Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju skrzynia automatyczna


LWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Jestem użytkownikiem maxy 3,0 od 96roku, zakupiłem ją osobiście w USA, przeglądy robiłem w ASO i nie wnikałem w szczegóły, obecnie czeka mnie kolejny przegląd główny i wymiana praktycznie wszystkiego, zadałem pytanie w ASO jak wymieniacie olej w skrzyni biegów (automat) pytanie dotyczyło spuszczenia całego oleju, nastąpił problem- nie jestem pewien czy jest to robione dobrze. Zainteresowałem się tematem, stwierdzenia mechaników są następujące; oleju w skrzyni automatycznej się nie wymienia, to co zleci to już, nie da się wszystkiego spuścić- spływa około połowa !!!!!!!!.

Uważam że coś w tym jest nie tak bo jeżeli do skrzyni wchodzi 9 litrów to trzeba tyle wymienić, skrzynia, sprzęgło i wszystkie te elementy są bardzo drogie i należy o to dbać.

Mam prośbę jeżeli ktoś wie jak spuścić wszystko albo zna stację obsługi co zrobią to dobrze to proszę o kontakt. Myślę że ten problem wymaga dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju w skrzyni automatycznej się nie wymienia, to co zleci to już, nie da się wszystkiego spuścić- spływa około połowa !!!!!!!!.

takiego myku nie słyszałem

Mam prośbę jeżeli ktoś wie jak spuścić wszystko albo zna stację obsługi co zrobią to dobrze to proszę o kontakt.

Warszawa ul. Łodygowa 26A "KLUCZ" Radosław Barszczewski

więcej info w odpowiednim dziale na naszym forum, dla klubowiczów zniżka

Jeżeli Pan Radek nie będzie miał czasu lub coś tam to moge Ci polecić jeszcze jeden warsztat przy Al. Wilanowskiej, robią tylko automaty i to przeważnie te przy dużych silnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zleci to już, nie da się wszystkiego spuścić- spływa około połowa !!!!!!!!.

 

Zleci góra 6 litrów. Najwięcej zostaje w konwerterze, pompie, reszta po zakamarkach, zaworkach, no i korek nie jest idealnie najniższym punktem. Czyli, albo demontaż skrzyni do sucha, albo wymianiać więcej niż jeden raz. Czyli po pierwszej wymianie uruchomić na trochę itd. Jeśli użytkownikowi bardzo na tym zależy i jest gotów poświęcic więcej oleju. To czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

aby nie zakladac nowego tematu zapytam tutaj :)

czym moge odkrecic olej w skrzyni?

http://www.informel.pl/~mazure/at.JPG

oraz co mozna zrobic aby zeszlo wiecej oleju bez wymontowywania skrzyni? moze to glupie ale czy powietrze ze sprezarki podane do bagnetu 'wypchaloby' wiecje oleju?

w jaki sposob nalewacie nowy olej do skrzyni? jakas wielka strzykawka moze? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś metoda tzw. dynamicznej wymiany oleju w skrzyni (w odróznieniu od statycznej polegającej na okręceniu korka i spuszczeniu).

 

Serwisy autoryzowane celują w takich głupotach jak brak konieczności wymiany oleju w skrzyni. Wolą wymienić element jak się zepsuje zarabiając przy tym na sprzedaży cześci a nie tylko na robociznie.

 

Napisz jakie to ASO.

 

pozdr.

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
oraz co mozna zrobic aby zeszlo wiecej oleju bez wymontowywania skrzyni? moze to glupie ale czy powietrze ze sprezarki podane do bagnetu 'wypchaloby' wiecje oleju?

w jaki sposob nalewacie nowy olej do skrzyni? jakas wielka strzykawka moze? :P

 

dobry tok myślenia, swego czasu do P10 opracowałem patencik ze strzykawką i rurką gumową + stawałem na podjeździe z przodem w górze, dzięki temu ściągałęm dodatkowo z miski olejowej, jakieś 0,5 litra, co jest jakieś prawie 20% całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Krzysztof_24

Skoro Twoja Maxima jest z roku 95 to zakładam, że to model A32.

Z tego co dowiedziałem się w ASO na Jagiellońskiej to olej w skrzyni wymienia się co 60.000 km.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie, zarówno manuale jak i automaty, nie są najmocniejszym punktem naszych autek.

 

IMHO nalezy lepiej zmieniac częsciej niz rzadziej. Co 60.000 km to brzmi rozsadnie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STATYCZNA WYMIANA OLEJU

Statyczna wymiana oleju polega na spuszczeniu oleju ze skrzyni korkiem (korkami) spustowymi, lub miską olejową ( przy braku korka spustowego), zdjęciu filtra oleju (o ile znajduje się pod miską olejową) i odczekaniu pewnego czasu na swobodny wyciek oleju. Taka procedura nie zapewnia pełnej wymiany oleju zużytego na olej nowy. Zazwyczaj przy zastosowaniu takiej procedury wymianie podlega około 40% do 60% całkowitego stanu oleju w skrzyni biegów. Na przykładowym rysunku kolorem zielonym zaznaczyłem olej, który podlega wymianie. Kolorem czerwonym zaznaczyłem pozostałą ilość oleju, która w przypadku zastosowania procedury statycznej wymiany oleju nie zostaje zmieniona. W przypadku nadmiernego zużycia oleju, częściowa wymiana powoduje, że po uruchomieniu silnika, kiedy zacznie pracować pompa olejowa skrzyni nastąpi wymieszanie pozostałego starego oleju z olejem nowym, co w konsekwencji powoduje niewielką poprawę właściwości oleju.

DYNAMICZNA WYMIANA OLEJU

Dynamiczna wymiana oleju pozwala na prawie całkowitą wymianę oleju zużytego na olej nowy. Po Statycznej wymianie oleju odkręcamy przewód powrotu oleju z chłodnicy olejowej w kierunku skrzyni biegów i montujemy specjalną przystawkę z kranikiem umożliwiającym regulację ilości wypływającego oleju. Do wlewu oleju montujemy specjalne urządzenie, które również posiada kranik umożliwiający dozowanie takiej ilości oleju jaka wypływa z przewodu powrotu oleju z chłodnicy olejowej. Napełniamy urządzenie odpowiednim dla danego typu olejem, ustawiamy w określonym położeniu oba kraniki i uruchamiamy silnik samochodu. Następnie powoli załączamy wszystkie położenia dźwigni zmiany biegów od (naprzykład P-R-N-D-3-2-1, 2-3-D-N-R-P). Czynność tą powtarzamy do momentu wypływu z przewodu chłodnicy czystego oleju. Następnie wyłączamy silnik. Podłączamy ponownie przewód powrotny z chłodnicy olejowej do skrzyni biegów i odłączamy urządzenie napełniające. Uruchamiamy ponownie silnik i przeprowadzamy kontrolę poziomu oleju. W razie konieczności korygujemy stan do stanu właściwego. Praktycznie przy dynamicznej wymianie oleju połączonej z płukaniem skrzyni, konwertora i chłodnicy ilość użytego oleju powinna równać się ilości pełnego stanu przewidzianego dla danego typu skrzyni + dodatkowo około 20% do 30%. Na rysunku poglądowym przedstawiam przykładowy proces wymiany dynamicznej połączonej z płukaniem skrzyni, konwertora i chłodnicy.

Podany sposób wymiany dynamicznej jest opisem poglądowym i ma na celu przedstawienie różnic między wymianą oleju statyczną i dynamiczną. W praktyce w zależności od typu skrzyni występują znaczne różnice w procedurze dynamicznej wymiany oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24

Dziś pytałem się mechanika co do wymiany oleju w skrzyni automatycznej i powiedział mi, że jeżeli długo olej nie był wymieniany w skrzyni (a nie wiem kiedy był) to wymiana może zaszkodzić.

Czy to prawda, że może coś się stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-24 dzięki ale w tym tygodniu nie mam wolnej chwili. Napisz adres tego warsztatu, jego nazwę telefon, kto ci go zarekomendował.

Moje zdanie na temat wymiany oleju jest podobne że wymiana może pogorszyć działanie skrzyni ale!!! i tak w takim przypadku nie podziała ona długo ponieważ zanieczyszczenia mogą zrobić swoje. Proponuję jechać do specjalistycznego warsztatu można przecież spuścić olej obejrzeć środek i podjąć decyzję co wlać stary czy nowy czy dodać ulepszacza?

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24
K-24 dzięki ale w tym tygodniu nie mam wolnej chwili. Napisz adres tego warsztatu' date=' jego nazwę telefon, kto ci go zarekomendował.

Moje zdanie na temat wymiany oleju jest podobne że wymiana może pogorszyć działanie skrzyni ale!!! i tak w takim przypadku nie podziała ona długo ponieważ zanieczyszczenia mogą zrobić swoje. Proponuję jechać do specjalistycznego warsztatu można przecież spuścić olej obejrzeć środek i podjąć decyzję co wlać stary czy nowy czy dodać ulepszacza?

PZD[/quote']

 

 

Warsztat mieści się na ul.Jagiellońskiej 55 (PIMOT budynek nr 11),

tel do właściciela: 605-391-492 Jacek , 22-614-04-10

Jest to niezależny serwis Nissana i Volvo - ekipa to byli pracownicy naszej ulubionej marki w tym mistrz warsztatu Pan Jacek.

Powiedz, że jesteś z naszego klubu.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 28 Mar, 2008 00:14 ]

K-24 dzięki ale w tym tygodniu nie mam wolnej chwili. Napisz adres tego warsztatu' date=' jego nazwę telefon, kto ci go zarekomendował.

Moje zdanie na temat wymiany oleju jest podobne że wymiana może pogorszyć działanie skrzyni ale!!! i tak w takim przypadku nie podziała ona długo ponieważ zanieczyszczenia mogą zrobić swoje. Proponuję jechać do specjalistycznego warsztatu można przecież spuścić olej obejrzeć środek i podjąć decyzję co wlać stary czy nowy czy dodać ulepszacza?

PZD

 

 

Warsztat mieści się na ul.Jagiellońskiej 55 (PIMOT budynek nr 11),

tel do właściciela: 605-391-492 Jacek , 22-614-04-10

Jest to niezależny serwis Nissana i Volvo - ekipa to byli pracownicy naszej ulubionej marki w tym mistrz warsztatu Pan Jacek.

Powiedz, że jesteś z naszego klubu.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 28 Mar, 2008 00:23 ]

oleju w skrzyni automatycznej się nie wymienia' date=' to co zleci to już' date=' nie da się wszystkiego spuścić- spływa około połowa !!!!!!!!.[/quote'']

takiego myku nie słyszałem

Mam prośbę jeżeli ktoś wie jak spuścić wszystko albo zna stację obsługi co zrobią to dobrze to proszę o kontakt.

Warszawa ul. Łodygowa 26A "KLUCZ" Radosław Barszczewski

więcej info w odpowiednim dziale na naszym forum' date=' dla klubowiczów zniżka

Jeżeli Pan Radek nie będzie miał czasu lub coś tam to moge Ci polecić jeszcze jeden warsztat przy Al. Wilanowskiej, robią tylko automaty i to przeważnie te przy dużych silnikach[/quote']

 

 

Witam.

Mógłbyś podać adres mechanika oraz nazwę firmy przy ul.Jagiellońskiej ?

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 28 Mar, 2008 00:27 ]

Sorry JACA, chodzi mi o Al.Wilanowską.

 

[ Dodano: Pią 28 Mar, 2008 00:28 ]

Sorry JACA, chodzi mi o Al.Wilanowską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
to co zleci to już, nie da się wszystkiego spuścić- spływa około połowa !!!!!!!!.

 

Zleci góra 6 litrów. Najwięcej zostaje w konwerterze, pompie, reszta po zakamarkach, zaworkach, no i korek nie jest idealnie najniższym punktem. Czyli, albo demontaż skrzyni do sucha, albo wymianiać więcej niż jeden raz. Czyli po pierwszej wymianie uruchomić na trochę itd. Jeśli użytkownikowi bardzo na tym zależy i jest gotów poświęcic więcej oleju. To czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zleci to już, nie da się wszystkiego spuścić- spływa około połowa !!!!!!!!.

 

Zleci góra 6 litrów. Najwięcej zostaje w konwerterze, pompie, reszta po zakamarkach, zaworkach, no i korek nie jest idealnie najniższym punktem. Czyli, albo demontaż skrzyni do sucha, albo wymianiać więcej niż jeden raz. Czyli po pierwszej wymianie uruchomić na trochę itd. Jeśli użytkownikowi bardzo na tym zależy i jest gotów poświęcic więcej oleju. To czemu nie?

 

A o co chodzi? Poproszę o szczegóły :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przy zmianie wypompowuję najpierw z góry, potem odkręcam dół, po ok. dwóch godzinach, zmieniam filtr, przykręcam pokrywę i zalewam -wchodzi 8,5 litra.

Dokładna procedura jest opisana tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/26489-pytanko-olej-w-automacie/page__st__20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...