Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke przegląd ASO, ceny


xxyy777e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze na przeglądy (również gwarancyjne) jeżdżę z własnym olejem i filtrami i jest znacznie taniej.

Filtr kabinowy aster to koszt 41 pln (egaraż.com), Filtr oleju 13-14 pln http://www.hdmot.pl/....php?k532,oleju

Olej full syntetyk zgodny z zaleceniami instrukcji kosztuje 120-140 pln.

 

Oddajesz butlę swoją, a nigdy nie wiesz co naleją. Poza tym w ASO nie lubią jak im się na ręce patrzy - z reguły rzekome względy bezpieczeństwa ;-)

 

Olej syntetyczny (no powiedzmy, że to te syntetyki w większości są naciągane) z tego co wiadomo najlepiej trzyma parametry. Nawet do swojej leciwej N15tki leję przeważnie:

- Shell Helix Ultra Extra 5W30 - dobra cena i wg Shella dopuszczalna wymiana oleju co 30 tyś km

- Valvoline SynPower 5W40 - droższy; wymiana oleju co 15 tyś. km

 

W ASO bywało z tym różnie niestety (różne marki i różne typy) i trudno mówić o przestrzeganiu zaleceń serwisowych Nissana lub jednolitej polityki olejowej.

 

Raz olałem wymianę i zrobiłem 60 tyś km na syntetyku - oczywiście olej czarny jak smoła (choć czarny to on się robi zaraz po wymianie), ale trudno ocenić, czy to wpłynęło na zużycie silnika (gdyby było sucho to na pewno). Silnik chodzi do dziś bezproblemowo a zrobiłem nim prawie 300 tyś km. Oczywiście nie zalecam.

Edytowane przez limo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Rockatansky

Przegląd po dwóch latach. Przebieg: 34 tyś. km. Warszawa.

Najbliżej mam na Płowiecką - Signella Nissan, więc tam też zadzwoniłem.

Przegląd z ich częściami - 1100 zł. Ubezpieczenie - pełen pakiet 1950 zł.

Samochód kupiłem w Centrum Motoryzacyjne Toruńska,

pierwszy przegląd bezproblemowo, fachowo i przyjemnie, więc zadzwoniłem i tam.

Przegląd z częściami 950 zł. Ubezpieczenie - pełen pakiet 1750 zł. Umówiłem się.

Jako, że nie lubię być nabijany w butelkę kupiłem wszystkie komponenty samodzielnie w Intercars.

Podsumowując - drugi przegląd po roku wyniósł mnie 800 zł.

Co do ubezpieczenia to nie zgodzę się z kolegą elltry.

Zadzwoniłem wcześniej i polisa już na mnie czekała. Pani nie dość, że cieszyła oko to okazała się bardzo uprzejma.

Odjechałem w pełni zadowolonym umytym Jukiem.

.

Edytowane przez Rockatansky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd po dwóch latach. Przebieg: 34 tyś. km. Warszawa.

Najbliżej mam na Płowiecką - Signella Nissan, więc tam też zadzwoniłem.

Przegląd z ich częściami - 1100 zł. Ubezpieczenie - pełen pakiet 1950 zł.

Samochód kupiłem w Centrum Motoryzacyjne Toruńska,

pierwszy przegląd bezproblemowo, fachowo i przyjemnie, więc zadzwoniłem i tam.

Przegląd z częściami 950 zł. Ubezpieczenie - pełen pakiet 1750 zł. Umówiłem się.

Jako, że nie lubię być nabijany w butelkę kupiłem wszystkie komponenty samodzielnie w Intercars.

Podsumowując - drugi przegląd po roku wyniósł mnie 800 zł.

Co do ubezpieczenia to nie zgodzę się z kolegą elltry.

Zadzwoniłem wcześniej i polisa już na mnie czekała. Pani nie dość, że cieszyła oko to okazała się bardzo uprzejma.

Odjechałem w pełni zadowolonym umytym Jukiem.

.

Witam,

w styczniu oddaję swojego Juka na pierwszy przegląd, zastanawiam się właśnie o tym serwisie na Płowieckiej, czy możesz polecić obsługę i fachowość?

oczywiście komponenty kupuję oddzielnie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy przeglądzie robiono Wam konserwacje i przegląd klimatyzacji?

Mnie zasugerowano ,że należy to zrobić.

Za dodatkową opłatą oczywiście.

Przegląd mam w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rockatansky

hmt swój przegląd miałem dwukrotnie w Centrum Motoryzacyjnym Toruńska,

ale wcześniej w Signelli serwisowałem Peugeota (pierwotnie było to długi czas ASO tej marki).

Fachowcy przypuszczam Ci sami. Osobiście byłem zadowolony z jakości i podejścia.

Co do komponentów to dobra decyzja. Jedynie filtr oleju zakup oryginalny w ASO - tak mi poradzono.

 

zoja61 w moim przypadku zasugerowano, że może zajść taka ewentualność w trakcie przeglądu klimatyzacji.

Dopiero jednak po oględzinach stwierdzone zostanie czy ów konserwacja (wymiana filtra) się odbędzie.

Kupując komponenty samodzielnie zakupiłem filtr i poprosiłem o wymianę - wchodziła w cenę standardowego przeglądu okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie wróciłem z pierwszego przeglądu.

Wykonałem go tam gdzie kupiłem Juka:

 

DĄBROWSCY Sp. z o.o.

41-804 Zabrze, ul.Wolności 59

Przebieg 13600km

Za przegląd zapłaciłem 505 zł.

W skład przeglądu:

- przegląd okresowy całego samochodu

- Uszczelka korka (wymieniana przy każdej wymianie oleju)

- Filtr Oleju

- Wymiana Oleju ELF SOLARIS FE 5W30

 

Filtr przeciwpyłkowy wymieniłem sobie sam :D

Zgłoszona usterka: Poluzowany siłownik tylnej klapy - naprawiono na miejscu.

 

Obsługa idealna, kawusia do woli, cena myślę że zadowalająca

Czas przeglądu 1h15min cały czas widziałem co robią i jak robią, 3 gosci cały czas kontrola i wymiana.

 

Słowa przedstawiciela po przeglądzie - "Autko w idealnym stanie, wszystko wymienione i sprawdzone..."

 

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Baginek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jukomanka

tam gdzie zakupiłam juka otrzymałam odpowiedź w sprawie serwisu:

Nissan Pacific Cars Warszawa

Przegląd trwa 2-3 godz.

koszt przeglądu

12 miesiącach -519 zł

30 tys.-829 zł

oczywiście bez materiałów

w Budmatauto Płock

koszt serwisu

od 750 do 1000 zł brutto z materiałami. cena podobnież zależy od przebiegu??? dlaczego?

jestem umówiona na pierwszy przegląd w sobotę w Płocku w związku z tym, że mam 60km a nie 160 jak do Warszawy,dzięki waszym radom wiem co powinnam zakupić we własnym zakresie, zaproponowano mi tylko filtr oleju, żeby nie było problemów, poradźcie mi na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę...

nie znalazłam też żadnych opinii co do w/w zakładów, proszę o pomoc... :)

Edytowane przez jukomanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rockatansky

jukomanka ASO nie określiło dokładnej sumy, a to dlatego, że przykładowo filtr kabiny nie koniecznie będzie nadawał się do wymiany.

Co do opinii o serwisach poszukaj w temacie Qashqai, Note i innych sprzedawanych dłużej niż Juke.

Edytowane przez Rockatansky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jukomanka

dzięki, znalazłam,

 

właśnie wróciłam z serwisu Budmat Auto Płock

przegląd po roku- 2.20* 159=351

filtr 42,48

uszczelka 6,05

chemia materiały 15,02

..........................................

razem 415,33

 

tak się złożyło, że z serwisu korzystała osoba z Gdyni, gdyż tam podobnież serwis Nissana do niczego,

obsługa bardzo dobra, poczekalnia, kawusia, o dziwo pozwolono mi być przy serwisie, mimo iż jest to podobnież wbrew przepisom BHP,

bardzo chętnie odpowiadano na wszelkie pytania, prosiłam o wymianę gałki biegów gdyż nowa wyglądała jak brudna, tak bardzo się wytarła,

po drodze spotkałam trzy Juki, co w moich okolicach nie jest możliwe, jeden identyczny jak mój,

także jestem bardzo zadowolona, Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto zrobić przegląd poza Warszawą jest zdecydowanie taniej.

OK, czy ktoś robił już przegląd po 2 latach lub przebiegu ok. ~ 40 tys. km

Drugi przegląd jest droższy, co wchodzi dodatkowo w jego zakres ?

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wróciłam z przeglądu po roku.

Czas- 1,5 godzinki plus mycie.

Wszystko posprawdzane, nasmarowane, wymienione,

łacznie z filtrem kabinowym,ktory byl naprawde zanieczyszczony(widziałam).

Kawa, internet,b.miła obsługa.

Koszt 710 zł

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mój pierwszy przegląd, na liczniku 6800 km. Warszawa serwis Signella na ul. Plowieckiej, koszt samej robocizny to 220 zł + uszczelka i smary 240 zł. Części swoje, olej millers 190 zł + filtr oleju mann 30 zł i filtr kabinowy 90 zł.

Podsumowanie: 550 zł za całość? Da się? Da ... ! Obsługa profesjonalna, wszystkie moje uwagi zrobione, jedyny minus to nie było kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

[...] na liczniku 6800 km [...] uszczelka i smary 240 [...]

 

Jaka to uszczelka wymagała wymiany przy tak znikomym przebiegu :angry:

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka (podkładka) korka oleju, zawsze wymieniają przy wymianie oleju...

Sorry - źle zinterpretowałem Twojego poprzedniego posta. Myślałem, że 240 to dodatkowy koszt. Byłem na kursie czytania I stopnia (bez zrozumienia) :book:

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedziana uszczelka która nie potrzebuje aż tak bardzo dużo smaru, można powiedzieć że nawet wcale tego smaru nie potrzebuje koszt 20 złotych ?? Jest to uszczelka elastyczna pod naporem ścisku i ona sama się układa. Koszt takiej uszczelki w sklepie jest w granicy 1 złotówki. Serwis powinien robić taką czynność nie odpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedziana uszczelka która nie potrzebuje aż tak bardzo dużo smaru, można powiedzieć że nawet wcale tego smaru nie potrzebuje koszt 20 złotych ?? Jest to uszczelka elastyczna pod naporem ścisku i ona sama się układa. Koszt takiej uszczelki w sklepie jest w granicy 1 złotówki. Serwis powinien robić taką czynność nie odpłatnie.

Tak dla sprostowania:

Miedziana uszczelka (podkładka) w serwisie kosztuje 6 zł

Do każdego przeglądu serwisy doliczają dodatkowo: materiały i płyny eksploatacyjne (np. smary) 14 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wit

hallo mam juka turbo i lacuch glosno chodzi co robic bo w aso mialem wlany olej 10w40 dwa razy w cz-w prosze o pomoc dzenki

Witam, ciekawe dlaczego wlali ci 10W40 półsyntetyk - zobacz w książce (instrukcji) co dokładnie zaleca producent.

Zadzwoń do kilku ASO i przedstaw swoje spostrzeżenie, może to coś zupełnie innego.

 

Moja sugestia, wymień olej na inny np. bardzo dobry olej do samochodów o dużej mocy

http://sklep.millersoils.pl/oleje-silnikowe-triple-ester/391-millers-oils-cfs-5w30-5l-motorsport.html

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalali mi na pierwszym przeglądzie Mobil Super 10W40 półsyntetyk, czy to nie zagęsty olej do nowego auta. Chciałem pełen syntetyk ale mi powiedzieli że zgodnie ze specyfikacją Nissan zaleca taki. Koszt pierwszego przegladu ok 380 zł. w bilex cz-wa.

hallo ma te sam klopot teras jescze z lacuchem razodu i auto ma km 46000 i co robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo ma te sam klopot teras jescze z lacuchem razodu i auto ma km 46000 i co robic

Serwisy oszczędzają na olejach, jak nie przyjedziesz z własnym olejem to dostaniesz to co jest w beczce (zawsze wcisną jakiś dobry tekst).

Przeciętny olej syntetyczny kosztuje 30-40 zł/1L, serwis leje półsyntetyk gdzie taki olej kosztuje 20-30 zł/1L (serwisy kupują beczki 100 lub 200L) mają bardzo dużą oszczędność na półsyntetyku.

Tak więc, na początku wymień jak najszybciej ten badziewny olej i kup coś dobrego 5w30. Po wymianie jak stwierdzisz dalsze kłopoty (hałas), to oddaj samochód na gwarancji. Nie wymieniaj oleju w tym samym warsztacie co wymieniałeś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy oszczędzają na olejach, jak nie przyjedziesz z własnym olejem to dostaniesz to co jest w beczce (zawsze wcisną jakiś dobry tekst).

Przeciętny olej syntetyczny kosztuje 30-40 zł/1L, serwis leje półsyntetyk gdzie taki olej kosztuje 20-30 zł/1L (serwisy kupują beczki 100 lub 200L) mają bardzo dużą oszczędność na półsyntetyku.

Tak więc, na początku wymień jak najszybciej ten badziewny olej i kup coś dobrego 5w30. Po wymianie jak stwierdzisz dalsze kłopoty (hałas), to oddaj samochód na gwarancji. Nie wymieniaj oleju w tym samym warsztacie co wymieniałeś wcześniej.

 

Serwisy oszczędzają na olejach, jak nie przyjedziesz z własnym olejem to dostaniesz to co jest w beczce (zawsze wcisną jakiś dobry tekst).

Przeciętny olej syntetyczny kosztuje 30-40 zł/1L, serwis leje półsyntetyk gdzie taki olej kosztuje 20-30 zł/1L (serwisy kupują beczki 100 lub 200L) mają bardzo dużą oszczędność na półsyntetyku.

Tak więc, na początku wymień jak najszybciej ten badziewny olej i kup coś dobrego 5w30. Po wymianie jak stwierdzisz dalsze kłopoty (hałas), to oddaj samochód na gwarancji. Nie wymieniaj oleju w tym samym warsztacie co wymieniałeś wcześniej.

 

dziekuje dam znac dobra pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem dzisiaj na przeglądzie po 2 latach/40 tyś km w moim Nissan Juke 1.5 dCi

Przegląd zrobiony w ASO:

NISSAN SIGNELLA-1,

04-501 Warszawa,

ul. Płowiecka 76

 

Cena z 7% rabatem za robociznę 288 zł brutto.

 

Części we własnym zakresie koszt ok. ~ 283 zł brutto.

-olej silnikowy Elf Solaris DPF 5w30 C4 - 97 zł brutto
-filtr powietrza - 19zł,

- filtr paliwa TOKO -79zł
-filtr przeciwpyłkowy 40zł,
-filtr oleju Bosh 23zł,
-płyn hamulcowy DOT4 1 litr - 25zł
-uszczelka korka miski olejowej 1 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...