Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navigacja w X-trail


Gość otylio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Dobrze to wymyśliłeś sobie.

Jeszcze możesz pomyśleć o instalacji programiku np. Torque + podpiąć Czytnik OBD bluetooth i kontrolować parametry w czasie jazdy/ zczytywać błedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mi to do szczęścia nie potrzebne - zależało mi na dobrej navi - dużo z przyczepa jeżdżę po zadupiach i miejscach gdzie np AutoMapa twierdzi ze nie ma dróg... teraz mam NavRoad'a, iGO, BEonROAD, Sygic, Locus, Terrain, TwoNAV, KaMAP, TrekBuddy i kilka innych przydatnych rozwiązań...


 


Gdzie wiem ze np jadać kilkaset metrów droga leśną czy szutrowa zaoszczędzę kilkanaście, lub więcej,  kilometrów albo dojadę do miejsca które wyczaję na google.maps...


 


Np pobyt urlopowy z przyczepa w CrO czy Grecji może być całkowicie bezpłatny, bo są miejsca które umiejscowione sa nad sama wodą z dobrym dojazdem do brzegu a są nieużywane przez lata i można stać tygodniami za free mając cisze i spokój a nawet dostęp do wody pitnej bo jest kilkaset metrów obok stacja przepompowni wody pitnej ;-)


 


Poniżej zdjęcia miejscówki która wyczailiśmy na maps.google i pojechaliśmy tam na urlop 2 lata temu - okolice miejscowości Omisalj - z tego zakątka było 3km do kempu i sklepów i jakieś 5km do prawdziwej cywilizacji a na codziennie mieliśmy cisze i spokój - kilkusetmetrowa  plażę na 10-12 ekip z PL (tylko my), NL, F, A, D, DK, H ( spod Budapesztu, byliśmy u nich w zeszłym roku na tygodniowym wypadzie), N (Polaki z norweskimi paszportami), można bylo doskonale wypoczac, szlifowac angielski i poznac ludzi z ogromnymi bagażami podróżniczymi ;-) 


 


post-86355-0-89631100-1431096057_thumb.png


 


post-86355-0-55949600-1431096063_thumb.png


 


post-86355-0-64100100-1431096070_thumb.png


 


post-86355-0-32578600-1431096080_thumb.png


 


takich miejsc jest bardzo duzo i na zachodnich forach są bardzo popularne - jadąc w takie miejsce można spędzić 3 tyg urlopu w Cro calą rodzina za 1800pln - to byl nasz koszt paliwa i oplat drogowych oraz aprowizacji i przygotowania  "słoików" na wyjazd kupowanych w Polsce, na miejscu kupowalismy tylko owoce i warzywa prosto z upraw, ryby od rybaków, jajka i sery od miejscowych ;-)


Edytowane przez bartekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze marzyłem o przyczepie i jedną nawet prawie kupiłem ale zniechęciła mnie cena kampingów. Po kalkulacji okazało się że ciągnięcie pudła to nie oszczędność ale drogie hobby bo zakup przyczepy + koszt dojazdu + cena kampingu wychodzi znacznie drożej niż apartament w Chorwacji nawet w perspektywie wielu lat.

Ale to o czym piszesz ma sens i rzeczywiście wychodzą tanie wczasy. Fajna miejscówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeździmy praktycznie cały rok, bo cepke mam całoroczną - w tym roku juz mamy 5 wyjazdów weekendowych (po 3 dni)  i jeden tygodniowy... koszt to praktycznie paliwo i aprowizacja... po zakupie kolejnej przyczepy doładowałem w nią solary, akumulator 100Ah, i zbiorniki na wodę na 120L... jadąc na tydzień nic nie potrzebujemy ;-)

 

Np tygodniowy wyjazd w okolice Sławy całkowicie kosztuje nas 270-300p ln za 5 osób... 

Np tygodniowy wyjazd na termy do Lipotu k.Gyor z wejściówkami allinxlv... to koszt 550-600pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wygląda na to, że pojawiła się nowsza wersja nawigacji w wersji X7 za lata 2014-2015 - przynajmniej tak to opisują na allegro. Jednak nigdzie nie natrafiłem na potwierdzenie, że taka wersja wyszła. Może ktoś z Was orientuje się, czy to autentyczny "produkt polski" czy zwykły wałek ze zmienioną tylko datą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma i nie będzie nowej wersji, ta z aledrogo to chyba jakaś rzeźba.

Zwróć uwagę na opis: "Przedmiotem sprzedaży jest mapa 2015 Polska i EUROPA na rok do systemów NISSAN XANAVI X7.0 DVD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...