Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail z silnikiem diesla 1.6 dci 130


juras2017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Afrance napisał:

Jak na diesla to spalanie tragednia. 7-8l to max powinno byc

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

faktycznie coś dużo

10-11 litrów to 1.6 dig-t pali przy 140-150 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie coś dużo
10-11 litrów to 1.6 dig-t pali przy 140-150 km/h
Mowa o rav4 hybrid które pisałem wczesniej

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mleni napisał:

Mowa o rav4 hybrid które pisałem wczesniej

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
 

Aaa...;) to troche zmienia perspektywę.

Wg mnie hybryda na sens wylacznie w samochodach o okreslonym ksztalcie czyli bardzo niskim Cx, gdzie to niski opor robi największą robotę. No i hybryda jest swietna jako taxi. Zwykly uzytkownik, ktory ma roznorodne trasy nic na tym nie zyskuje, bo roznica w cenie nabycia vs mniejsze spalanie srednie w ogolnym bilansie wychodzi na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to hybryda jest nieopłacalna jeśli "normalny" użytkownik jeździ tylko po mieście a nie jest taksówkarzem czy handlowcem.

To się nigdy chyba nie zamortyzuje - ale nie zawsze o kasę chodzi. Większą moc niższym kosztem dla środowiska itp. otrzymujmujemy.

Szczególnie, że różnica w zużyciu paliwa nie jest tak znaczna jak by można sobie tego życzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz mi poza miastem jak mi się udało zejść 6,2l. osiągając avg 88km/h przy zasięgu ponad 600km? Niewielka przepaść do diesla. Hybryda mnie zaskoczyła w mieście i poza miastem z takim spalaniem.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mleni napisał:

To wytłumacz mi poza miastem jak mi się udało zejść 6,2l. osiągając avg 88km/h przy zasięgu ponad 600km? Niewielka przepaść do diesla. Hybryda mnie zaskoczyła w mieście i poza miastem z takim spalaniem.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko zalezy od warunkow i odcinka.

Na pustej drodze srednia 88 to nie jest zaden wyczyn. Trzeba jechac rowno 110-120.

To ile ma palic?

Moje 1.6 dci na autostradzie na tempomacie na 170 bo wiecej sie nie da ustawic przy odcinku 500km i sredniej szybkosci w okolicach 140 z calego odcinka pali 7.5-8. sa tez kawalki szybsze niz 170 ale max to 190. Szybciej ciezko juz.

Leon Cupra 2.0 tsi przy sredniej 170  tego samego odcinka pali 10.5. Srednia 170 to jazda caly czas 180-240 z fragmentami vmax pod 270 licznikowe.

Xc60 d4 przy jezdzie jak xtrail pali 9. Moze minimalnie szybciej jade bo auto mocniejsze.

Trasa wroclaw-gdansk autostrada. Regularnie robie ten sam odcinek.

X pali super malo jak na takiego klocka. Tylko osiagi mizeria. Jak sie rozpedzi to jedzie ale trwa to wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, mleni said:

To wytłumacz mi poza miastem jak mi się udało zejść 6,2l. osiągając avg 88km/h przy zasięgu ponad 600km? Niewielka przepaść do diesla. Hybryda mnie zaskoczyła w mieście i poza miastem z takim spalaniem.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem dlaczego reagujesz tak "emocjonalnie". Ja napisałem, że hybryda ma inne zalety ale z pewnością nie jest nie opłacalność ekonomiczną. Gdy by to chociaż był PHEV w tej cenie - mówić o nowym aucie.

Hybryda nie pali kilka litrów mniej od naszego diesel'la a jest sporo drozsza w podobnym wyposażeniu, więc szybka amortyzacja różnicy w cenie jak dla mnie nieosiągalne. Opinie opieram na osobistych danych, ilość km w roku, w mieście i poza nim, stylu jazdy etc.

Jadąc w miarę jednostajnie ale ok. 60 km/h wyszło mi 4.9, zima w 4 osoby plus małe dziecko a trasa Zakopane - Białka Tatrzańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że brałem pod uwagę xtraila , ale silniki diesla mnie odpadają bo przez częste wypalanie filtra dpf które dla mnie może być nie komfortowe jako użytkownik który często jeździ po mieście. Jedynie mam żal nissana że nie wprowadzili hybryde i normalną wersję z silnikiem 2,5 które są bezawaryjne na rynkach Usa i w Australii. Nie rozumiem polityki nissana jak związał się z renault to tak ma być na rynku europejskim takie silniki? Jeśli chodzi o rav4 hybrid kupiłem okazyjnie i to trzeba łapać za szybką ofertę bo trudno znaleźć w dobrej cenie. Więc poprzedni właściciel sporo stracił kasę grubo 45000zl w ciągu 10 miesiecy. Więc czemu nie? I teraz jestem bardzo zadowolony , bo na początku nie wierzyłem że będzie oszczędna na trasie. Wierzę was że macie realne spalanie ,ale dla mnie nie jest korzystnie ogólne koszty eksploatacji . Na pewno xtrail jest większy gabarytowo ode mnie. Tylko jakość znacznie odbiega od rav4 i awaryjność.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki @mleni ale czasem sprwadz co Ci wpisal slownik w telefonie bo wychodza rozne dziwne kwiatki "slowotworcze"  ;)
Jak juz wspomnialem, nowa hybryda RAV4 jak dla mnie jest kompletnie nieoplacalna, ale jak nadarzyla sie okazja to czemu nie...
Mnie interesuje wylacznie PHEV ale to juz kompletnie poza zasiegiem (oplacalnoscia) jak dla mnie
Te silniczki 1,6 dCi nie sa takie zle a i na ich "ekonomie" nie ma co narzekac
Wypalanie to taki straszak troche, jest nagonka na diesel'e wiec jak widac udziela sie to wiekszosci ;)
Nie uwazam zeby nowoczesne diesel'e byly mnie ekologiczne od benzyny ale VW je zalatwil
Oczywiscie pakowanie diesel'a do malych aut to chyba przesrost formy nad trescia, ale juz wiekszy SUV jak dla mnie nie jest poronionym pomyslem

BTW
Wczoraj mialem znowu wypalanie DPF, ktore trwalo ok. 4-5 minut. To bylo chyba to o ktorym myslalem ze go juz nie ma w nowych "wydaniach" X'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano jechalem  jak zwykle do pracy ale ruch piatkowy troche zwiekszony (jeszcze nie korek) i trafilem raptem na trzy czerwone swiatla.

Spalanie wyszlo (komputerowo) 4,8 l/100km - chwilowe to czesto pojawia sie takie niskie ale calkowite na 15 km trasy przez Waszawe (tyle ze przed 7 rano) to dla mnie niezly wynik i pewnie szybko sie nie powtorzy.   :)

Predkosc mialem w granicach 80-90 km/h - licznikowo wiec rzeczywista pewnie pomiedzy 75-80 km/h wyjdzie. Sredniej nie sprawdzilem -zapomnialem

Nie bylo nawet mozliwosci 6 biegu wrzucic, tak sie wlokłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, juras2017 napisał:

Dzisiaj rano jechalem  jak zwykle do pracy ale ruch piatkowy troche zwiekszony (jeszcze nie korek) i trafilem raptem na trzy czerwone swiatla.

Spalanie wyszlo (komputerowo) 4,8 l/100km - chwilowe to czesto pojawia sie takie niskie ale calkowite na 15 km trasy przez Waszawe (tyle ze przed 7 rano) to dla mnie niezly wynik i pewnie szybko sie nie powtorzy.   :)

Predkosc mialem w granicach 80-90 km/h - licznikowo wiec rzeczywista pewnie pomiedzy 75-80 km/h wyjdzie. Sredniej nie sprawdzilem -zapomnialem

Nie bylo nawet mozliwosci 6 biegu wrzucic, tak sie wlokłem ;)

bardzo ładny wynik.

no to ja dziś tez 15 km zrobiłem ruszajac o 7:30 - tez tylko 3 razy czerwone i spalanie z kompa tylko JEDEN litr wiecej (ale 1.6 dig-t)

20180706_075836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle.
Ja za "diabla" nie wiem jak komus wychodzi nizsze spalanie tym "kredensem" - jak Oni to robia  ;)

Przeciez tak sie nie da jezdzic po miescie a poza nim to juz wogole kosmos.

Wyprzedzanie, wjazdy pod gorke, przyspieszanie i od razu leci w gore zuzycie a mimo to niektorym udaje sie czasem zejsc ponizej 4 l/100km (mam na mysli 1.6 dCi)

Moze klima wylaczona, 2WD zalaczone ic ie wiadomo co jeszcze wylaczone, odciete i odpiete ale dla mnie to i tak nieosiagalne wartosci - jak tak zyc ?    :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2018 o 06:36, juras2017 napisał:

Tez zastanawiałem się nad RAV4 gdy "musiałem" już zmienić po roku auto, ale przeważył tzw. "design" oraz co chyba ważniejsze RAV'ka nie ma dachu panoramy

Niestety nowa hybryda jest ba...rdzo droga a nie jak w reklamie w podobnej cenie co diesel z takim wyposażeniem, chyba ze wyprzedaż jakaś to cena już się zbliża.

Bylem u dealera na rozmowie (wyborze) i niestety nie wygląda to tak różowo.

Samo spalanie na mieście tez 4 liter nie urywa a w trasie przy autostradowej jeździe (min 120 km/h) to już nie jest różowo.

Nie pamiętam wartości ale były sporo wyższe od Twoich :)

Takie wartości są poza moim zasięgiem. Przecież tak nie da się jeździć? ;)

Najniżej w "normalnej" jeździe wycisnąłem eco 4,9 l/100km. Było to zima gdy wracałem z Zakopanego do Białki Tatrz. w 4 os.

Po Warszawie w poprzednim wyszło podobnie bo 4,9 l/100km  a teraz mam minimum na 5 l/100km

Dealer Mitsubishi mówił mi kiedyś (tez zastanawiałem się) ze PHEV Outlander na autostradzie może spoko 10-12 l/100 km wciągnąć i to bez zadyszki :)

Dach panorama mi się skończył odkąd zamontowałem belki :( po mieście jeszcze idzie jakoś z odsuniętą roletą jeździć, ale już z dachem nie daję rady, szumy za duże. Poza miastem już trza zaciągać roletę. Przynajmniej na moje głuche uszy :D

pozdrawiam,

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupelnie o to mi chodzilo

Ja mialem na mysli panorame a niekoniecznie "szyber-dach"   

Bez odsuwanego okna dachowego da sie zyc ale bez panoramy juz ciezko   ;)

Chodzi o to, ze jest sporo widniej w samochodzie - nie ma takiej "nory" wewnatrz.

Oczywiscie nie kazdemu musi sie to podobac ale dla mnie i dla zony to jest juz nieodzowny element auta, cos w rodzaju  "must have"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, o tym piszę, też mam panoramę, ale już rzadko mogę z niej korzystać, bo właśnie belki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (komputerowe) spalanie (95% po mieście, reszta to sporadyczne wyjazdy do rodziny + wycieczki) wychodzi ~7,3 l/100. Jestem bardzo zadowolony z wyniku choć nie wlokę się. W Scenicu miałem przy takiej jeździe (komputerowe) 9 (1.9 dCi).

Na trasie powyżej ~150 pali dużo więcej, ale też bez tragedii, bo wtedy wychodzi mi jakieś ~9, ale nie dziwota. W końcu to auto dosyć wysokie jest i swoje gabaryty, a zarazem opory powietrza spore.

Jak dla mnie (na moje potrzeby, czyli większość czasu miasto) X-ks z tym silnikiem - bomba. :D

Edytowane przez dgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/9/2018 at 3:57 PM, michalb said:

Dach panorama mi się skończył odkąd zamontowałem belki :( po mieście jeszcze idzie jakoś z odsuniętą roletą jeździć, ale już z dachem nie daję rady, szumy za duże. Poza miastem już trza zaciągać roletę. Przynajmniej na moje głuche uszy :D

pozdrawiam,

mb

Wyklej matą :)  lub słuchaj głośniej muzyki. Bądź niepoprawnym optymistą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy tankowaniu znowu "zaskoczenie"

Bardzo duza roznica pomiedzy spalaniem komputerowym a tankowaniem

Zaczynam mic watpliwosci w uczciwosc stacji benzynowej - czy nie oszukuja na dystrybutorach z iloscia paliwa

Dzisiaj weszlo mi do baku 60,16 litra a przejechane mialem 852 km.

Wskazania komputera to 6,3 l/100km  a z tankowania wychodzi 7,06 l/100km

Jak dla mnie za duza roznica. 0,4-0,5 l/100km to mialem zawsze w poprzednim

Niestety, zlikwidowali "mi" stacje na ktorej poprzednika tankowalem a nowego zaczalem na Shell'u i od razu takie roznice wychodza

W ramach testu musze nastepnym razem gdzie indziej zatankowac i porownac bo cos nie tak...

Niby 2 litry przy 60 litrach to ciezko zauwazyc, ale... diabel tkwi w szczegolach. Jak ktos sprawdza spalanie to wychodza takie kwiatki

Nie wiem czy to stacja czy Nissan tak namieszal w sofcie ze teraz komp ozukuje na maxa, bo ponad 0,7 l/100km  jak dla mnie to przegiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 0.7 regularnie zaniza. I tez tylko Shell tankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tankowałem mojego pierwszy raz to w serwisie poinformowano mnie że wlali 5L,ale że często był odpalany więc zalecają od razu udać się do najbliższej stacji,co też zrobiłem,zatankowałem na Orlenie 5L (bo była po 5,10) a później resztę na Auchanie...według liczydła sumując obydwa tankowania wyszło że wlałem do zbiornika ponad 66L ! A gdzie te resztki z serwisu!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starego X'a tankowalem glownie na Statoil'u "123" a ze mi go zlikwidowali pod domem to najbizszy jest Shell no i rano po drodze z/do pracy tankuje.

Moze gdyby nie poprzedni "X" to nie wiedzial bym ze to spora roznica to 0,7

Chyba, ze faktycznie cos pozmieniali w sofcie i komputer oszukuje bardziej niz poprzednio

No nic, za miesiac sprawdze - jak nie zapomne, i zatankuje na innej stacji i porownam

Weszlo teraz 60 litrow (calkowita pojemnosc zbiornika wg producenta to 60l) a jeszcze jakis zapas zapewne byl bo moglem jechac pewni z 40 km

Wyglada jak by w rury sporo wchodzilo bo nie da sie wyczyscic zbiornika do cna - smok nie da rady wszystkiego "wciagnac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich notatek wynika, że udało mi się raz zatankować 59,44 l (tankuję do odbicia i jeszcze dolewam lekko do 2 odbić), a ostatnio 61,51 l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...