Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

qashqai - nowy qq+2


Gość kristo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A kolega nie zauważył że jest odpowiednie miejsce na takie posty http://www.nissanklub.pl/forum/viewforum.php?f=43

 

Dzięki za pouczenie ale wskazane forum chyba nie jest jednak odpowiednim miejscem gdyż jego opis to: "Ciekawe filmy i zdjęcia z udziałem Nissanów i klubowiczów" a na zaprezentowanych zdjęciach są co prawda Nissany ale nie ma żadnego 'klubowicza' :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nie widzę tematu ogolnego o qq +2 a szukałem:) wszedl w tym miesiącu do salonów. co sądzicie o nim? co sądzą o nim użytkownicy, tak jak ja, kaszkaja pierwszej generacji? w ten weekend drzwi otwarte, ja się wybieram, musze zobaczyć to cudenko z bliska;)

 

qashqai +2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to autko w salonie i nadal nie żałuje że jeżdżę wersją 5 miejscową. Moim zdaniem to wszystko zależy po co chcesz je kupić -jeśli ma nim jeździć więcej niż 5 osób a bagażnik nie odgrywa większej roli albo potrzebujesz auta z wielką przestrzenią i QQ podoba ci się ale dotychczasowa wersja ma kuferek zbyt mały to ok. Dla mnie przeciętnego "posiadacza" 4osobowej rodziny zwykły QQ wystarcza aż nadto. Nio i chyba nie zmieściłby mi się do garażu :)

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę tematu ogolnego o qq +2 a szukałem:) wszedl w tym miesiącu do salonów. co sądzicie o nim? co sądzą o nim użytkownicy, tak jak ja, kaszkaja pierwszej generacji? w ten weekend drzwi otwarte, ja się wybieram, musze zobaczyć to cudenko z bliska;)

 

qashqai +2

 

Widziałem w salonie w sobotę - ostatni rząd siedzeń chyba dla krasnoludków :)

Dla dużej rodziny albo jak jak dzieci mają dużo kolegów co z nimi chcą jeździć, ale raczej nie na wakacje dla większej rodziny bo jak się rozłoży siedzenia to bagażnik znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba jedna rzecz w Q+2 - relinigi. Cholera ze nie mozna do naszych zamontować i lepiej wyglądałby i praktyczne to.

 

nie interesowało mnie to wiec szczegółów nie pamiętam, ale jakiś czas temu na forum UK pisali że do zwykłego QQ serwis Nissana montuje relingi - zapytaj w ASO, może coś się zmieniło i już teraz zamontują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
nie widzę tematu ogolnego o qq +2 a szukałem:) wszedl w tym miesiącu do salonów. co sądzicie o nim? co sądzą o nim użytkownicy, tak jak ja, kaszkaja pierwszej generacji? w ten weekend drzwi otwarte, ja się wybieram, musze zobaczyć to cudenko z bliska;)

 

qashqai +2

 

Widziałem w salonie w sobotę - ostatni rząd siedzeń chyba dla krasnoludków :)

Dla dużej rodziny albo jak jak dzieci mają dużo kolegów co z nimi chcą jeździć, ale raczej nie na wakacje dla większej rodziny bo jak się rozłoży siedzenia to bagażnik znika

 

hehe no bo to taki lans dla dzieciakow chyba;) tak samo jak w outlanderze.jeździłem nim na drzwiach otwartych i było fajnie, troche wiekszą szybe tylnią ma od jedynki + jest szerszy, wyzszy i dłuższy. miły model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście qq jest trochę bardziej drapieżny z przodu, fakt, nawet na stronce ich sprawdziłem :). ale może qq+2 troche złagodniał bo ma 7 miejsc i dla rodziny ma wyglądać dobrze. a mąż/tata jak już odwiezie maluchy do przedszkola to nie patrzy na wygląd tylko osiągi i gna:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przy wersjach qq i qq+2 z tymi samymi silnikami to w +2 będzie miał gorsze osiągi... Mysle,że wtedy jedynie silnik 2 litrowy wchodzi w gre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przy wersjach qq i qq+2 z tymi samymi silnikami to w +2 będzie miał gorsze osiągi... Mysle,że wtedy jedynie silnik 2 litrowy wchodzi w gre..

 

z tego co pamiętam mniejsze silniki nie są oferowane do +2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem takiego zdania...QQ2 powinien mieć te min 2 L

 

1,5 w dizlu da radę bo ma turbo (oczywiście z elastycznością bo w sprincie to już nie bardzo). Natomiast ciekaw jestem kiedy pojawi się downsizeing w "japońskich" markach. Bo taki 1,6 turbo w benzynie mógłby nieźle namieszać w Kaszkaju na przykład :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktokolwiek z Was porównywał bezposrednio w jeździe wersję 2.0 i 1.6 lub 1.5 czy tylko teoretyzujecie?

 

bo akurat dla mnie różnia w cenie zakupu i późniejszych kosztach eksploatacji (szczególnie w jeździe miejskiej) zdecydowanie przemawia na korzyść mniejszych silników, no ale cóż ja do rajdowców nie należę i na zyskaniu 5 min na dystansie 100 km aż tak mi nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja porównywałem ale tylko w internecie z informacji jakie o spalaniu wyczytałem w necie. no i masz racje. mniejsze silniki bardziej oszczędne ale chyba jak się ropsztyla kupuje to on mniej pali nawet od mniejszego benzyniaka. no ale droższe wersje sa z silnikami tdi.

 

a w ogole dzisiaj w rmf słyszałem że qq i qq+2 mają nowe niższe ceny i qq kosztuje koło 60 a qq+2 75 (w podstawowych wersjach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] no ale cóż ja do rajdowców nie należę i na zyskaniu 5 min na dystansie 100 km aż tak mi nie zależy.

 

oczywiście każdy kupuje to co mu najbardziej odpowiada dlatego też są produkowane tak różne samochody. Ale większy silnik to nie 5 min oszczędności, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...