Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ogrzewanie w QQ


honnki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to w którym momencie w cenniku jest ogrzewanie postojowe? Jakoś nie mogę znaleźć tej pozycji

http://www.nissan-odyssey.pl/files/1291396858j10+2%2003122010_euro5_py10.pdf

 

oferują - do qq rowniez - koszt w promocji 4200 - po promocją o ile mnie pamiec nie mli 1000-1500 zl wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w którym momencie w cenniku jest ogrzewanie postojowe? Jakoś nie mogę znaleźć tej pozycji

http://www.nissan-odyssey.pl/files/1291396858j10+2%2003122010_euro5_py10.pdf

 

 

Cosmo, orurowania także nie ma w cenniku, jako dodatkowa pozycja. Po prostu trzeba podjechać do Nissana, bądź warsztatu który specjalizuje się w zakładaniu webasta i tyle.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosmo, orurowania także nie ma w cenniku, jako dodatkowa pozycja. Po prostu trzeba podjechać do Nissana, bądź warsztatu który specjalizuje się w zakładaniu webasta i tyle.

 

to, że można kupić w jakimś zakładzie webasto to wiem, tylko że ja ubolewam, że jak konfigurujesz samochód to takich opcji nie ma. Tak samo jak opcji wyciszenia podwozia i np silnika. Co jest fabrycznie to jest fabryczne i tak bym wolał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam znalazłem coś na poprawę ogrzewania z QASHQAIFORUM.DE oryginalny link http://www.qashqaiforum.de/f43/heizung-um-maximal-3-senken-oder-erhoehen-976/ a tutaj tłumaczenie google , jeżeli jest na forum osoba znający dobrze ten język proszę o porządne tłumaczenie :P :P

 

Ogrzewanie do maksymalnie 3 ° zwiększyć lub zmniejszyć

Poprawa mocy cieplnej Qashqai

 

Opisuje jak czujnik temperatury Qashqai mogą wpływać 3 ° pozytywne lub negatywne. Są podobne do automatycznej klimatyzacji diagnostyki systemu należy to zmian w trybie diagnostycznym.

 

Włączyć zapłon.

Prasa Inerhalb 10 s przez 5 sekund przełącznik ON / OFF.

Gotowe! Autodiagnostyki tryb jest wywoływany.

 

 

Teraz trybie diagnostycznym, automatyczna klimatyzacja jest włączona. Wszystkie światła LED i wyświetlacz po prawej stronie widzimy numer 2.

 

Teraz w lewo Themperaturregler do prawa wyświetlić numer 51 jest wyświetlane.

Następnie pokrętło wentylatora (małe pokrętło w środku) w prawo, aż prawo wyświetlić numer 61 jest wyświetlany. Następnie wyświetlacz przełącza się automatycznie i wyświetla numer 0

Teraz temperatury suwak w lewo (po lewej -; prawo +) może zostać zmieniony w każdym skokiem 0,5 ° C. Jeżeli prawo wyświetlanie numeru 30 pojawia się, odpowiada to wzrost temperatury o 3 ° C.

W celu potwierdzenia zmian musi teraz tylko zapłon jest wyłączony.

Gotowe!

 

 

Zrobiłem, że zmiany tylko dla mnie i ogrzewanie znacznie się poprawiła.

 

Wielkie podziękowania również dla daxwalter użytkownika tej kombinacji klawiszy ma szpiegował swoich dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

to mój pierwszy post więc na początku Witam :)

Mam QQ 1,6 wersja I-way - i kiedy włączam teraz klimatyzację w takich temperaturach jak ostatnio np 10 - stopni na zewnątrz ja ustawiam np na 21 to jest gorąco, zmieniam na 19 tak samo, 18 to samo dopiero jak włączę low to jest chłodno. Czy tak jest normą, że w temperaturach na zewnątrz ok 10 stopni auto grzeje i to bardzo - przecież mam climatronic i powinno chyba dostosować temperaturę do ustawień. Kolejne pytanie bo za bardzo nie widzę różnicy jak włączę A/C lub bez A/C z ustawioną temperaturą - w środku jest tak samo. Czy coś jest uszkodozone jak sądzicie. Auto mam od kwietnia więc jest na gwarancji - czy to taka przypadłość czy coś uszkodzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój pierwszy post więc na początku Witam :)

Mam QQ 1,6 wersja I-way - i kiedy włączam teraz klimatyzację w takich temperaturach jak ostatnio np 10 - stopni na zewnątrz ja ustawiam np na 21 to jest gorąco, zmieniam na 19 tak samo, 18 to samo dopiero jak włączę low to jest chłodno. Czy tak jest normą, że w temperaturach na zewnątrz ok 10 stopni auto grzeje i to bardzo - przecież mam climatronic i powinno chyba dostosować temperaturę do ustawień. Kolejne pytanie bo za bardzo nie widzę różnicy jak włączę A/C lub bez A/C z ustawioną temperaturą - w środku jest tak samo. Czy coś jest uszkodozone jak sądzicie. Auto mam od kwietnia więc jest na gwarancji - czy to taka przypadłość czy coś uszkodzone ?

 

Potwierdzam.

W wersji Acenta z Climatronic - przy obecnych temperaturach cały czas grzeje; przy najniższej temp. którą można nastawić czyli 16st.- także grzeje.

Jest to irytujace i moim zdaniem niedoróbka. Dopiero zejście poniżej 16 czyli LO powoduje wyłączenie grzania, włączenie went. na ,max i dodatkowo włącza obieg wewnętrzny - w takim stanie można sobie gałką obnizyć obroty went., przyciskiem wyłączyć obieg wewn. i wtedy jakoś jechać. Inna opcja to pozostawić min. czyli 16st i zdjąć kurtkę - wtedy da sie jechać. Zatem climatronic w QQ ma taki feler. Nie rozumiem dlaczego producent tego dotąd nie poprawił. Klima wydaje sie kierować prostą logiką: na zwenątrz +10st, w środku nastawiamy +16 (bo mniej sie nie da), zatem trzeba grzać. Producent chyba nie uwzdlędnił, że do auta często sie wsiada w ubraniu zewnętrznym/zimowym a nie domowym. Zatem brakuje nastaw poniżej +16st, moim zdaniem.

 

Takiego problemu nie ma QQ Visia, z klimą manualną - grzeje/chłodzi tyle ile sie gałką ustawi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

W wersji Acenta z Climatronic - przy obecnych temperaturach cały czas grzeje; przy najniższej temp. którą można nastawić czyli 16st.- także grzeje.

Jest to irytujace i moim zdaniem niedoróbka. Dopiero zejście poniżej 16 czyli LO powoduje wyłączenie grzania, włączenie went. na ,max i dodatkowo włącza obieg wewnętrzny - w takim stanie można sobie gałką obnizyć obroty went., przyciskiem wyłączyć obieg wewn. i wtedy jakoś jechać. Inna opcja to pozostawić min. czyli 16st i zdjąć kurtkę - wtedy da sie jechać. Zatem climatronic w QQ ma taki feler. Nie rozumiem dlaczego producent tego dotąd nie poprawił. Klima wydaje sie kierować prostą logiką: na zwenątrz +10st, w środku nastawiamy +16 (bo mniej sie nie da), zatem trzeba grzać. Producent chyba nie uwzdlędnił, że do auta często sie wsiada w ubraniu zewnętrznym/zimowym a nie domowym. Zatem brakuje nastaw poniżej +16st, moim zdaniem.

 

Takiego problemu nie ma QQ Visia, z klimą manualną - grzeje/chłodzi tyle ile sie gałką ustawi,

A masz włączone AUTO? Klima w pozycji auto powinna trzymać zadaną temperaturę,i tak jest u mnie.Sama reguluje siłę nadmuchu,w zależności od temperatury zadanej/zewnętrznej/silnika-zimą. Fakt jednak,że powyżej 15 stopni na auto musi grzać,skoro na zewnątrz jest np.5.Zawsze można przestawic na manual i ręcznie ustawić siłę nadmuchu . Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okazuje się, że manualna klima ma swoje zalety ;):devil:

Witam!Mam przy okazji pytanko.Czy można zmienić klimę manualną na klimatronic?Czy wystarczy zmienić panel sterowania czy jest to bardziej skomplikowane działanie?Posiadam QQ Visię z 2010r.

Edytowane przez Arkady773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie proste to każdy by zmieniał - a co z termometrem? Nie wystarczy zmienić pokręteł żeby mieć klimatronik, ale może się mylę... ;)

Nie mylisz się,nawet pod panelami ,sterowanie jest już inne i dochodza czujniki ,przekaźniki,siłowniki podciśnieniowe ,oprogramowanie i.t.p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam znalazłem coś na poprawę ogrzewania z QASHQAIFORUM.DE oryginalny link http://www.qashqaiforum.de/f43/heizung-um-maximal-3-senken-oder-erhoehen-976/ a tutaj tłumaczenie google , jeżeli jest na forum osoba znający dobrze ten język proszę o porządne tłumaczenie tongue.giftongue.gif

 

Ogrzewanie do maksymalnie 3 ° zwiększyć lub zmniejszyć

Poprawa mocy cieplnej Qashqai

 

Opisuje jak czujnik temperatury Qashqai mogą wpływać 3 ° pozytywne lub negatywne. Są podobne do automatycznej klimatyzacji diagnostyki systemu należy to zmian w trybie diagnostycznym.

 

Włączyć zapłon.

Prasa Inerhalb 10 s przez 5 sekund przełącznik ON / OFF.

Gotowe! Autodiagnostyki tryb jest wywoływany.

 

 

Teraz trybie diagnostycznym, automatyczna klimatyzacja jest włączona. Wszystkie światła LED i wyświetlacz po prawej stronie widzimy numer 2.

 

Teraz w lewo Themperaturregler do prawa wyświetlić numer 51 jest wyświetlane.

Następnie pokrętło wentylatora (małe pokrętło w środku) w prawo, aż prawo wyświetlić numer 61 jest wyświetlany. Następnie wyświetlacz przełącza się automatycznie i wyświetla numer 0

Teraz temperatury suwak w lewo (po lewej -; prawo +) może zostać zmieniony w każdym skokiem 0,5 ° C. Jeżeli prawo wyświetlanie numeru 30 pojawia się, odpowiada to wzrost temperatury o 3 ° C.

W celu potwierdzenia zmian musi teraz tylko zapłon jest wyłączony.

Gotowe!

 

 

Zrobiłem, że zmiany tylko dla mnie i ogrzewanie znacznie się poprawiła.

 

Wielkie podziękowania również dla daxwalter użytkownika tej kombinacji klawiszy ma szpiegował swoich dealerów.

 

 

 

Jak ja mam to wlączyc....

 

Włączyć zapłon.

Prasa Inerhalb 10 s przez 5 sekund przełącznik ON / OFF.???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie ja mam problem podbny, u mnie jak na dworze jest nawet 20 stopni to klima grzeje na full, tylko w trybie low chłodzi, też tak macie latem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam problem podbny, u mnie jak na dworze jest nawet 20 stopni to klima grzeje na full, tylko w trybie low chłodzi, też tak macie latem ?

Ktoś pisał na temat ustawień i regulacji czujnika klimatyzacji. Skopiowałem sobie. Wklejam, może się przyda.

 

"Kalibracja czujnika klimatyzacji

Odbywa się to poprzez uruchomienie "DIAGNOSIS SYSTEM AUTO AMP" w następujący sposób:

- uruchomić silnik i zaraz przytrzymać przez 5sekund  przycisk wentylatora ON/OFF na panelu klimatycacji, aż zaświecą się wszystkie LEDy

- teraz rozpoczną się poszczególne fazy diagnostyki klimy, zaczynając od pierwszej, która zapala wszystkie LEDy

- obracać lewą gałką temperatury w prawo zmieniamy poszczególne fazy, aż pojawi się na wyświetlaczu "61" - to oznacza pozycję AUXILIARY

- w tym stanie obrócić pokrętłem WENTYLATORA w prawo i teraz znajdujemy się w opcji kalibracji czujnika temperatury: obracając w prawo/lewo kalibrujemy w zakresie +/- 3stopnieCelsjusza (na wyświetlaczu będzie się wyświetlało jako -30 a nie -3.0)

 

Ja obróciłem u siebie maksymalnie w lewo, tzn. -3stopnie .

Wyjście z kalibracji poprzez wciśnięcie Auto.

 

Efekt - teraz przy ustawieniu 16stopni - klima chłodzi a nie grzeje (auto stoi w garażu)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ustawione jest tez na -30 ale dalej grzeje jak szalona. Dzisiaj na liczniku zewnrtrznym bylo 17-18 stopni a klima na 16 i grzeje na fulla :/

Edytowane przez Preacher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ustawione jest tez na -30 ale dalej grzeje jak szalona. Dzisiaj na liczniku zewnrtrznym bylo 17-18 stopni a klima na 16 i grzeje na fulla :/

Może miałeś niedawon wymieniany filtr kabinowy i źle ustawiono nawiewy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak był wynieniiny filtr kabinowy u poprzedniego właściciela w listopadzie. Jakaś instrukcja jak go prawidłowo ustawić?

To nie kwestia filtra tylko złych ustawień "kierownic" powietrza, silniczka sterującego po wymianie filtra. Ktoś na forum opisywał ten problem ale nie mogę znaleźć. Widać trzeba więcej czasu na poszukiwania :)

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy temat kończe bo wszystki działa. Pojechałem do Aso Nissan i zrobili na miejscu w 2h wina ciągłego grzania był źle ustawiony komputer. Dobicie klimy i ustawienia komputera z naprawą 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ktoś pisał na temat ustawień i regulacji czujnika klimatyzacji. Skopiowałem sobie. Wklejam, może się przyda.

 

"Kalibracja czujnika klimatyzacji

Odbywa się to poprzez uruchomienie "DIAGNOSIS SYSTEM AUTO AMP" w następujący sposób:

- uruchomić silnik i zaraz przytrzymać przez 5sekund  przycisk wentylatora ON/OFF na panelu klimatycacji, aż zaświecą się wszystkie LEDy

- teraz rozpoczną się poszczególne fazy diagnostyki klimy, zaczynając od pierwszej, która zapala wszystkie LEDy

- obracać lewą gałką temperatury w prawo zmieniamy poszczególne fazy, aż pojawi się na wyświetlaczu "61" - to oznacza pozycję AUXILIARY

- w tym stanie obrócić pokrętłem WENTYLATORA w prawo i teraz znajdujemy się w opcji kalibracji czujnika temperatury: obracając w prawo/lewo kalibrujemy w zakresie +/- 3stopnieCelsjusza (na wyświetlaczu będzie się wyświetlało jako -30 a nie -3.0)

 

Ja obróciłem u siebie maksymalnie w lewo, tzn. -3stopnie .

Wyjście z kalibracji poprzez wciśnięcie Auto.

 

Efekt - teraz przy ustawieniu 16stopni - klima chłodzi a nie grzeje (auto stoi w garażu)."

 

Czy wiadomo do czego służą inne pozycje na wyświetlaczu - mówimy o tych oprócz "61" - pozycja auxiliary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wydaje mi się, ze w moim Qashqai (1,5 dci 2012) widziałem podczas montażu DRL i zrzucaniu zderzaka podgrzewacz wody a na alledrogo można też kupić jako część z demontażu elektryczną grzałkę nagrzewnicy.

Wie ktoś w jakich wersjach powyższe dwa wynalazki występowały? Może niektórzy maja to zepsute..

Mój gdy stoi uruchomiony to wskazówka temperatury silnika sie nie podnosi ale gdy rusze to po 3-5km mam już normalną temperaturę silnika.Nie odczuwam aby się jakoś wolniej nagrzewał niż w poprzednim aucie, które było na PB i też miało climatronic..

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewacz wody masz na pewno w 1.5 i 2.0 dci a elektryczna grzałka montowana za nagrzewnicą była na pewno w klimatroniku 1.5 dci i z tematu na forum wynika że w 2.0 też

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w Qashqai J11 (2014-2015) jest mozliwosc wejscia w opcje kalibracji czujnika temperatury (-/+ 3'C) bez podlaczania komputera?

 

Wg informacji powyzej, w J10 bylo to mozliwe... A jak jest w J11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć grzebałem w ustawieniach wielokrotnie,nie spotkałem się z taką możliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...