Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z telefonem


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak miałem na wcześniejszej wersji softu. Nowsza już tego nie ma, ale wszystkie inne problemy pozostały bez zmian.

 

Czyli co z durnym radiem mam się z serwisem umawiać na wgranie nowszego softu? Za darmo choć to zrobią? Długo to trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co z durnym radiem mam się z serwisem umawiać na wgranie nowszego softu? Za darmo choć to zrobią? Długo to trwa?

Niestety tak. Za darmo, u mnie trwało to około godziny.

W serwisie powiedzieli mi że już wgrywali nowsze wersje bo były i jak widać nadal są problemy z tym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. Za darmo, u mnie trwało to około godziny.

W serwisie powiedzieli mi że już wgrywali nowsze wersje bo były i jak widać nadal są problemy z tym radiem.

Ale rozumiem, że to iż odebrałem auto 12.12 wcale nie oznacza, że mam najnowszy soft bo może on być sprzed pół roku jak produkowane było radio? (serwis pewnie nie sprawdza wersji softu przed wydaniem auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że to iż odebrałem auto 12.12 wcale nie oznacza, że mam najnowszy soft bo może on być sprzed pół roku jak produkowane było radio? (serwis pewnie nie sprawdza wersji softu przed wydaniem auta)

Nie sądzę żeby sprawdzali. Radio gra to oznacza że jest OK. Ja QQ odbierałem w październiku.

Aktualnie jak już wiem że nowsza wersja nie likwiduje problemu ponownej autoryzacji, ciekawy jestem z jaką częstotliwością pojawia się nowa wersja softu. Niestety nie zapytałem jak się sprawdza wersję, może Tobie udzielą taką informacje. Mając taką wiedzę można od czasu do czasu napisać lub przedzwonić do serwisu z pytaniem czy jest nowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor,możesz sprawdzić jaką masz wersję wgraną,u mnie jest już trzeci soft wgrany i czasami dalej głupieje.

Aha! Jak chcesz sprawdzić to:

-Naciśnij na radyjku "system",a następnie trzymając wciśnięty przycisk,kręć prawą gałką,najpierw w lewo na maxa,później w prawo i w lewo.Podczas kręcenia,na ekranie powinien się pojawić  obraz z danymi o systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pobawiłem się ustawieniami, zmieniłem nazwę telefonu na krótką... i myślałem, że to rozwiązało problem bo działało przez kilka dni. Niestety wczoraj znowu radio powiedziało wprowadź kod... Coś jednak jest z nim nie tak - a łudziłem się, że może to długa nazwa telefonu ze spacjami itp jest problemem. Niestety nie. Ewidentnie radiu się coś chrzani bo już mam w telefonie zapamiętanych kilka wpisów... Tak jakby faktycznie zmieniało swój MAC c jakiś czas. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałem problemy Z NCII akurat (bo rozumiem, że ty masz problem z tym zwykłym radyjkiem) to po wizycie w serwisie ktory tak naprawde nic mi nie pomógł skorzystałem ze strony https://www.nissan.pl/PL/pl/YouPlus.html

Odziwo tam moj problem rozwjazali po kilku tygodniach (chyba po 4). Nie wiem tylko czy you+nissan nie dotyczy tylko NC i NCII ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety pan z czata odeslal mnie do serwisu...

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zacznij pisac znow i powiedz ze w serwisie juz byłeś i nie potrafią rozwjazać tego problemu. Trafisz na innego ludka bardziej kumatego i a noz ci pomoze. A jak nie to zadzwon do nich bo zawsze to rozmowa telefoniczna jest bardziej konstruktywna niz czat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim odwiedziłem serwis też próbowałem uzyskać jakąś pomoc dzwoniąc i pisząc do Nissan'a. Niestety wszystko co usłyszałem i przeczytałem to "proszę się udać do serwisu". Nikt ani przez telefon ani drogą email nie zadał jakiegokolwiek pytania technicznego. Zastanawiam się o czym to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja muszę przyznać, że Pan z którym rozmawiałem via chat wykazał pewne zainteresowanie moim problemem. Spytał o kilka szczegółów. Potem podałem nr VIN i po dłuższej chwili oczekiwania Pan napisał, żebym się skontaktował z dilerem Nissan w celu umówienia na diagnozę w serwisie. BTW nr vin przecież mają w systemie, skoro byłem zalogowany (a auto mam jedno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim odwiedziłem serwis też próbowałem uzyskać jakąś pomoc dzwoniąc i pisząc do Nissan'a. Niestety wszystko co usłyszałem i przeczytałem to "proszę się udać do serwisu". Nikt ani przez telefon ani drogą email nie zadał jakiegokolwiek pytania technicznego. Zastanawiam się o czym to świadczy.

 

No to ja muszę przyznać, że Pan z którym rozmawiałem via chat wykazał pewne zainteresowanie moim problemem. Spytał o kilka szczegółów. Potem podałem nr VIN i po dłuższej chwili oczekiwania Pan napisał, żebym się skontaktował z dilerem Nissan w celu umówienia na diagnozę w serwisie. BTW nr vin przecież mają w systemie, skoro byłem zalogowany (a auto mam jedno).

Po prostu w serwisach mają nowe softy do NCII.A jak nie mają to ściągną i wgrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w serwisach mają nowe softy do NCII.A jak nie mają to ściągną i wgrają.

JACKO omawiany w tym poscie problem nie dotyczy radia z NC, tylko standardowego takiego jak na załączonej ilustracji.

post-42477-0-71659500-1451396927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W pulsarze to samo.. co kilka dni, a czasem kilka razy dziennie "Parowanie nieudane" i od nowa procedura rejestracji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pulsarze to samo.. co kilka dni, a czasem kilka razy dziennie "Parowanie nieudane" i od nowa procedura rejestracji..

Jeśli masz radio takie jak na zdjęciu z mojego postu to umawiaj się na wizytę w serwisie. Poproś o sprawdzenie wersji oprogramowania jaka jest w radio. Nie daj się zbyć samym sprawdzeniem po numerze VIN. Ja miałem taki sam komunikat i te same problemy. Po sprawdzeniu po numerze VIN w serwisie, wynikało że radio powinno mieć najnowsze oprogramowanie. Jednak po sprawdzeniu wersji softu na radio okazało się że nie jest to prawda. Serwis miał już dostępną nowszą wersję softu. Po jej wgraniu komunikat  "Parowanie nieudane" już się nie pokazuje.

Jednak w moim przypadku to nie rozwiązało wszystkich problemów. QQ użytkujemy oboje z żoną. Oba nasze telefony są sparowane z radiem. W przypadku gdy w zasięgu działania BT znajduje się tylko jeden telefon radio działa poprawnie. Ale gdy w zasięgu BT są już dwa sparowane telefony, radio bardzo często "głupieje" i prosi o ponowne parowanie telefonów już wcześniej poprawnie sparowanych. Wynika to z tego że ten cud techniki Nissana potrafi zmieniać swój identyfikator BT (coś w rodzaju MAC adresu, widok poniżej). Problem zgłosiłem do serwisu, udostępniłem widoki pokazujące takie działanie radia. Serwis Nissana stwierdził że problem wynika z kompatybilności telefonów z radio co jest oczywistą bzdurą bo to nie telefony (różnych producentów i posiadające różne systemy) zmieniają swój identyfikator tylko radio.

post-42477-0-25364200-1458550719_thumb.png

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem odgrzać, bo mam ten sam problem i jestem po aktualizacji do "najnowszego" softu w radykju. Udało się wam coś wskórać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem, o czym już pisałem, ten sam problem. Zmieniłem telefon i problem, jak za dotknięciem różdżki, przestał istnieć.  Problemy z łącznością miał LG, obecnie, ale i dwa wcześniejsze też samsungi, obecny na androidzie 5.0.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odgrzać, bo mam ten sam problem i jestem po aktualizacji do "najnowszego" softu w radykju. Udało się wam coś wskórać?

Jurand,kiedy wczytywany miałeś soft?I jaką wersję masz wczytaną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaką mam / miałem. Update robiony miesiąc temu.

Model telefonu chyba nie ma tu wiele do rzeczy. Próbowałem kilku, w tym nawet stare Nokie E51 i E52, które łączą się nawet z kuchenką gazową bez problemu - beż różnicy.

Edytowane przez Jurand15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj i numer softu można sobie odczytać samemu wchodzac w tryb serwisowy radia 

Ja nadmienie że nigdy opisane przez kolegów przypadki u mnie nie wystepowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze nigdy problemu nie mialam i tak: htc hd2 system windows, samsung Note 2, Note 3, S6 wszystko to laczy sie w kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...