Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubytek oleju - silnik być może do wymiany :(


Diana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś może wiesz bliżej ,o tych numerach,czy tylko to co wiemy że lubią olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29, raczej nic nowego nie wniosę w tej sprawie, szedłem po prostu drogą dedukcji, po tym co przeczytałem i znalazłem na forum. Rzuciłem tak po prostu, nie wiem czy to jakiś konkretny, szczególny zakres... Jak kolega ma auto z 16/17 r., to na pewno go nie dotyczy, bo już po kilku choćby ogłoszeniach w internecie, widać, że nr poszły daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ryzykant,jak popił 1/3 miarki to wychodzi około 0,3L Wychodzi u Ciebie 0.05L.Jakbym tak miał to bym się cieszył.Serwisy zaczynają się bawić dopiero powyżej 0.5L ale na 1tys km.

 

No wiesz dla mnie to duży ubytek aut kupiłem nowe w grudniu 2016r od dilera ubytki oleju zauważyłem już dawno ale teraz jak by więcej po ostatniej trasie 700 km jakoś z prędkością około 120/130na godzinę jestem w szoku w nowym aucie takie jaja myślałem że nissan to porządna firma ale to zwyczajne g...o.zobaczę co będzie dalej zgłoszę to do serwisu zobaczę co odpowiedzą dam znać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej masz zapisane,jaką normę zużycia przewiduje nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29, raczej nic nowego nie wniosę w tej sprawie, szedłem po prostu drogą dedukcji, po tym co przeczytałem i znalazłem na forum. Rzuciłem tak po prostu, nie wiem czy to jakiś konkretny, szczególny zakres... Jak kolega ma auto z 16/17 r., to na pewno go nie dotyczy, bo już po kilku choćby ogłoszeniach w internecie, widać, że nr poszły daleko ;)

No chyba nie poszło bo ja mam auto z grudnia 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Renault, a nie Nissana... ;/

Może i tak ale to nie znaczy że ma brać olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie poszło bo ja mam auto z grudnia 2016r

Myślę,że za wcześnie na aż takie narzekania,nie wyolbrzymiaj problemu ,bo może się okazać,że zużycie pozostanie na tym poziomie.Po prostu obserwuj.Serwis powie Ci to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego stan oleju sprawdza się co 1000km a nie co 6000! !!

Dolej teraz oleju do kreski Max i przejedz 1000km i zobacz spalanie oleju twojego silnika :)

Kolego ja akurat sprawdzam nawet częściej wcześniej był max na miarce a teraz o jedną trzecią mniej auto mam od nowego i po sześciu tysiącach taki numer na początku trochę mniej zacząłem sobie zaznaczać na miarce ale po ostatniej trasie jak by więcej brał oleju.

Myślę,że za wcześnie na aż takie narzekania,nie wyolbrzymiaj problemu ,bo może się okazać,że zużycie pozostanie na tym poziomie.Po prostu obserwuj.Serwis powie Ci to samo.

Kolego obyś miał rację że tak zostanie choć nie chce mi się w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pisać tak odrazu :)

Teraz kontroluj częściej bo gwarancja minie a ty z tą miną zostaniesz. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,czy w innych częściach jewropy również mają takie problemy z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Renault, a nie Nissana... ;/

Dziś wpadła mi w łapy gazetka "Motor" i w artykule o silnikach po downsizingu chwalą 1.2 TCe w Renault, a jednocześnie napisali o zużyciu oleju w Nissanie :o

1.6 jest bardziej nissanowski, czy też "renowski"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten artykuł i ten dopisek i mogę stwierdzić tylko tyle, że autor słyszał, że gdzieś dzwonią, ale w którym kościele, to już nie.

W Renault te silniki mają te same problemy co w Nissanach. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum renówki żeby przekonać się, że problem zwiększonego apetytu na olej też nie jest im obcy (np. forum Megane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten artykuł i ten dopisek i mogę stwierdzić tylko tyle, że autor słyszał, że gdzieś dzwonią, ale w którym kościele, to już nie.

W Renault te silniki mają te same problemy co w Nissanach. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum renówki żeby przekonać się, że problem zwiększonego apetytu na olej też nie jest im obcy (np. forum Megane).

Dokładnie.Serwis Renault wyczynia różne cuda,chemiczne płukanki,wymiany tłoków,po ostateczność wymianę silnika (rzadko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Edward guru tego forum wie to z całą pewnością. Ciekawe więc czemu producent silników do tego jeszcze nie doszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie ze konewke ma, chyba, ze ukradli, znalazlam info w angielskiej instrukcji, my ja tylko w zlym miejscu szukamy, ona jest miedzy zegarami

Ja bym tej grafice nie ufal. Nigdy nie widzialem informacji o poziomie plynu do spryskiwacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma czujnika poziomu płynu,ale my tutaj mówimy o konewce od poziomu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma czujnika poziomu płynu,ale my tutaj mówimy o konewce od poziomu oleju.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99487-pytanie-o-kontrolke/

w tym temacie kolega @BartoszN wrzucił info z instrukcji odnoście kontrolek... 

"Główna lampka ostrzegawcza

Gdy włącznik zapłonu znajduje się w pozycji ON, główna lampka ostrzegawcza świeci się, jeśli na ekranie informacji o pojeździe jest wyświetlane jedno z poniższych wskazań (patrz “Ekran informacji o pojeździe” w dalszej części rozdziału): • Ostrzeżenie No key (brak kluczyka) • Ostrzeżenie o nieprawidłowym ID kluczyka • Ostrzeżenie o niskim poziomie płynu spryskiwacza • Ostrzeżenie zaciągnięcia hamulca ręcznego • Ostrzeżenie o otwartych drzwiach/pokrywie przedziału bagażowego • Ostrzeżenie o niskim ciśnieniu w oponach • Ostrzeżenie napędu na cztery koła (4WD) (jeśli na wyposażeniu) • Ostrzeżenie systemu inteligentnego kluczyka" 

 

Instrukcja swoje życie swoje :P 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem, w instrukcji również dla x-traila, stoi jak wół, ze dotyczy tylko silnika diesel. W benzynach jej nie ma, kur.. odpuśćcie, ile razy można pisać pierdoly. W 1.2 i 1.6pb nie ma systemowej informacji o niskim poziomie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest mało oleju i ciśnienie spada to gdzie lampa alladyna? ?

To jest działanie na szkodę właściciela samochodu!!!!

Ja mam 3 info o oleju ,wyświetlenia -oil ok,stan oleju kwadraciki 5 to Max i lampę alladyna jak spadnie ciśnienie to się uj zaświci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka ciśnienia oleju, o ile jest na wyposażeniu, to co innego niż lampka niskiego stanu oleju.

Niskie ciśnienie nie sygnalizuje niskiego stanu.

To, że masz wszystko w swoim aucie, nie znaczy, że mają to w kukułkach.

Jakie działanie na szkodę, producent sie zabezpieczył, pisząc o konieczności kontroli w tradycyjny sposób. To, że juz 20letnie szroty vagu, odzwyczaiły większość od tej podstawowej czynności, nie znaczy to działania na szkodę uzytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...