Wam, że przejechałem się dziś po zmrożonym śniegu na obecnych Nokianach G2 i nie jest tak źle. Autko ładnie się wygrzebywało w śniegu, pod górę po częściowo oblodzonym bez problemu. Nie sprawdzają się tylko na świeżym śniegu. Mam nadzieję, że nowe będą lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część na pewno jest pisana przez użytkowników, ale większość jest tak jak mówisz.

Jak przejrzysz kilka postów wyżej, to WR SUV 3 proponowało kilka osób. Ty też pisałeś o WR D4, że ta opona jest więcej niż dobra. Po za tym jest to opona kierunkowa, a nie tak jak WR G2, asymetryczna. Chcę już kupić jakieś oponki, bo zima się skończy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider ma rację,nie ma gorszej gumy od Nokian WR G2,że też takie G....o wypuścili.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strid,mam to g,aktualnie założone...ostatni sezon choć mają jeszcze ok.6.5mm !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem Nokianowi ostatnią szansę. Zamówiłem WR SUV 3. Przypominałem sobie poprzednie lata, jak się wdrapywałem na moją górę i na WR G2 jak jeszcze była w miarę świeża nawet po dość dużym śniegu. Dwa lata temu bardzo mało mi brakło aby dojechać w ogromną śnieżycę, mimo lock-a i wyłączonego esp, auto straciło moc i zgasło (tak jakby się uaktywnił ESP). Uratowałem się wjeżdżając do sąsiada, później udało mi się ruszyć od niego. Czasami było gorzej ze zjeżdżaniem, jak był lód, ale na to to już ciężko zaradzić.

Uważam, że skoro WR G2 był złą oponą i w dodatku asymetryczną, a WR SUV 3 jest poprawiona i jest (co najważniejsze) kierunkowa to powinienem być z niej zadowolony. Mam nadzieję, że to się potwierdzi w praktyce. Dam Wam znać jak się sprawują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinujecie z oponami,takie do suv-a a takie nie...a serwisy zakładają do Kaśki zimowe Achillesy isię nie przejmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym jeździł po płaskim, zawsze odśnieżonym, to bym też się zbytnio nie przejmował ;)

Dostałem już Nokianki, pewnie jutro będę zakładał.

Tak wyglądają :D :
Po lewej nowa WR SUV 3, po prawej stara G2

265647c845b3f024gen.jpg

 

Zastanawia mnie napis all weather (czy to nie to samo co WR G2 suv)...

513737e463262d87gen.jpg

 

taki robi ślad na śniegu... :)
382cf116a0176f27gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym stara, poczciwa Dębica Frigo ;)
Swoją drogą, gdzie Ty w Małopolsce, masz tak ciężkie warunki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z zeszłego roku mu zostało :D

Jak patrzę na WR G2 to aż mnie trzepie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym stara, poczciwa Dębica Frigo

Swoją drogą, gdzie Ty w Małopolsce, masz tak ciężkie warunki??

Z tego co słyszałem, Dębica była dobra na zimę :) Okolice zimowej stolicy Polski ;)

 

Jeszcze z zeszłego roku mu zostało :D

Jak patrzę na WR G2 to aż mnie trzepie :D

Tak, to śnieg sprzed roku, w cieniu się skubany uchował :D

 

 

Mnie też. Przeraża mnie trochę ten napis: All Weather Plus

Czytałem trochę zagraniczne fora (chyba amerykańskie) wczoraj i wr suv 3 też traktują jako wielosezonowe - o ile dobrze zrozumiałem. Może przez to, że jest wzmacniana i się tak nie zdziera?! ;)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak wolę bardziej miękką, aby dobrze się trzymała śniegu, szczególnie jak jest mróz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, Dębica była dobra na zimę :) Okolice zimowej stolicy Polski ;)

 

Tak, to śnieg sprzed roku, w cieniu się skubany uchował :D

 

 

Czytałem trochę zagraniczne fora (chyba amerykańskie) wczoraj i wr suv 3 też traktują jako wielosezonowe - o ile dobrze zrozumiałem. Może przez to, że jest wzmacniana i się tak nie zdziera?! ;)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Okreslenie "wzmocniona" nie dotyczy mieszanki gumowej ale oplotu (karkasu), przez co opona ma wyższy indeks nośności.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Michalmiko,jak się zachowują nowe oponki,...stoję przed takim samym dylematem jak Ty...WR G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do poprzedniczek zdecydowanie lepiej :) Bez stresu wyjeżdżam w trudno dostępne miejsca :D Ładnie się wgryzają w śnieg, nie ślizgają się, nie rzuca autem w ekstremalnych warunkach (przynajmniej na razie ;)). Póki co jestem zadowolony, ale czas pokaże jak będzie dalej. ja się zastanawiam za ile i jak sprzedać wr g2. Nie zrobiłem na nich więcej jak 15kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jako że jesień za pasem i może ktoś wróci do tego tematu, pozwolę sobie zrecenzować wrażenia z użytkowania Bridgestone Blizzak LM-25.

 

Opona byłaby super bo trzyma świetnie na śniegu (zwłaszcza przy hamowaniu bo ruszanie to słabo), nie ściera się nadmiernie w sezonie przejściowym, przyzwoicie odprowadza wodę ale...

 

notorycznie brak mi przyczepności przy ruszaniu... nawet jeśli to lekko wilgotny, dobry asfalt - jest kicha.

 

Fakt, w moim QQ +2 jest 48ltr butla LPG w kuferku + fotele systemu +2 a do tego lekki motor 1.6B czyli rozkład masy kopnięty ku tyłowi. Skutek: w zimie ESP blinka więcej niż często (a w większości nie nadąża i nieprzyjmnie zrywa przyczepność na mokrym asfalcie).

 

W czasie lata zupełnie tego nie widzę. Do maja miałem bardzo przyzwoite opony Continental Premium Contact II 215/60R17 ale wyszła mi na jednej buła i obecnie mam Nexen NBLUE HD PLUS 215/60 R17 (rewelacyjne opony jak na swoją cenę). Swoją drogą ten Koreański produkt jest dla mnie objawieniem - jazda na nich to dzika radość, zwłaszcza zakręty (sucho czy mokro) ale i ruszanie. Mam je od kilku tys km więc powinny być już 'dotarte' i wykazywać swoje std. parametry ale są ewidentnie dobre.

 

Ciekaw jestem czy ktoś z koleżeństwa mający 1.6b też ma podobne obserwacje na zimówkach...

 

Pozdr

R

Edytowane przez rafni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam QQ na felgach 18" z oponami letnimi. Zastanawiam się nad kupnem felg 16" na zimę. Jakie oznaczenie mają felgi 16" do QQ tak aby pasowały ? Zastanawiam się również czy felgi stalowe będą lepsze na zimę niż aluminiowe.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ preferuję opony 215/65x16

 

takie wlasnie posiadam na oryginalnej feldze alu, opony zimowe mam fuldy kristal, prezenetuje sie wszytsko b.fajnie 


osobiscie uwazam ze NQ zawsze najlepiej wyglada na oryginanych felach, letnie mam 18' z modelu wyzej i w zupelnosci starcza, ale czasami idze wylapac NQ nawet na kolpakach i to juz nie jest to co ma byc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cena zestawu w serwisie Nissana za komplet 4 kół - całość z montażem 3200 brutto.

Na oponkach toyo Snowprox S943 98H.

Sama felga wyceniana jest na 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Co sądzicie o oponach Dębica Frigo HP2 w rozmiarze 215/65/16?

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-frigo-hp2-215-65-r16-98-h#158894458

 

http://wulkanista.pl/debica-frigo-hp2/

 

Do tej pory używałem w swoich autach Frigo 2 Dębicy i bardzo je sobie chwalę.

Teraz przyszła pora na zmianę opon w QQułce stąd moje pytanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem crossover musi mieć "grubszą" oponę. Taka jego uroda, zwłaszcza jeżeli od czasu do czasu zjeżdza się z asfaltu w teren.

 

Zwlaszcza ze Qashqai ma "niesamowite" wlasciwosci jezdne w terenie. Nie oszukujmy sie - jest to samochod tylko i wylacznie do miasta i na trase. Z jego napedem i przeswitem, co najwyzej mozesz zjechac do lasu na grzybki, i to po utwardzonym dukcie.

Dlatego wlasnie uwazam ze mowienie ze 16" switnie pasuja do tego auta jest kompletna bzdura. To ma wygladac bo jezdzic i tak nie bedzie. Sorry taki tok rozumowania mozna zastosowac do starej Vitary albo Pajero, ale w naszym przypadku nie ma to sensu. 17 albo 18 wygladaja duzo lepiej bo ladnie wypelnia zakola, a jesli chodzi o komfrot wszystko zalezy od opony. Jezdzilem dlugo na Conti Sport 17 profil 45 i bylo na prawde przyjemnie bo jest to opona o bardzo miekkiej mieszance. Wszytko z profilem powyzej 50 bedzie na prawde robilo robote, takze nie straszcie tu ludzi :) A estetyka tez ma tutaj znaczenie. 

Witam,

 

Co sądzicie o oponach Dębica Frigo HP2 w rozmiarze 215/65/16?

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-frigo-hp2-215-65-r16-98-h#158894458

 

http://wulkanista.pl/debica-frigo-hp2/

 

Do tej pory używałem w swoich autach Frigo 2 Dębicy i bardzo je sobie chwalę.

Teraz przyszła pora na zmianę opon w QQułce stąd moje pytanie.

 

Pozdrawiam.

A czy miales  kiedys okazje jedzic na lepszych oponach? I powiedz w jakich warunkach ja testowales, bo az ciezko mi uwiezyc ze ci sie podoba.

Nie chamuje na mokrym, plywa po suchym, glosna jak start samolotu, jedyne w czym jest na prawde dodbra to kopany snieg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chamuje na mokrym, plywa po suchym, glosna jak start samolotu, jedyne w czym jest na prawde dodbra to kopany snieg....

Ciekaw jestem skąd opona Dębicy ma takie dobre opinie na oponeo, skoro Twoim zdaniem jest taka zła?

Po drugie hamuje piszemy przez "h" ;)

Po trzecie, ja nie robię autem niewiadomo ile km rocznie (max. 10 - 12 kkm) Jeżdżę głównie po mieście, więc wydaje mi się, że Frigo HP2 za cenę niecałych 1100 pln za komplet, to odpowiednie opony na zimę dla mnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Ciekaw jestem skąd opona Dębicy ma takie dobre opinie na oponeo, skoro Twoim zdaniem jest taka zła?

Po drugie hamuje piszemy przez "h" ;)

Po trzecie, ja nie robię autem niewiadomo ile km rocznie (max. 10 - 12 kkm) Jeżdżę głównie po mieście, więc wydaje mi się, że Frigo HP2 za cenę niecałych 1100 pln za komplet, to odpowiednie opony na zimę dla mnie.

 

Pozdrawiam.

 

Tiaaaa, a wiec jesli chodzi o literowke to przepraszam - jakos nie mam czasu sie nad nimi spuszczac, podobnie jak nad bzdurami ze Debica to dobra guma.

Dlatego wlasnie zapytalem cie czy kiedykolwiek jezdziles na czyms lepszym?! A jesli chodzi o zadane pytanie dlaczego Debica ma takie dobre opinie na niezwykle "szanowanym" portalu oponeo odpowiadam - bo jest tania! Tak jak patrze na to forum (zreszta nie tylko nissana, ale wiekszosci w naszym wspanialym kraju) to niestety ludzie zamiast radzic madrze to radza byle taniej. Pomijajac to wszystko mam akurat niestety mozliwosc jezdzenia roznego typu wynalazkami, na roznych gumach i w roznych porach roku - niestety te opony nie Hamuja na mokrym. Nie zakladaj z gory ze kady jezdzi jak dziadek, i ma pod maska 90KM.

 

Rowniez serdecznie Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...