Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Spadek mocy, skrzynia automat 2.0 dci


dre83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum. 

Od razu przejdę do rzeczy.

 

Od jakiegoś czasu pojawiał się problem ze skrzynią ( chyba...)  - tzn nie dało się wejść na obroty i samochód nie rozwijał prędkości powyżej 100 km/h

Po zgaszeniu silnika wszystko wracało do normy.

 

Dziś jednak pojawił się inny problem. 

Przy prędkości 120 km/h próbowałem szybko przyśpieszyć jednak udało mi się dociągnąć maksymalnie do 130 km/h i 3 tyś obrotów... wyżej się nie dało...

Nie działa też poprawnie "kick down" a dokładniej nie działa praktycznie wcale.

 

Co dziwne, na biegu "n" po dodaniu gazu normalnie wskakuje na pełny zakres obrotów...

 

Proszę wybaczyć lakoniczny język mojej wypowiedzi ale może ktoś podpowie o co może chodzić...

 

X-Trail T31, 2.0dci, 150 km, skrzynia automatyczna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypada wymienić olej w skrzyni? zgaduję teraz bo nie wiem czy był wymieniany i czy coś było robione mechanicznie ani jak długo masz pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd mam może miesiąc... oleju ja nie wymieniałem i nie mam pojęcia czy był wymieniany. ( obstawiam, że nie )

a taki może być objaw?

 

 

wczoraj znów 500 km zrobione i ten sam objaw.

ustawiłem tempomat na 120 i przejechałem jakoś ale przyśpieszenie do wartości większej jak 130 km/h było niemożliwe.

Edytowane przez dre83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki moze byc objaw

jest zasada ze po kupnie auta, jesli nie mamy 100% pewnosci ze wszystkie czynnosci serwisowe byly wykonywane zgodnie z zaleceniami, wymieniamy w aucie WSZYSTKIE 'plyny ustrojowe'

oczywiscie mozna zmierzyc punkt zamarzania plynu chlodniczego i zweryfikowac jego klarownosc czy zmierzyc punkt wrzenia plynu hamulcowego i zawartosc wody ale w przypadku oleju nalezy go wymieniac bezwzglednie: w silniku, mostach, skrzyni - tym bardziej jesli skrzynia jest automatyczna

 

musisz zreszta od czegos zaczac wyeliminowanie przypadlosci Twojego auta a wymiana oleju powina byc podstawa, zreszta jesli mieszkasz daleko od 'cywilizacji' to tez nie bedzie proste znalezienie warsztatu ktory zrobi to prawidlowo

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to może inaczej. nie do końca się dobrze i precyzyjnie wyraziłem.

znam historię tego auta w kraju. 

wiem, że olej w skrzyni nie był wymieniamy na pewno od roku ( wcześniej był za granicą i nie mam pojęcia )

inne płyny są ok.

chodzi mi tylko i wyłącznie o ten dziwny objaw.

 

mieszkam całkiem blisko cywilizacji co nie zmienia postaci rzeczy, że na 5 telefonów do warsztatów z prośbą o wycenę wymiany oleju mam wrażenie, że każdy chce mnie okraść.

znacie kogoś kto w okolicach Warszawy mógłby to zrobić dobrze i przy okazji abym nie zbankrutował ( przedział cenowy ofert od 500 do 1500 z tych wydzwonionych... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz to forum i uzywasz opcji szukaj probujac rozwiazac swoje problemy, czy tylko ograniczasz sie do zadawania pytan? ; )

klik klik

nasz forumowy kolega Berni32 polecal a Izabelin jest chyba niedaleko Wawy

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo ograniczam się do pytań ;) 

nie ma w tym złośliwości, po prostu liczę na to, że ktoś coś podrzuci co może okazać się pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie? naprawa? wymiana? co?

 

PS - dziś badanie komputerowe wykazało błąd P2263 - turbo? ( jak potwierdzić czy jest ok czy nie?)

Edytowane przez dre83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co? wyczytałem na angielskim forum, że może być to czujnik podciśnienia turbo a nie samo turbo. jak sprawdzić co jest walnięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...