Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

[N15] Zbyt dużo pali

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maniek255

Maniek255

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Kraj:POLAND
  • Model:ALMERA N15 2.0D
  • Nr rejestracyjny:RZ 8....
  • :

Napisano 08 czerwiec 2010, 19:28

Witam.

Mam taki problem mam N15 2.0D i na całym baku czyli na 45 l zrobiłem 600km, jak zawsze robiłem 800km. Co mogło spowodować tak duże spalanie( wymieniłem filtr powietrza, filtr paliwa) ????
  • 0

Reklama

#2 OFFLINE   Qadrat

Qadrat

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1262 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Honda Accord CH6 1.8VTEC
  • Nr rejestracyjny:EZG
  • Time Online: 1m 25s

Napisano 09 czerwiec 2010, 10:07

Styl jazdy może miałeś ostry? Albo z klimą jeździłeś (o ile posiadasz)? Ewentualnie zatankowałeś na innej stacji kiepskie paliwo i stąd większe spalanie.

Spalanie 7,5l na ten silnik to nic nadzwyczajnego, po mieście w korkach tyle wyjdzie. Wcześniej piszesz, że na baku 800km, to wychodzi ~5,5l na setkę.

Dodam, że ja po zalaniu pod koreczek swoim 2.0D zrobiłem ostatnio około 700km z tym, że u mnie to jest 90% miasto, 10% trasa, z tego ostatnio prawie cały czas z klimą no i mam szersze opony, niż standardowo, a to zapewne też się przełoży na większe spalanie. U mnie wychodzi 6,5l na setkę i jest to wynik, który mnie w zupełności zadowala, a dodam, że nie jeżdżę jak emeryt, tylko z reguły biegi zmieniam przy 3000rpm, staram się jeździć w granicach max momentu obrotowego :)
  • 0

#3 OFFLINE   Tricu

Tricu

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 95 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:n15 1.4 16V
  • :

Napisano 09 czerwiec 2010, 11:53

Stawiał bym na klime jak masz a jeśli nie to jakość paliwa / EWENTUALNIE OBCIĄŻENIE, jeśli jechałeś w 3/4 osoby to inaczej się jedzie niż jak byś jechał sam.

Użytkownik Tricu edytował ten post 09 czerwiec 2010, 11:54

• 0

#4 OFFLINE   Maniek255

Maniek255

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 09 czerwiec 2010, 19:07

Jeździłem jak zawsze 800km robię w ciągu 2 tyg. A spalanie w granicach 6/6,5 też by mnie satysfakcjonowało. Klima chyba aż tyle nie wypije z baku. paliwo jest tankowane od 6 lat z tej samej stacji. Czy w tym autku jest jakiś komputer i czy można zrobić jakąś diagnostykę czy nie??
  • 0

#5 OFFLINE   malyzck

malyzck

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 25 postów
  • Model:almerka [N15]
  • :

Napisano 09 czerwiec 2010, 20:23

u mnie przy silniczku 2.0 D po niespełna 4 tys. km (bo tyle przejechałem odkąd nabyłem) średnia wyszła 6.8 L w tym około 15% miasto, 85% trasa prędkości rzędu 90-150 km/h a klima podnieść może spalanie o jakieś 1-1.5 l

Więc wyszło Ci spalanie 7,5l/100 km co by pasowało do klimy - teoretycznie

Użytkownik malyzck edytował ten post 09 czerwiec 2010, 20:29

• 0

#6 OFFLINE   Qadrat

Qadrat

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1262 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 09 czerwiec 2010, 22:57

I jeszcze dodam od siebie, że niektórzy na autocentrum.pl w raportach spalania fantazjują, i to nieźle. Jak widzę, że ktoś podał spalanie 3,2l to wybaczcie, ale to trochę niepoważne. Po prostu taka u nas moda w kraju, każdemu autko niby malutko pali, a jak przychodzi co do czego (np. wspólny wyjazd jednym autem) to o dziwo spalanie nagle robi się 2 razy większe ;) W cyklu miejskim nie ma bata, żeby zejść poniżej 6l, a jeśli dojdzie do tego klima to 6,5 - 7l jest takim jakby minimum.

TDI też podobno palą po 3 litry, a jak kuzyn wybrał się Golfikiem 1.9TDI 90KM do Łodzi, klima cały czas włączona, korki, dynamiczna jazda to o dziwo, spalanie wyszło blisko 9l ;)
  • 0

#7 OFFLINE   Tricu

Tricu

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 95 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:n15 1.4 16V
  • :

Napisano 10 czerwiec 2010, 10:52

Mi pali 8/9 (jakieś 16/19zł za 100km) litrów gazu więc nie jest źle i to przy klimie jak teraz jezdze mówie o miescie, w trasie podobnie bo szaleje za mocno :] z 140 nie zchodzę a po mieście to spokojnie bo i tak niema gdzie sie rozpedzic. A co do spalania to wiem że przy spokojnej jeźdźcie nowe almery w dieslu palą koło 5 litrów i to sprawdzone.
  • 0

#8 OFFLINE   Pustelnik

Pustelnik

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 605 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Almera N15 2.0D
  • Nr rejestracyjny:WGS
  • :

Napisano 10 czerwiec 2010, 11:51

Mówicie ze nissana do 3000 krecic :D a ja się z nim jak z jajkiem obchodze :/ i spalanie wychodzi mi 6,6l w cyklu miejskim :D
  • 0

#9 Gość_johnny_21_fingaz

Gość_johnny_21_fingaz
  • Gość

Napisano 10 czerwiec 2010, 15:35

Moment w CD20 to chyba od 1500 do 2300 max, jak kręcę do 3000 to czuję, ze już nie wchodzi tak płynnie z biegu na bieg tylko domaga się już następnego. Kręcąc do max 2300-2400 płynnie przechodzi z 2 na 3 i 3 na 4 i ciągnie [na swój powolny sposób ;]. Niemniej szczerze powiem, że o ile bezawaryjnością tego silnika jestem miło zaskoczony, o tyle spalaniem diesla [bo to mój pierwszy, wczesniej miałem tylko PB] już nie. Te silniki nie palą mało i jak ktoś nie ma alternatywnego źródła zdobywania paliwa, to może jedynie patrzeć jak ze wzrostem cen rośnie spalanie. Następne moje auto będzie powrotem do korzeni - PB minimum 2.0 i sekwencja :)

Max moment przy 2800 jest ;)

W sumie to obojetne przy jakiej liczbie obrotow jest moment maksymalny, bo i tak demon to to nie jest :D

Użytkownik johnny_21_fingaz edytował ten post 11 czerwiec 2010, 00:30

• 0

#10 OFFLINE   Maniek255

Maniek255

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 10 czerwiec 2010, 20:04

i spalanie wychodzi mi 6,6l w cyklu miejskim :D

Spalanie 6/6,5l było przedtem a mam go już 3 lata.
  • 0

#11 OFFLINE   Qadrat

Qadrat

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1262 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 10 czerwiec 2010, 22:12

Max moment przy 2800 jest ;)
  • 0

#12 OFFLINE   Maniek255

Maniek255

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 11 czerwiec 2010, 20:51

Sprawdź stan hamulców Pył i rdza mogły utrudnić ruch klocków w zacisku a i same prowadnice mogą wymagać nasmarowania U mnie tak było i zauważyłem spadek dynamiczności auta a co za tym idzie wzrost spalania Na początek podnieś tył (tam może być źródło problemu) i sprawdź czy koło obraca się lekko

Hamulce 3 miesiące temu zmienione zostały na LUKASA tył i przód także hamulce odpadają. Czy w tym autku jest jakiś komputer i czy można zrobić jakąś diagnostykę czy nie??

Użytkownik Maniek255 edytował ten post 15 czerwiec 2010, 18:32

• 0